کد خبر : 3498       تاریخ : 1392/07/23 09:20:25
عاشقانه ای برای صلح ...

عاشقانه ای برای صلح ...

امید غضنفر

یک قصه بیش نیست غم  عشق، وین عجب

کز هر دهان  که می شنوم  نامکرر است

"حافظ"

"تی یام" ارجمند "یابنده"

غزل / فیلم ات - "impression:xps160 -  را که مایلم با عنوان " احساس"  از آن یاد کنم- به  نظاره نشستم ؛ فیلمی که از دو قاره برای ایران ، جنوب و بوشهر افتخار به ارمغان آورد . فیلمی کوتاه که در هر پلان تحسین برانگیزش می توان غزلی پر احساس را دید/ خواند/  شنید و تو تصویرگر این فیلم  شاعرانه و کاراکتر عکاس/ شاعری هستی که فریم هایش را می سراید ، عشق را با بی نگاهی لمس می کند  و به " صلح" عاشقانه می اندیشد.

 "احساس" ات  را که دیدم گویی آمیزه یی از سه اثر به یاد ماندنی" the final cut " پینک فلوید ، " زندگی ، جنگ و دیگر هیچ" فالاچی و " فهرست شیندلر" اسپیلبرگ در ذهنم ترسیم شد که همه با معجزه ی عشق، ضرورت صلح و توقف جنگ را جار می زنند و مگر غیر از این است که باید عاشق بود تا عشق در چهار سوی جهان " آتش بس" اعلام کند.

تی یام شاعر؛

داریوش ، سیدرضا ، احسان ، رامتین  ، اسماعیل ، حسین ، مهتاب و ... تو همه تکه هایی از یک پازل هنری هستید که با حضور و هنرتان، تصویر درخشان و ناب سینما را در این اقلیم کهن کامل می کنید. راستی ! .... می توانستم نام های بالا را این گونه نیز خطاب کنم : غریب زاده/ غذبانی ، صافی، عبدی پور ، بالف ، جاشویی، روشنکار، ابراهیم زاده و ... یابنده ، اما هر کدام از این نام ها آن قدر شناخته شده و برجسته اند که گویی با این نوع خطاب، مخاطب می داند نام / هُنرمَستی غرور انگیز را نجوا گرم . در کنار این نام های آشنا باید که با احترام  به نسل فیلمسازان پیشرو بوشهری چون : خورشید فقیه ، حسین دهقانی ، مسیح مالکی ، پرویز هوشیار و... درود بفرستم.

تی یام عزیز؛

سه قاره ی دیگر مانده تا اهالی سینماشان به احترام " احساس" ات برخیزند. گام بلندی برداشته ای. اکنون  لذت دریافت ات از زیبایی های هنر و هستی را با ما قسمت کن.            


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=3498

نظـــرات شمـــا