کد خبر : 104450       تاریخ : 1397/08/03 12:59:09
بوشهر جزو ۳ استان اول کم‌تحرک کشور/ آمار بیماری‌های غیر واگیر در استان در حال افزایش است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:

بوشهر جزو ۳ استان اول کم‌تحرک کشور/ آمار بیماری‌های غیر واگیر در استان در حال افزایش است

پیغام:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان بوشهر نیز به‌مانند سایر استان‌های کشور بیماری‌های غیر واگیر و در رأس آن بیماری‌های قلبی در حال افزایش است.

به گزارش «پیغام»،عبدالمحمد خواجه‌ئیان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: در یک دهه گذشته مرگ براثر بیماری‌های قلبی افزایش دو برابری یافته است.

وی تصریح کرد: بیماری‌های غیر واگیر از ۳ دهه گذشته تاکنون جای بیماری‌های واگیر را گرفته و تهدیدی برای سلامت بشر تلقی می‌شود که اصلی‌ترین دلیل آن، سبک نامناسب زندگی افراد است.

۶۴ درصد بوشهری‌ها فعالیت فیزیکی مناسبی ندارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر ازنظر فعالیت فیزیکی در وضعیت مطلوبی نبوده و جزو ۳ استان اول در کم‌تحرکی قرار دارند به‌گونه‌ای که ۶۴ درصد افراد فعالیت فیزیکی مناسبی که موردنیاز است را ندارند.

خواجه‌ئیان با اشاره به ابتلای ۱۳ درصد از مردم استان بوشهر به دیابت افزود: علاوه بر دیابت، استعمال دخانیات نیز یکی از نگرانی‌های ما در حوزه سلامت استان بوشهر است زیرا استعمال دخانیات عامل ابتلای بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر محسوب می‌شود.

این مقام مسئول بهداشتی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت بیماری‌ها و کاهش آمار مبتلایان نیازمند همکاری‌ تمامی سازمان‌ها هستیم زیرا دست‌یابی به وضع مطلوب سلامت در استان نیازمند عزمی جدی و همگانی است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104450

نظـــرات شمـــا