کد خبر : 115695       تاریخ : 1399/04/22 12:48:41
توزیع کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در روستاها

توزیع کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در روستاها

معاون دفتر امور روستایی و‌شوراهای استانداری بوشهر گفت: به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک دهیاران استان با اطلاع رسانی گسترده در روستا، پیش بینی برنامه های آموزش عملی در سطح مدارس و طرح های اجتماعی در سطح روستا نظیر توزیع کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در مغازه ها و فروشگاه های روستا یا نامگذاری یک‌روز در هفته به نام روز بدون پلاستیک فراهم آورند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، اعظم الیاس پور افزود: امروز سوم جولای، روز جهانی بدون پلاستیک، ابتکاری جهانی برای رهایی از کیسه‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف در سراسر جهان است.

 وی بیان کرد: هدف از نامگذاری این روز، ارتقاء آگاهی از محیط ‌زیست با تشویق همگان برای منع استفاده از کیسه‌های پلاستیکی است و باید به دنبال گزینه‌های سازگار با محیط‌ زیست باشیم.

 معاون دفتر امور روستایی و‌شوراهای استانداری  بوشهر با اشاره به نامگذاری ۲۱ تیرماه برابر با ۳ جولای به عنوان روز جهانی بدون پلاستیک از کلیه دهیاران استان خواست با توجه به طول عمر ۳۰ تا ۱۰۰۰ سال پسماندهای پلاستیکی در طبیعت با اطلاع رسانی گسترده در روستا، پیش بینی برنامه های آموزش عملی در سطح مدارس و طرح های اجتماعی در سطح روستا نظیر توزیع کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در مغازه ها و فروشگاه های روستا یا نامگذاری یک‌روز در هفته  به نام روز بدون پلاستیک زمینه تشویق اهالی روستا به مدیریت تولید زباله و کاهش تولید پسماند های پلاستیکی را فراهم کنند.

 معاون دفتر امور روستایی و‌شوراهای استانداری  بوشهر  تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و کاهش محدودیتهای استفاده از پلاستیک و در مقابل افزایش مصرف دستکش، ماسک و سایر تجهیزات محافظ شخصی به جهت نقش کلیدی در محافظت از افراد به‌ویژه کارکنان خط مقدم در طول همه‌گیری کووید-۱۹ مصرف مواد پلاستیکی در این مدت افزایش‌یافته است.

 وی ادامه داد:  درنتیجه پس از رفع بحران بیماری کرونا، زباله‌های پلاستیکی بیشتری در طبیعت به جا خواهد ماند و این مخاطره جدی محیط زیستی در دوران پسا کرونا خواهد بود.

الیاس پور اظهار داشت: بنابراین لازم است حتی الامکان با کاهش تولید سایر انواع پسماندهای پلاستیکی نظیر ظروف و سفره های یکبار مصرف تاحدودی مانع از افزایش میزان تولید زباله های پلاستیکی شده و به حفظ محیط زیست خود کمک کنیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115695

نظـــرات شمـــا