کد خبر : 92306       تاریخ : 1396/06/20 11:13:07
اساسنامه خانه های مطبوعات استانی بازنگری و اصلاح خواهد شد
سخنگوی شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور:

اساسنامه خانه های مطبوعات استانی بازنگری و اصلاح خواهد شد

پیغام: رئیس کمیته اطلاع رسانی شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور گفت: اساسنامه فعلی خانه های مطبوعات استانی با نظرخواهی از صاحبان رسانه ها، مدیران مسئول، خبرنگاران و نمایندگان مراکز خبری در استان ها، بازنگری و در صورت لزوم اصلاح خواهد شد.

پیغام: رئیس کمیته اطلاع رسانی شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور گفت: اساسنامه فعلی خانه های مطبوعات استانی با نظرخواهی از صاحبان رسانه ها، مدیران مسئول، خبرنگاران و نمایندگان مراکز خبری در استان ها، بازنگری و در صورت لزوم اصلاح خواهد شد.

به گزارش «پیغام»، مازیار هوشمند با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در دومین نشست اعضای شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور که به ریاست دکتر مصطفی کواکبیان برگزار شد، گفت: علاوه بر موضوع اصلاح اساسنامه خانه های مطبوعات استانی، پیش نویس اساسنامه خانه مطبوعات کشور نیز تهیه و به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی افزود: تعیین رؤسای کمیته های شش گانه شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور از دیگر تصمیمات این جلسه بود، که با پیشنهاد رئیس هیئت مدیره و موافقت اعضا، و به منظور ادامه اقدامات و استفاده از تجارب و تلاش های اعضای قبلی خانه مطبوعات، رؤسای کمیته های شش گانه دوره قبل، به عنوان دبیران فعلی این کمیته ها انتخاب و منصوب شدند.

سخنگوی شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور افزود: با رای اعضای کنونی هیئت مدیره، مجتبی نوریان به عنوان رئیس کمیته استان ها، فردین کمانگیر به عنوان رئیس کمیته حقوقی،  اسد بابائی به عنوان رئیس کمیته آموزش، علی خادمی به عنوان رئیس کمیته رفاهی و پشتیبانی، مریم شمس الدین به عنوان رئیس کمیته پژوهش و مازیار هوشمند به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخاب و معرفی شدند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه مطبوعات کشور با اشاره به مأموریت کمیته های شش گانه این تشکل، افزود: شرح وظایف شش کمیتۀ اطلاع رسانی، استان ها، رفاهی و پشتیبانی، حقوقی، آموزش و پژوهشی مشخص، و رؤسای این کمیته ها موظفند با ارتباط با خانه های مطبوعات استانی، نسبت به پیگیری مطالبات آنان اقدام نمایند.

هوشمند افزود: در راستای همین مأموریت، رؤسای کمیته ها به استان های کشور سفر، و با کمک اعضای هیئت مدیره خانه های مطبوعات استانی پیگیر مشکلات و مطالبات این تشکل ها خواهند بود.

وی گفت: یکی از موارد مهم مورد بحث در دومین نشست شورای مرکزی، پیگیری موضوع صندوق قرض الحسنه خانه مطبوعات کشور از طریق بانک مرکزی و تأکید بر انجام تعهد معاونت مطبوعاتی بود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه مطبوعات کشور خاطر نشان کرد: با تأکید رئیس هیئت مدیره و پیگیری هایی که در هفته آینده انجام خواهد شد، به زودی وضعیت فعالیت این صندوق تک شعبه ای  به اطلاع اعضا خواهد رسید.

مازیار هوشمند گفت: در این جلسه مقرر شد برای تعیین شرح وظایف خانه های مطبوعات استانی نظرات اعضای هیئت های مدیره این تشکل ها در سراسر کشور از طریق مهندس ملکی معاون اجرایی اداره کل مطبوعات داخلی  اخذ، تا در جلسه آینده شورا جمع بندی و بررسی شود.

سخنگوی شورای مرکزی خانه مطبوعات گفت: در پایان این نشست و به منظور تجلیل از اعضای هیئت مدیره دوره قبل، از سوی آقایان دکتر حسین انتظامی و دکتر کواکبیان معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و رئیس خانه مطبوعات کشور، لوح یادبودی اهدا شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92306

نظـــرات شمـــا