کد خبر : 104358       تاریخ : 1397/07/29 11:52:03
دو نفر متخلف حیوان آزاری در دشتستان دستگیر شدند
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر:

دو نفر متخلف حیوان آزاری در دشتستان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: فضای مجازی برای جلوگیری و برخورد با انتشار تصاویر شکاروصید غیرمجاز و حیوان آزاری به شدت کنترل می شود.

به گزارش«پیغام»؛ فرهاد قلی نژاد اظهار داشت: با رصد مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر و شهرستان دشتستان در فضای مجازی 2 نفر متخلف حیوان آزاری و شکار و صید غیرمجاز پرنده که تصاویر آن  در فضای مجازی انتشار یافته، دستگیر شدند.

وی در این خصوص افزود: مامورین یگان حفاظت شهرستان دشتستان با رصد شبکه های مجازی متوجه انتشار تصاویری از صید غیرمجاز و غیرمنصفانه پرنده تیهو توسط یک نفر شکارچی و حیوان آزاری توسط راننده یکدستگاه خودرو باری گردیدند که پس از تحقیقات افراد متخلف شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی برای جلوگیری و برخورد با شکارچیان و حیوان آزاران به شدت توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کنترل می گردد،گفت: تاکنون تعداد زیادی پرونده از همین دست،در مراجع قضایی تشکیل گردیده و متخلفین با توجه به مستندات غیرقابل انکار محکوم شده اند.

لازم به ذکر است انتشار هرگونه تصاویر حیوان آزاری، شکاروصید و تبلیغ شکار غیرقانونی در صفحات مجازی برابر قوانین شکاروصید و قانون رسیدگی به جرائم رایانه ای جرم محسوب می گردد.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104358

نظـــرات شمـــا