کد خبر : 1629       تاریخ : 1392/05/30 15:30
و اینک  16سالگی پیغام

و اینک 16سالگی پیغام

13 مردادماه، آغاز شانزدهمین سال انتشار هفته نامه ی پیغام است.(بود!) اولین شماره ی پیغام، در سیزدهم مردادماه 1377 منتشر شد. از آن زمان تاکنون 668 شماره از نشریه منتشر شده است. علاوه بر این 668 شماره که در قطع معمول هفته نامه و به تعداد 8 صفحه منتشر شده اند، ویژه نامه های متعدد ادبی و هنری و فرهنگی نیز از سوی پیغام انتشار یافته اند.

 رضا معتمد

مدیر مسئول

13مردادماه، آغاز شانزدهمین سال انتشار هفته نامه ی پیغام است.(بود!) اولین شماره ی پیغام، در سیزدهم مردادماه 1377 منتشر شد. از آن زمان تاکنون 668 شماره از نشریه منتشر شده است. علاوه بر این 668 شماره که در قطع معمول هفته نامه و به تعداد 8 صفحه منتشر شده اند، ویژه نامه های متعدد ادبی و هنری و فرهنگی نیز از سوی پیغام انتشار یافته اند.

در این سال های پر فراز و نشیب، تجربه های ما که آمیخته با شیرین کامی ها و تلخکامی های چندی بوده است، به یمن حضور صاحبان فکر و اندیشه و پشتیبانی ها و پشتگرمی هایشان افزایش یافته و همه ی این سال ها را با تمام مرارت ها به یاری آنان، افتان و خیزان به پیش آمده ایم.

پیغام در طول عمر 15 ساله اش دو سردبیر را تجربه کرده است. نخستین سردبیر پیغام اسماعیل منصورنژاد بود که علاوه بر سردبیری در اولین سال انتشار هفته نامه، بار مسائل فنی نشریه را نیز به دوش می کشید. او بار فنی نشریه را هنوز هم به دوش می کشد! پس از آن علی هوشمند، چندین سال سردبیری پیغام را بر عهده گرفت و زحمات زیادی را در مسیر انتشار مطلوب و با کیفیت این نشریه متحمل شد.

پیغام در طول حیات 15 ساله اش نویسندگان و روزنامه نگاران فرهیخته ی بسیاری را به چشم دیده است. در واقع پیغام بی حضوراین عزیزان فرهیخته هویتی ندارد. هویت واعتبار پیغام به حضور و قلم این صاحب قلمان فاضل و بی ادعا، مدیون است. عزیزان بزرگ و صاحب اعتباری در طول سال های حیات پیغام در آن حضوری مداوم و مستمر داشته اند. تداوم این حضور برای برخی از صاحب قلمان تقریباً با حیات 15 ساله پیغام گره خورده است. این حضور وفادارانه و پربار را ارج می نهیم و مشتاقانه خواهان تداوم آنیم.

به خود اجازه نمی دهم که ازخیل این عزیزان در این جا نام ببرم از ترس آن که مباد نامی از قلم انداخته شود. برخی از آن عزیزان کسانی اند که ستون های ثابت و چندساله شان در همین شماره ی نشریه نیز گواه حضورشان است و برخی دیگر نیز از زمره ی همین دوستانی اند که در این دو صفحه نام و نوشته شان را می بینیم.

به مناسبت پایان 15 سالگی و آغاز شانزدهمین سال انتشار پیغام، از تعدادی صاحبان قلم و اندیشه خواهش کردیم تا نگاه خود را نسبت به جایگاه پیغام در عرصه ی رسانه ای استان، مکتوب کنند. برخی از این دوستان به این درخواست زودتر پاسخ دادند که نظراتشان را در این شماره منتشر می کنیم. دیدگاه های دوستانی دیگر را نیز در شماره آینده ی پیغام منتشر خواهیم کرد.

آنچه برخی از دوستان در این شماره از سر محبت نوشته اند، بیشتر از آن که متوجه این حقیر سراپا تقصیر باشد، متوجه فروتنی، بزرگواری و بلندنظری خود این عزیزان است. این جانب محبت های این دوستان را ارج می نهم و آرزو می کنم پیغام و مدیر مسئولش چنان باشد که آنان از سر بزرگواری وصف کرده اند.

این را هم اضافه کنم که ما در طی 15 سال هنوز اندکی از راه کمال را هم نگذرانده ایم و برای تعالی و رسیدن به جایگاهی درخور، همچنان محتاج نصایح و همراهی ناصحان فرهمند و منتقدان صریح اللهجه ایم و همه ی این انتقادها  ونصایح را نیز با گوش جان پذیراییم. 

* مدیر مسئول هفته نامه پیغام       


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1629

نظـــرات شمـــا

گفت:
من نمی دانم آقای منصورنژاد (این مرد توانمند و آچار فرانسه که آدم نمی فهمد اسمش را چه بگذارد) هم در باره 16 سالگی پیغام چیزی نوشته یا نه، ولی اگر نوشته باید نوشته اش در رأس سایر نوشته ها می بود.
1392/06/03
راحله سادات حسینی گفت:
عرض سلام و تعظیم حضور بزرگمرد نشریه پیغام دستمریزاد در این زمانه لال پرست این همه کارستان است برای آنان که اهل تفکرند ... خدا قوت - دائمی باشید
1392/06/13