کد خبر : 104740       تاریخ : 1397/08/30 12:25:47
اولین خانه گفت‌وگو در بوشهر افتتاح شد+عکس

اولین خانه گفت‌وگو در بوشهر افتتاح شد+عکس

پیغام: در آئینی با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اولین خانه گفت‌وگو شهر بوشهر با هدف تقویت مهارت‌های زندگی و ارائه مشاوره و آموزش به زوجین افتتاح شد.

پیغام: در آئینی با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اولین خانه گفت‌وگو شهر بوشهر با هدف تقویت مهارت‌های زندگی و ارائه مشاوره و آموزش به زوجین افتتاح شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر دوشنبه‌شب در آئین افتتاح خانه گفت‌وگو شهر بوشهر اظهار داشت: باید مهارت‌های زندگی را بیاموزیم و در زندگی خود از این مهارت‌ها استفاده کنیم.

مجید خورشیدی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد و راه‌اندازی خانه گفت‌وگو در بوشهر بیان کرد: در دوره گذار هستیم و متاسفانه مهارت‌هایی که در این دوره مورد نیاز است که تاکنون به خوبی نیاموخته‌ایم.

وی بر لزوم ارائه آموزش‌های مناسب در زمینه مهارت‌های زندگی تاکید کرد و ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که گریبان‌گیر افراد و خانواده‌ها می‌شود به علت نداشتن همین مهارت‌ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: یکی از عارضه‌هایی که اکنون گریبان‌گیر خانواده‌ها شده است، عدم استفاده صحیح از فناوری و تکنولوژی روز است و باعث ایجاد فاصله بین افراد شده است.

وی افزود: برخی از زن و شوهرها در طول روز مکالمه کمی با هم دارند و همین موضوع باعث افزایش فاصله‌ها شده است و باید تلاش شود که ارتباط و تبادل افکار و ارتباط کلامی بین اعضای خانواده‌ها بیشتر شود.

ارائه مشاوره و آموزش‌های رایگان

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر نیز در این آئین با اشاره به افتتاح اولین خانه گفت‌وگو در استان اظهار داشت: خانه گفتگو یکی از طرح‌های دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در حوزه خانواده و پیشگیری از طلاق است که به‌زودی افتتاح می‌شود.

عباس برزگرزاده با بیان اینکه نهاد خانواده از اصلی‌ترین کانون‌های تشکیل یک جامعه رو به پیشرفت و توسعه اجتماعی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه چند سالی است که شاهد عدم تاب آوری زوجین بویژه زوج‌های جوان هستیم.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، یکی از وظایف دستگاه‌های حاکمیتی را برنامه‌ریزی در این باره دانست و افزود: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با شناسایی آسیب‌های جدی استان در حوزه اجتماعی اقدامات خود را برنامه ریزی می‌کند که افتتاح خانه گفتگو با هدف آموزش مهارت پیش از ازدواج برای جوانان، آموزش مهارت ارتباطی زوجین و حل تعارض‌های آنان، آموزش حل تعارض و اختلاف زوجین در شرف طلاق، آموزش کاهش آسیب برای زوجین جدا شده و فرزندان آنها، یکی از این فعالیت‌ها است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با بیان اینکه زندگی مشترک نیاز به کسب مهارت‌های لازم دارد گفت: تمام آموزش‌ها و مشاوره‌های خانه گفتگو رایگان است و شهروندان می‌توانند روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته از ساعت ۱۷ الی ۱۹ به این مرکز مراجعه کنند و در صورت استقبال مردم، زمان فعالیت آن افزایش خواهد یافت.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104740

نظـــرات شمـــا