کد خبر : 93958       تاریخ : 1396/08/13 10:12:33
ناکامی قاچاقچیان پرندگان کمیاب در بوشهر+عکس

ناکامی قاچاقچیان پرندگان کمیاب در بوشهر+عکس

پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت :روز گذشته در دو عملیات پلیسی 47 بهله پرنده شکاری از نوع" شاهین" و" بالابان" در شهرستان "عسلویه" و " بوشهر " کشف شد.

به گزارش «پیغام»، سردار "خلیل واعظی" اظهار داشت : در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر قاچاق پرندگان شکاری به وسیله گروهی قاچاقچی پرنده ، پلیس مکان های احتمالی حضور این افراد را شناسایی و تحت نظر قرار داد .
وی بیان کرد: روز گذشته تیم عملیاتی پلیس آگاهی شهرستان عسلویه سه دستگاه خودرو حامل پرندگان شکاری را در حالی که ، به وسیله سه دستگاه موتورسیکلت اسکورت می شدند، شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: با توقف این خودروها تعداد 37 بهله پرنده شکاری از نوع شاهین و بالابان کشف ، سه دستگاه خودرو و سه دستگاه موتوسیکلت توقیف و در همین راستا سه نفر متهم دستگیر شدند.

سردار واعظی عنوان داشت : در عملیاتی دیگر ، ماموران پلیس راه استان بوشهر در حین کنترل محور مواصلاتی بوشهر – گناوه یک دستگاه خودرو سمند را متوقف و در بازرسی از خودرو ، تعداد 10 بهله پرنده شکاری از نوع " شاهین " کشف و یک نفر متهم را دستگیر کردند.
این مقام ارشد پلیس با بیان اینکه ارزش ریالی پرندگان کشف شده بنا به نظر کارشناسان محیط زیست 60 میلیارد ریال می باشد، خاطرنشان کرد :قاچاقچیان قصد داشتند این پرندگان را از سواحل استان بوشهر به یکی از کشورهای حوزه "خلیج فارس" منتقل کنند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93958

نظـــرات شمـــا