کد خبر : 104157       تاریخ : 1397/07/19 09:33:37
کاهش 60 درصدی تردد شناورها به علت افزایش قیمت سوخت/کشف 410 میلیارد تومان کالای قاچاق
فرمانده دریابانی استان بوشهر:

کاهش 60 درصدی تردد شناورها به علت افزایش قیمت سوخت/کشف 410 میلیارد تومان کالای قاچاق

پیغام: فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: تردد شناورهای صفاری در ساحل استان به علت بالا رفتن قیمت سوخت و ارز 60 درصد کاهش یافته است .

به گزارش «پیغام»؛سردار ولی الله رضایی نژاد در جمع خبرنگاران  به مناسبت هفته نیروی انتظامی به تشریح عملکرد یکساله پرداخت و اظهار داشت: در 6 ماه سال جاری در بخش مواد سوختی 494 هزار و 780 لیتر سوخت قاچاق در آب های استان کشف شده است در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل ، 61 هزار و 40لیتر بوده که معادل 75 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این که قاچاق سوخت خط قرمز دریابانی است، گفت:شناورهایی که در دریا اقدام  به  قاچاق سوخت می کنند به شدت  با آنها برخورد و از تردد شناورهای حامل کالا و سوخت قاچاق برای همیشه در دریا ممنوع می‌شود.

سردار رضایی نژاد از افزایش کشفیات  مواد مخدر در دریا خبر داد و افزود: ماموران دریابانی استان 3 تن مواد مخدر در طول یکسال گذشته در دریا کشف و تعدادی شناور در همین زمینه توقیف شده اند.
فرمانده دریابانی استان بوشهر به کاهش قاچاق سیگار در دریا اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا 94 درصد قاچاق سیگار و 78 درصد قاچاق قرص و کپسول نیروزا کاهش یافته است.
وی همچنین درخصوص افزایش کشفیات گوشی های قاچاق خاطرنشان  کرد: در یک سال گذشته ماموران دریابانی 69 هزار و 499 گوشی و تبلت قاچاق کشف کردند که این میزان در سال جاری به 168 هزار و 960 رسیده  و نسبت به سال قبل 143 درصد افزایش کشفیات را داشته است.
سردار رضایی نژاد با اشاره به قاچاق خودروهای خارجی در آبهای استان، گفت: در یک سال اخیر 10 خودرو خارجی از  قاچاقیچان کشف شده و متخلفان دستگیر شد در حالی که در سال گذشته هیچ خودرو خارجی قاچاق درآبهای استان بوشهر کشف نشده بود.
وی همچنین اضافه کرد: در یک سال گذشته معادل 410 میلیارد تومان کالای قاچاق در سال جاری توسط دریابانی کشف شده است درحالی که این میزان در سال قبل  بیش از 2 میلیارد تومان بوده  است.
فرمانده دریابانی استان بوشهر در ادامه سخنانش به وظایف دریابانی اشاره کرد و  گفت:  بر اساس بند 4 ماده قانونی نیروی انتظامی ،استیفای حقوق مرزنشینان و دولت و مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر ، سلاح  و تردد غیرمجازاز وظایف این نهاد است .
وی با بیان این که 150 برنامه به مناسبت  هفته نیروی انتظامی از سوی دریابانی استان برگزار شده است،گفت: دیدار با خانواده شهدا،حضور در نماز جماعت ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ، افتتاح سالن ورزشی با حضور مدیرکل تربیت بدنی استان، غباروبی گلزار شهدا، ویزیت رایگان بیماران توسط پزشک در بهداری های شهرهای مرزی استان از جمله برنامه های این نهاد بوده است.
سردار رضایی نژاد یادآور شد: دریابانی استان برای نخستین بار با همکاری آموزش و پرورش اقدام به نوسازی یکی از مدارس استان بوشهر نموده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104157

نظـــرات شمـــا