کد خبر : 104445       تاریخ : 1397/08/03 10:17:19
تمام قد برای رفع موانع استان ایستاده ایم
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

تمام قد برای رفع موانع استان ایستاده ایم

پیغام: مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: تمام قد برای رفع موانع و مشکلات محیط زیستی استان و شهر بوشهر ایستاده ایم.

به گزارش «پیغام» فرهاد قلی نژاد در اولین نشست تخصصی  با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: توجه به محیط زیست و اجرای  استاندارد های مرتبط با آن تضمین کننده زندگی ، بهداشت روانی و سلامت جامعه است و بدون شک پرداختن به امر آموزش محیط زیست و رعایت مسائل مرتبط باآن یک وظیفه ی همگانی برای تمام مردم و سازمان ها محسوب می شود.

وی از تشکیل کمیته محیط زیست خبر داد و افزود: با همکاری و همراهی شورای اسلامی بندر بوشهر با توان تخصصی کمیته محیط زیست شورای اسلامی بندر بوشهر را حمایت و تقویت می نماییم. و بدین ترتیب تغییرات مثبت و سبز  با شتاب بیشتری اتفاق می افتد و  به  مطالبات مردم در حوزه محیط زیست توجه دقیق تری خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تشریح کرد: کمیته محیط زیست شهری به عنوان یک کمیته از کمیسیون خدمات شهری شورای شهراست که در راستای مدیریت محیط زیست شهر و توسعه پایدار، تامین آسایش و رفاه شهروندان با حضور ادارات و ارگانهای مرتبط و مشارکت تشکل های مردمی تشکیل می گردد.

وی ساماندهی سگ های بلاصاحب و آموزش شهروندی پیرامون مدیریت پسماند از جمله مسائل قابل توجه و بررسی در کمیته ی تخصصی محیط زیست محسوب می شود.

قلی نژاد فضای سبز شهری و احداث کمربند سبز شهری را از اولویت های شهر بوشهردانست و عنوان کرد: سرانه فضای سبز با استفاده از گونه های بومی باید افزایش یابد و همچنین بر احداث و ایجاد باغ های گیاه شناسی،آموزش ایجاد و توسعه فضای سبز (حفظ و نگهداری) تاکید کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به صنوف مزاحم شهری اشاره کرد و گفت: شناسایی صنوف مزاحم و آلاینده و ارائه راهکارهای کاهش آلایندگی،احداث شهرک حمل و نقل بار و کالا را نیز در دایره فعالیت های کمیته تخصصی محیط زیست شورای اسلامی شهر بوشهر بر شمرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104445

نظـــرات شمـــا