کد خبر : 1891       تاریخ : 1392/06/06 10:41:37
پیغام و تولدی دوباره

پیغام و تولدی دوباره

13 مرداد77 روزی که پیغام متولد شد. متولد شد تا به رسالت اصلی اش که اطلاع رسانی و آگاه کردن مردم استانش از اخبار و وقایع است بپردازد.

صدیقه جمالی

(روزنامه نگار و عضو هیأت تحریریه  پیغام)

13 مرداد77 روزی که پیغام متولد شد. متولد شد تا به رسالت اصلی اش که اطلاع رسانی و آگاه کردن مردم استانش از اخبار و وقایع است، بپردازد. متولد شد تا در زمینه سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی هر هفته پیغامی برای مردمش داشته باشد و اکنون 15 سال از تولدش می گذرد.  در این سال ها با سختی و مشکلات زیادی روبه رو شده است. اما تاکنون خم بر ابرو نیاورده و مثل کوه استوار ایستاده تا با همه ی فراز و نشیب ها دست و پنجه نرم کند و مقاوم باشد و از هیچ چیزی ابایی نداشته باشد. و حالا که 13 مرداد دیگری از راه رسیده و پیغام 16 ساله شده است.  می دانم که در این هشت سالی که گذشت، چه سختی هایی که بر سر راهش  قرار گرفت  چون در این مدت از نزدیک شاهد همه ی آنها  بودم و خود را به عنوان عضو کوچکی همراه همیشگی اش  می دانستم. زیرا هر بار که  منتشر می شد و به دستم می رسید می نشستم و کامل  به طرح ها و رنگ های درونش نگاه می کردم که زیبا نقش بسته شده بودند. این را هم می دانم هفته ای که منتشر نمی شد، خودش از منتشر نشدنش غمگین می شد اما به هرحال همه این ها گذشت و پیغام با سربلندی بیرون آمد و وارد شانزده سالگی شد.

اما ای پیغام بدان در این سال ها دوستان زیادی با تو همراه  بودند و هر هفته  صفحات ات را  با موضوعات مختلف می آراستند. از اسماعیل منصورنژاد و علی هوشمند دو یار کهنه کاری که از ابتدا با تو همراه بودند و خیلی از کسانی که تو را در این راه  همراهی کردند و همچنین همراهان کنونی ات ، آقای احمدنیا که با ستون مرکرش هرهفته سخنی برای گفتن دارد و به من می گوید خانم جمالی این هفته برای مرکر خبرهای پر باری دارم و آقای حشمتی  که  به تحلیل اخبار می پردازد وآقای سلیمی فرد که مشکلات موجود در شهر را می نویسد وامیدغضنفر که با نقدها،مصاحبه ها و اخبار ادبی و هنری خود و ایده های جالبی که برای طراحی صفحه ادبی ات داشت، تو را زیبا جلوه می داد و خانم عقیلی مهر که هر هفته موضوعی را در نظر می گرفت  و در ستون  فانوسش می نوشت و خانم حسینی که  با ستون پرگارش  هر هفته حرفی برای گفتن داشت و از این که  همراه  تو بود، خرسند بود و مهدی جهان بخشان ( همان پیرزن منگ منگو )  که معضلات شهر را در قالب طنز بر صفحه تو می نگاشت و هر بار که طنز را می فرستاد، می گفت: جمالی سانسورش نکنی و گرنه طنز بعدی بر علیه خودت می نویسم! و دکتر عاشوری نژاد که با انتخاب موضوعات آموزنده ای بر ستون انسانم آرزوست می نگارد و امیر علی پور و موسی ولی زاده ( که هم اکنون همراه تو است)  با طراحی های زیبایشان بر زیبایی ات می افزودند .

و یادت باشد که همه ی این ها را مدیون کسی هستی که تصمیم گرفت  در 13 مرداد 77  تو را به مردم  بشناساند و کسی که هر لحظه همراه و همپای تو بود و سختی های تو را لمس می کرد اما بازهم با تو همراه بود و عقب نکشید. کسی که هر هفته با تیترهای  داغش صفحه ی اول ات را قوی تر نشان می داد کسی که هر هفته  با ستون "در خبرها داشتیم"  گفته ی مسئولان و معضلات شهر را  نکته برداری می کرد و به نقد آن می پرداخت و آن شخصیت بزرگ کسی نیست جز دکتر رضا معتمد .

خوشحالم که آغاز شانزده سالگی ات مقارن با آغاز دولت تدبیر و امید شد و این آغاز را مبارک می گیرم که ان شاءالله روزهای خوب و روشنی در انتظار توست. و امیدوارم که فضای مطبوعات باز تر شود و بتوانی کار خود را بدون دغدغه ادامه دهی. مستدام باشی پیغام


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1891

نظـــرات شمـــا

راحله سادات حسینی گفت:
سلام دست مریزاد در این زمانه لال پرست این همه کارستان است برای آنان که اهل تفکرند ... دائمی باشید ...
1392/06/12