کد خبر : 1627       تاریخ : 1392/05/30 15:15
 پیغام دلبری ها

پیغام دلبری ها

برای من که سال هاست با روزنامه نگاری عجین شده ام و زیستن و نفس کشیدنم با آن پیوند خورده است ، « پیغام» برایم همیشه یک آغاز خجسته و نیکو بوده است .

علی هوشمند

( روزنامه نگار،  شاعر و سردبیر سابق پیغام)

برای من که  سال هاست  با  روزنامه نگاری  عجین شده ام و زیستن  و نفس کشیدنم  با آن پیوند خورده  است ، « پیغام»  برایم همیشه  یک آغاز خجسته  و نیکو بوده  است  .

8 صفحه  سیاه و سفیدی که مسیر زندگی ام  را تغییر داد و  سختی ها و توانفرسایی های هفتگی اش مرا به یک  شیرینی دلپذیر رساند.

حالا که  پشت  سرم  را نگاه می کنم، خیابان کم عرضی به  نام  « نادر»  می بینم  که  مرا  مستقیم  به  دریایی می رساند که  سرشار از خاطره  و عشق و  شورانگیزی است . خیابان« نادر» حالا برای من نه تنها یک  نوستالژی زیبا  و لذت  بخش است  بلکه می پندارم که  یک  انتخاب شیرین بوده است. انتخابی که  جان و جهانم  را تغییر داد و مشقات و سختی های حرفه ای را به اکنون  و امروزم پیوند زد.

ما گروهی  کوچک بودیم  که  در همین  8 صفحه  بر آن  سر بودیم  که  سرنوشت  اجتماع ، فرهنگ  و سیاست  را در این  استان رقم بزنیم  که می زدیم.

فرمانده  ما «  رضا معتمد» بود  و ما هر سه شنبه  سربازان  فاتحی بودیم  که غنایم  و  پیروزی های خود را بر پیشخوان  روزنامه  فروشی ها به  نظاره می نشستیم .

ما در آن  روزها طرحی نو در انداختیم  و با یک هفته  نامه  8 صفحه  ای  سرنوشت  ادبیات  و فرهنگ این استان  را به  نوعی رقم می زدیم .

 چه  بسیار دوستان نویسنده  و شاعر و روزنامه نگاری که  " پیغام"  نقطه ی آغاز کار آنها بوده  است و امروز از سرهنگان  و نام آوران  ادبیات و  فرهنگ این استان به شمار می روند.

در این هفته  نامه جدی ترین  صفحه ی ادبی منتشر می شد یا نشست های ادبی برگزار می گردید ، شب های شعر محلی راه  می افتاد و به جریان های ادبی روز پرداخته  می شد....و  این ها را همه ، همین  8 صفحه  سیاه و سفید باعث می شد.

 پیغام  اگر چه  برای من  یک  شروع و نقطه ی آغاز بوده است  اما  لوگوی شیرینش با خاطره های خوب زندگی ام  پیوند خورده است . من هنوز هر سه شنبه  منتظر انتشارش هستم  باور بفرمایید سه شنبه ها « پیغام»  مرا به  یاد زندگی ام  می اندازد. مرا به  یاد خاطرات  خوب و شیرین ،هر سه شنبه  منتظرم  تا پیشخوان  روزنامه  فروشی ها دلبری کند.

دلبری هایش مکرر و  جاودانه  باد!

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=1627

نظـــرات شمـــا