کد خبر : 94168       تاریخ : 1396/08/20 10:50:37
 اجرای طرح ساماندهی بافت قدیم شهر بوشهر

اجرای طرح ساماندهی بافت قدیم شهر بوشهر

شهردار بافت فرهنگی بوشهر گفت: طرح ساماندهی بخشی از بافت قدیم این شهر با 17 میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.

به گزارش «پیغام»؛مسعود غلامزاده فر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساماندهی شبکه جمع آوری دفع آبهای سطحی و سنگفرش محلات کوتی، دهدشتی و بهبهانی بخشی از طرح یاد شده است که اعتبار آن پنج میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: مدت زمان اجرای این طرح سه ماه است که عملیات اجرایی آن نیز بزودی آغاز می شود.
غلامزاده فر گفت: با ساماندهی شبکه جمع آوری دفع آبهای سطحی در محله های یاد شده آب سطحی که در وسط کوچه ها جاری می شود به شبکه های لوله کشی منتقل و سپس سنگ فرش کوچه ها انجام می شود.
وی افزود: در قالب این طرح چهار هزار مترمربع از کوچه های محله های دهدشتی، کوتی و بهبانی سنگفرش می شود.
غلامزاده فر ادامه داد: دیگر طرح تعریف شده در این بخش مرمت و احیای عمارت مشروطه است که برای اجرای این طرح نیز چهار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی گفت: این عمارت در شرایط کنونی به دلیل مخروبه بودن بدون استفاده است که انتظار می رود با اجرای طرح مرمت و احیا زمینه استفاده مجدد از آن در قالب کاربری های مورد نیاز فراهم شود.
غلامزاده فر یادآور شد: مدت زمان اجرای این طرح نیز چهار ماه پیش بینی شده که سعی داریم با استفاده از کارشناسان و متخصصان به بهترین نحو ممکن مورد بازسازی و احیا قرار گیرد.
وی ادامه داد: بخشی از طرح نیز دیوار کشی برخی از واحدهای مخروبه است که با 3 میلیارد ریال اعتبار و ظرف مدت سه ماه به اجرا در می آید.
شهردار بافت فرهنگی بوشهر یادآور شد: شهرداری بوشهر برای رونق فعالیت مرمت و بازسازی در بافت قدیم شهر بوشهر یک سری معافیت هایی را پیش بینی کرده که انتظار می رود شهروندان ساکن در این بافت با استفاده از این ظرفیت برای بازسازی واحدهای فرسوده خود پیشگام شوند.
غلامزاده فر ادامه داد: طرح سنگفرش گذر محور فدک حدفاصل خیابان خلیج فارس تا مرکز محله کوتی نیز با پنج میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.
وی اظهار داشت: بافت قدیم هر شهر نمادی از اصالت و فرهنگ آن شهر محسوب شده که حفظ این میراث ارزشمند حائز اهمیتی ویژه است.
غلامزاده فر گفت: در این ارتباط برنامه ریزی های متعددی صورت گرفته که با توجه محدودیت های اعتباری موجود برنامه های پیش بینی شده برای بافت قدیم شهر بوشهر بر حسب اولویت یکی پس از دیگری به اجرا در می آید.
وی یادآور شد: شهرداری بافت قدیم شهر بوشهر برای احیا و بهسازی بافت قدیم شهر بوشهر مهیای پذیرش ایده و دیدگاه های شهروندان و بویژه متخصصان این حوزه است تا با استفاده از خرد جمعی پروژه حائز اهمیت احیا بافت قدیم شهر بوشهر به نحو مطلوبی صورت پذیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94168

نظـــرات شمـــا