کد خبر : 3503       تاریخ : 1392/07/23 09:29:54
غزل واره یی برای درخشش

غزل واره یی برای درخشش "چشمان ام"

زهرا رضایی طرهانی

سال ها قلم در دست ام بوده و به نگارش شعر، مقاله، وگاه خبر مشغول بوده ام و همچنان هستم. اگرچه شاید در نوشتن قدرتمند نبودم اما نوشتن وخواندن دویار همیشگی من بوده اند حال که به در خواست دوست شاعرم "امید غضنفر"می خواهم مطلبی را بنویسم دستم و راحت بگویم دلم می لرزد.

مادر باشی و بخواهی از فرزندت بنویسی، در حین سادگی،پیچیدگی هایی نیز به همراه دارد که ذهن مخاطب را به تبلیغ وتمجید از فرزند نکشاند- هرچند که شایسته ی آن است-  و باور خواننده آن باشد که پیامی در لابلای صفحات هفته نامه ای که سال هاست با آن آشنا هستم و افتخار همکاری دارم ، باشد.

این پرسش با من مطرح شد که : نسبت به موفقیت ها و افتخاراتی که فرزندت کسب کرده چه احساسی داری؟

احساس وغرور وباور من نسبت به تمام فرزندان این مرز و بوم است.امروز با توانمندی "تی یام"این حرکت افتخار آمیز شکل گرفت و فیلم "احساس"ساخته شد و در آسیا هم قاره ای های ما به نظاره اش نشستند و فیلم برگزیده شد و در جشنواره فیلم کوتاه آمریکا مورد تحسین قرار گرفت و بین فیلم های آن کشور و کشورهای دیگر عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرد که این موفقیت نشان دهنده توانمندی جوانان کشورمان است، چه در بوشهر باشد چه در آذربایجان و لرستان و کردستان یا در اقصی نقاط ایران. باید فرزاندان مان را باور کنیم، آنها بسیار توانا هستند.

"تی یام "یک ایرانی است، یک ایرانی جویای افق های نامکشوف گستره ی هنر چون جوانان هم نسل خودش که به اندیشه و نگاه اش نزدیک هستند. این افتخار شیرینی است که حلاوت اش بین همگان باید تقسیم شود. جا دارد که دست اندرکاران و مسئولان و متولیان عرصه ی هنر نگاه مطلوبی به این جوانان داشته باشندو با حمایت شان، توانایی آنان را  بارورتر نمایند.

شور وشعف من،افتخار وغرور من وصف نا پذیر است واین برای هر مادری در هر مقطع از موفقیت های فرزندش چه از دوران ابتدایی که با کارنامه شاگرد اولی مسرور می شود چه در مقطع جهانی که غرور آفرین است،این احساس جاری ست.

خیلی از هنرمندان عزیز بوشهری به من پیام دادند که"موفقیت افتخار آمیز پسرمان تی یام را تبریک می گوییم" و این یعنی یک جامعه که به اعتلای فرهنگ و هنر توجه دارد و به تلاش های فرزندان اش احترام می گذارند. و ما مدعیان حمایت از این راه چون پدر و مادران این فرزندان هستیم، افتخارات فرزاندان مان مشترک است.

و در آخر:پیام من به فرزندم "تی یام"- که نام اش به معنی "چشمان ام"می باشد-  این است که:

پسرم آغاز حرکت ات را به سوی موفقیت ها شاد باش می گویم،به اندیشه واحساس ات احترام می گذارم وتوانمندی هایت را تحسین می کنم. تو مایه ی افتخار وغرور من هستی و این بزرگ ترین هدیه ای است که یک فرزند می تواند به مادرش بدهد و از این بابت از تو سپاس گزارم.دعای من همیشه بدرقه راهت می باشد. تو زیباترین شعری هستی که من سروده ام.

مهر1392


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=3503

نظـــرات شمـــا