کد خبر : 105153       تاریخ : 1397/09/21 09:45:15
مراکز ورزش درمانی و ماساژ درمانی در استان مورد تایید نظام پزشکی نیست/با متخلفان برخورد می شود
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر:

مراکز ورزش درمانی و ماساژ درمانی در استان مورد تایید نظام پزشکی نیست/با متخلفان برخورد می شود

پیغام: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر گفت: هیچ یک از مراکز ورزش درمانی و ماساژ درمانی، مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان و سازمان نظام پزشکی نمی باشند.

پیغام: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر گفت: هیچ یک از مراکز ورزش درمانی و ماساژ درمانی، مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان و سازمان نظام پزشکی نمی باشند.

به گزارش«پیغام»؛دکتر محسن صحرانورد درگفتگو با«پیغام» اظهار داشت: طبق قوانین جاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراکزی تحت عنوان مراکز ورزش درمانی و ماساژ درمانی وجود ندارد و این گونه فعالیت ها از حیطه های تخصصی فیزیوتراپیست ها می باشد.

وی در ادامه افزود: آنچه برخی مراکز تحت عنوان ارائه خدمات ورزش و ماساژ درمانی اعلام می کنند کاملا تخلف بوده و قابل پیگیری از سوی مراجع قانونی می باشد.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر همچنین اعلام کرد که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و سازمان نظام پزشکی بوشهر حساسیت ویژه بر اجرای قانون و ارائه خدمات صحیح درمانی به شهروندان را دارند و در این زمینه از حقوق مردم دفاع می کنند و اجازه مداخلات غیرتخصصی به افراد فاقد صلاحیت را نمی دهند و در صورت مشاهده، هر گونه موارد، تخلف را سریعا از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری می کنند.

صحرانورد همچنین خاطر نشان کرد: ارائه هر گونه مدارک صادر شده از هر سازمان یا ارگان دال بر فعالیت در حیطه ماساژ درمانی و ورزش درمانی بجز مدارک‌ صادره از دانشگاه علوم پزشکی استان هیچ گونه اعتباری ندارد و دلیلی برای فعالیت در این زمینه نمی باشد.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر گفت: تنها مدرک‌ معتبر و قانونی باید از دانشگاه علوم پزشکی استان و آن هم تحت عنوان پروانه فعالیت مرکز صادر گردد.

وی ضمن هشدار به خاطیان در این گونه موارد، از حساسیت و دقت مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در این زمینه تشکر کرد و بیان نمود: واحدهای  نظارتی دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی استان بر قانونی بودن فعالیت ها حساس بوده و موارد را رصد می کنند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: در حال حاضر بجز مراکز فیزیوتراپی دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی، هیچ باشگاه ورزشی یا مرکز دیگری اجازه ورود به حیطه ورزش درمانی و ماساژ درمانی را ندارند و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده، این موارد را سریعا به اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی استان‌ و یا سازمان نظام پزشکی بوشهر اطلاع دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=105153

نظـــرات شمـــا

گفت:
با سلام خدمت همه. آخه خوبه نوشته ورزش درمانی یعنی باید متخصص ورزش یا همون تربیت بدنی کار کنه ، فیزیوتراپ ها که اصلا نمیدونم ورزش با کدوم ز هست، نه آسیب ورزشی رو درک کردن، نه 40 واحد عملی ورزشی رو پاس کردن و هزار جیز دیگه.به نظر من رشته تربیت بدنی باید بیاد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی که همه این حرف و حدیث ها حل بشه.
1397/09/22