کد خبر : 104957       تاریخ : 1397/09/12 09:36
احتمالاً گفت وگوی واتساپی خاشقچی دلیل قتل اوست

احتمالاً گفت وگوی واتساپی خاشقچی دلیل قتل اوست

شبکه سی ان ان اعلام کرد که احتمالا گفت‌وگوهای جمال خاشقجی در واتساپ با یک فعال عربستان سعودی که در آن از سیاست‌های محمد بن سلمان انتقاد کرده بود دلیل قتل وی باشد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، شبکه سی ان ان گزارش داد که گفت‌وگوهای جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی در واتساپ با عمر بن عبدالعزیز، فعال عربستانی مقیم کانادا که در آن به شدت از سیاست‌های محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی انتقاد کرده بود، احتمالا یکی از دلایل قتل جمال خاشقجی باشد.

به گزارش سی ان ان، جمال خاشقجی از اکتبر ۲۰۱۷ با عمر بن عبدالعزیز در ارتباط بوده و ۴۰۰ گفت‌وگو در واتساپ داشته‌اند که شامل فایل‌های صوتی، تصاویر و ویدئو هستند.

عبدالعزیز و جمال خاشقجی تا اوت ۲۰۱۸ از طریق واتساپ با هم در ارتباط بودند اما بعد از اینکه عبدالعزیز دریافت تلفنش شنود می‌شود به طرق دیگری با هم ارتباط داشتند. جمال خاشقجی در یکی از گفت‌وگوهای خود درباره ولیعهد عربستان سعودی گفته بود که محمد بن سلمان زور و سرکوب را دوست دارد.

جمال خاشقجی اخیرا در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید و ریاض بعد از روایت‌های ضد و نقیضی که درباره ناپدید شدن وی سرهم کرده بود، نهایتا به قتل وی اذعان کرد اما اعلام کرد که در پی مشاجره با افرادی که در کنسولگری با او دیدار کرده بودند، به قتل رسیده است.

 

اخیرا سازمان سیا نیز اعلام کرده که قتل جمال خاشقجی به دستور بن سلمان صورت گرفته است


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104957

نظـــرات شمـــا