کد خبر : 104185       تاریخ : 1397/07/22 09:12:1
پاکدستی، توانمندی و رضایت مردم خط قرمز بنده در شهرداری است/هیچ لیستی از بیرون به وی نداده اند
شهردار بوشهر در آیین معارفه اش:

پاکدستی، توانمندی و رضایت مردم خط قرمز بنده در شهرداری است/هیچ لیستی از بیرون به وی نداده اند

پیغام: شهردار بوشهر گفت: پاکدستی، توانمندی و رضایت مردم خط قرمز بنده در دوره مسئولیتم در شهرداری بوشهر است.

پیغام: شهردار بوشهر گفت:پاکدستی،توانمندی ورضایت مردم خط قرمز بنده در دوره مسئولیتم در شهرداری بوشهر است.

به گزارش «پیغام»، سید نورالدین امیری در آیین  معارفه اش که در شهرداری بوشهر با حضور اعضای شورای شهر ، پرنسل شهرداری و اصحاب رسانه  برگزار شد، اظهار داشت: بنده چیزی به جز آبرویم برای از دست دادن ندارم ،چه یک هفته و چه  مدت زمان طولانی  در شهرداری باشم، می خواهم با همکارانم در این مجموعه با آبرو بمانم اگر کسی یا مسئولی از شهرداری از طرف بنده قولی داد محترمانه عذر آن را بخواهید.
وی با بیان این که توانمندی یکی دیگر از منشور کاری بنده در شهرداری است، گفت: مدیری می تواند با من کاری کند که توانمند باشد  کمتر حرف زده و بیشتر عمل کنند.
امیری با بیان این که دیدگاه بنده سازه محوری است، افزود: در دوره مسئولیتم در شهرداری بوشهر تلاشم بر این است که پروژه هایی را که استفاده بیشتری برای شهروندان داشته باشد، شروع کنیم،چرا که رضایت مردم خط قرمز بنده است.
شهردار بوشهر با بیان این که در کارهای یکدیگر دخالت نکنیم ، خاطر نشان کرد: هیچ مدیری حق دخالت در امور همکارش را ندارد و شهردار ضعیف و قوی بودن مدیری را مشخص می کند و با تخلف و فساد در مجموعه شهرداری در هر سطحی و از هر فردی باشد، گذشت نمی کنم.
امیری در ادامه بیان داشت: اگر کارمندی به مرخصی می رود حتما یک جایگزین در مدت مرخصی مشخص کند چرا که تکریم ارباب رجوع از الویت ماست و نباید نامه ای بر زمین بماند.
وی با بیان این که مسائل شهری با گفتمان قدیم قابل حل نیست، بلکه باید گفتمان جدید ارائه کرد، گفت: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات موجود در شهر حل شود باید سعی کنیم پشت هر کار منطق باشد.
انتقاد توسلی از معارفه شهردار در استانداری بوشهر
توسلی عضو شورای شهر بوشهر در آیین معارفه شهردار جدید با اعلام حمایت از شهردار جدید به اخبار منتشر شده در فضای مجازی درخصوص تغییرات مدیریتی در شهرداری اشاره کرد و گفت: شنیده شده است لیست40 تا 50 نفری از تغییرات مدیریتی در شهرداری  از بیرون  به وی داده شده است، من نمی گویم نیاز به تغییرات نیست بلکه تغییرات لازمه یک انتقلاب است امابه شکل درست آن، اگر این طور باشد باید گفت علی برکت الله.
وی در ادامه گفت: برخی پست هایی مدیریتی در شهرداری بوشهر به صورت سرپرستی بلندمدت اداره می شوند که این خلاف قانون مدیریت کشوری است و قابل پیگیری است در همین راستا از شهردار درخواست داریم که این موضوع را در برنامه های خود قرارداد و رسیدگی نمایند.
این عضور با انتقاد از معارفه شهردار بوشهر در استانداری گفت: هیچ توجیهی قابل قبول نیست و این موضوع در شان  و جایگاه شهردار مرکز استان نبوده است و این شیوه را نمی پسندم و باید مراسمی شایسته با حضور مردم برگزار می شد. از همکاران شورا نیز انتظار داشتم اگر نمی توانند شان این نهاد را بالا ببرند، با این رفتارها آن را تنزل ندهند.
پاسخ شهردار بوشهر به اظهارات عضو شورا
شهردار بوشهر در پاسخ به اظهارات توسلی عضو شورای شهردرخصوص لیست 40تا 50  نفری تغییرات مدیریتی در شهرداری گفت: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ کس لیستی به بنده داده نشده ودر این زمینه در طی زمان خودم تصمیم می گیرم و هیچ کدام ازاعضای شورا حق ندارد با معاون و یا نیروهای شهرداری دراین راستاارتباط برقرر کنند .
امیری با بیان این که می خواهیم  شهرداری مقتدر داشته باشیم، گفت: هر مدیری باید جای خودش بایستد و کاری نکنیم که همکارمان روی نوک پا بایستد تا دیده شود شما نیروهای توانمند ببینید و اگر من ندیدم به من بگویید، من همیشه منتطر تذکر هستم.
هاشم زاده: در شهرداری یک نفر نیرو و پیمانکار ندارم
کیوان هاشم زاده عضو شورای شهر بوشهر همچنین در این آیین درباره تغییرات مدیریتی در شهرداری بوشهر، بیان داشت: شورا از جایگاه نظارتی  به این موضوع نگاه می کند و قطعا این طوری نخواهد بود که  شهردار شمشیر را بردارد و همه را بزند و کسی از پیش حذف شده نیست.
وی در ادامه با بیان این که کارآمدی در شورا برای ما ملاک است، اضافه کرد: شهردار بوشهر مطابق برنامه های خود حق دارد تغییرات را درشهرداری انجام دهد.
هاشم زاده در ادامه خاطر نشان کرد: در یکسال گذشته غیر از تکمیل تقاطع غیرهمسطح بوشهر،هیچ پروژه شاخصی در شهرداری اجرا نشده و همه ما مقصریم ودر این  یکسال بهانه مان این بود که شهردار نداریم، ولی اکنون  که این بهانه رفع شده و بوشهر دارای شهردار شده و باید کارکنان نیز شهردار را کمک و همراهی کنند تا شاهد رضایت بیشتری شهروندان باشیم.
وی با بیان این که قرار نیست از فردا بگیر و ببند در شهرداری شروع شود،افزود: بنده در شهرداری یک نفر نیرو و پیمانکار ندارم اما  از همه نیروهای توانمند در شهردری حمایت خواهم کرد.
شمشیری: در مقابل تفرقه افکنان سکوت نخواهیم کرد
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و بانوان شورای شهر بوشهردر این آیین گفت: در برابر افرادی که با تفرقه افکنی باعث تضعیف شورا می شوند، دیگر سکوت  نخواهیم کرد.
طاهره شمشیری  افزود: کسی شمشیر و داس به دست نیامده است، اگر انتخابی انجام داده ایم اخلاق را سر لوحه کار خود قرار داده ایم.
وی همچنین اضافه کرد: این که برخی شانتاژ راه بیاندازند که تغییرات گسترده در شهرداری در راه است  و بین همکاران در شهرداری تفرقه بیاندازند،  همانطور که در یکسال گذشته  شاهد آن بودیم  و اگر تکرار شود این بار از هیچ تفرقه ای گذشت نمی کنیم و سکوت را جایر نمی دانیم .
شمشیری بیان داشت: کسانی که پشت درهای بسته با پیشنهادهای کلان  خود باعث عقب افتادگی شهر بوشهر در این یک  سال شدند  در هر مقام وسمتی هستند یک روز باید در مقابل مردم پاسخگو باشند و ما هم سکوت نمی کنیم .
وی خطاب به شهردار بوشهر گفت: افرادی که در زمینه خدمات رسانی به مردم شهر بوشهراخلال ایجاد می کنند  و با شانتاژ کردن دیگران این تفرقه را ایجاد می کنند، برخورد شود.

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104185

نظـــرات شمـــا