کد خبر : 448       تاریخ : 1392/03/30 13:00
غلامعلی قاضی زاده: دوم خردادي دوباره

غلامعلی قاضی زاده: دوم خردادي دوباره

پيروزي مردم در انتخابات روز 24 خرداد 92 بدون شك خلق حماسه دوم خردادي ديگر، منتهي در ابعادي عالمانه تر و آگاهانه تر بود .

غلامعلي قاضي زاده (مدیر مسئول دوهفته نامه چشم انداز جنوب)

حتم دارم كساني كه مواضع غيرواقعي و غيرعلمي افرادي همانند« حميد رسایی كه پيش بيني كرده بود«جليلي و قاليباف به دور دوم می روند »(1)  و يا واكنش هاي تند و عصبي بسياري از نيروهاي مدعي اصولگرايي از جمله حسين شريعتمداري، مديرمسئول روزنامه كيهان را قبل از برگزاري انتخابات با اين عنوان كه« شما بزرگواران، نماینده همان توده‌های عظیم مردم اصولگرا هستید که به قول امیرالمؤمنین علیه‌السلام «نمی‌بارند، مگر آن که سیل به راه می‌اندازند...  سد راه این سیل نشوید زیرا بیم آن است که خدای نخواسته با این سیل بروید!»(2) شنيده، ديده و يا خوانده اند و با نگارنده هم عقيده باشند كه نتيجه پيروزي مردم در انتخابات روز 24 خرداد 92 بدون شك خلق حماسه دوم خردادي ديگر، منتهي در ابعادي عالمانه تر و آگاهانه تر بود . به عبارت بهتر در انتخابات اخير برخلاف رخداد دوم خرداد 1376  خواسته ها و نخواسته هاي مردم عيني تر و ملموس تر بود و سعي بيهوده اي است از اين  كه كسي اين رخ داد مهم ملي را تصادفي و  معمولي بداند زيرا  مردم با پيام كاملاً رسا و شفاف خود به حاكميت گروهي خشونت گر، ناكارآمد، اقتدارگرا و تماميت خواه نه بزرگي گفتند و به اصلاحات كه بي ترديد همان گفتمان عقلانيت،اخلاق و اعتدال است، «آريِ» بزرگ گفتند.

در خاتمه ذكر اين نكته ضروري مي دانم كه تاكيد نمايم اين  همه شكوه و عظمت ميسر نشد مگر با  مديريت و تدبير و با تلاش مجاهدانه و خالصانه  شخصیت هاي وطن دوست جبهه ي اصلاحات به ويژه آقاي سيد محمد خاتمي؛ ازاين روست كه بايد ابتدا اين مديريت عقلاني را و سپس انتخاب آقاي دكتر روحاني، به عنوان رئيس جمهوربه همه ي ايرانيان سرافراز به ويژه هم استاني هاي عزيز تبريك گفت.

1-پايگاه خبري خليج فارس

2-وب سايت انتخاب

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=448

نظـــرات شمـــا