کد خبر : 104841       تاریخ : 1397/09/06 11:57:15
بانکداری الکترونیک و کلاهبرداری‌های مالی در صدر جرائم سایبری
رئیس پلیس فتا استان بوشهر خبر داد:

بانکداری الکترونیک و کلاهبرداری‌های مالی در صدر جرائم سایبری

پیغام: رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به اینکه جرایم بانکداری الکترونیک در استان افزایش بافته است گفت: در ۸ ماهه امسال ۵۷ درصد از کل جرائم اینترنتی مربوط به بانکداری الکترونیک و کلاهبرداری‌های مالی در فضای سایبر بوده است.

به گزارش«پیغام» به نقل از پلیس بوشهر؛سرهنگ مهدی قاسمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس فتا با توانمندی و تخصص در صورت وقوع جرایم در فضای مجازی در کوتاه‌‌ترین زمان شناسایی و کشف می‌کنند.

وی با بیان اینکه تامین امنیت در فضای مجازی همواره در دستور کار پلیس فتا قرار دارد تصریح کرد: در این راستا تیم‌های تخصصی شبکه‌های اجتماعی اینترنتی استان بوشهر  را  همواره مورد رصد قرار می‌دهند.

سرهنگ قاسمی شناسایی و کشف جرائم در فضاهای مجازی را در اولویت برنامه‌های پلیس فتا دانست و  از افزایش 100 درصدی جرائم بانکداری الکترونیک خبر داد و گفت: در 8 ماهه امسال 57 درصد از کل جرائم اینترنتی مربوط به بانکداری الکترونیک و کلاهبرداری‌های مالی در فضای سایبر بوده است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهربا اشاره به گسترش روز افزون کاربران فضای مجازی بیان کرد: گسترش روز افزون کاربران فضای مجازی به ویژه در حوزه بانکداری ضرورت افزایش آگاهی کاربران دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ راهکارهای لازم در ارتقاء آگاهی عمومی کاربران تصریح کرد: کشف و پی جویی جرائم فضای سایبر و مجازات قانون شکنان در این فضا مستلزم توجه ویژه و تخصصی دستگاه قضایی و ضابطان دادگستری است که با توجه به نگاه خاص قضات به مسائل و مشکلات فضای سایبری شاهد تسریع رسیدگی در پرونده‌های مربوطه هستم.

سرهنگ قاسمی به بررسی میزان تاثیرگذاری شیوه‌های گوناگون آموزش همگانی در پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و خاطر نشان کرد: آموزش از طریق تعامل با رسانه‌های گروهی و تعامل با نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی چهره به چهره به خصوص مدارس می‌تواند در پیشگیری از وقوع جرائم فضای مجازی اثرگذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر یکی از وظایف اصلی دستگاه قضا و پلیس فتا را پیشگیری از وقوع جرم دانست و تصریح کرد: همکاری دستگاه قضا با پلیس فتا در راستای پیشگیری و کشف جرایم بسیار مهم است که تعامل بیشتر خصوصا در مبارزه با جرایم سایبری امری مهم و ضروری است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104841

نظـــرات شمـــا