برگزیدگان اولین جشنواره مطبوعات،خبرگزاری ها و پایگاهای خبری استان بوشهر معرفی شدند+عکس
پیغام: آیین اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها وپایگاه های خبری استان بوشهر به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صبح امروز چهارشنبه (9 مهرماه) در تالار بزرگ لیان برگزار شد.
كدخبر: 117882
1399/07/09

پیغام: آیین اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها وپایگاه های خبری استان بوشهر به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صبح امروز چهارشنبه (9 مهرماه) در تالار بزرگ لیان برگزار شد.

 به گزارش «پیغام»؛ این جشنواره به علت شیوع بیماری کووید 19 در استان به صورت مجازی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، استانداربوشهر، مدیرکل فرهنگ و  ارشاد و برگزیدگان جشنواره از مدعوین این جشنواره بودند.

 آغازگر این برنامه قرائت کلام الله مجید و سپس پخش سرود جمهوری اسلامی بود. در ادامه مجری برنامه،از مازیار هوشمند مدیرعامل خانه مطبوعات استان بوشهر جهت خوش آمدگویی و تشریح جزییات جشنواره بر روی سن دعوت کرد.

تخصیص تعهدات اجتماعی مراکز صنعتی در عسلویه به حوزه رسانه

 مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر در این آیین، ضمن خوش آمدگویی  به مدعوین به تشریح جزییات اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در استان بوشهر پرداخت و گفت: آثار ارسالی از سوی هیات داوران در مرکز بررسی و برگزیدگان مشخص شدند.

  

مازیار هوشمند درادامه افزود:  این جشنواره در سه بخش حرفه ای، موضوعی و ویژه برگزار شد که بخش حرفه ای آن شامل  ( سرمقاله، مقاله یادداشت، مصاحبه، ) گزارش(خبری، تحلیلی و تحقیقی)، خبر، تیتر، عکس( خبری و گزارش تصویری) صفحه آرایی، عکس، طنزو کاریکاتور در سه موضوع اقتصاد مقاومتی، محیط زیست و آب و حقوق شهروندی  داوری شده است.

وی  با بیان این که با توجه به اهمیت منطقه عسلویه بخش ویژه این جشنواره را به موضوع (عسلویه، پایتخت انرژی ایران) اختصاص داده شده است، گفت: در این بخش اداره کل ارشاد بوشهر، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، شرکت پتروشیمی خلیج فارس و شورای راهبردی منطقه پارس با خانه مطبوعات استان در برگزاری این جشنواره همکاری داشته اند.

هوشمند بیان داشت: با دستور استاندار بوشهر جهت حمایت مطبوعات و رسانه های استان بوشهر تمام پروژه ها که در استان اجرا می شود، باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

وی اضافه کرد: با رایزنی های صورت گرفته با مجموعه پتروشیمی ها و مراکز صنعتی منطقه عسلویه، قرار است در بحث تعهدات اجتماعی یک بخش برای حوزه فرهنگ و رسانه اختصاص دهند که امیدواریم با پیگیری و دستور استاندار این مهم محقق شود.

هوشمند با اشاره به شیوه نامه جدید وزارت ارشاد درخصوص تخصیص آگهی های دولتی و یارنه ها به نشریات نگرانی هایی را برای مطبوعات به همراه داشته است، از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست می کنیم تا با پیگیری زمینه بازنگری در تدوین این شیوه نامه را فراهم کند، به اعتقاد مدیران نشریات با اجرای این شیوه نامه مطبوعات شرایط سخت تری خواهند داشت.

احداث پردیس سینما در کنگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین گفت: با شیوع  بیماری کووید 19 در کشور و استان، رسانه های استان در کنار کادر درمان نقش خود را برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی  به خوبی ایفا کرده است.

فاطمه کرمپور با یاد دو روزنامه نگار فقید هم استانی زنده یادان "غلامعلی قاضی زاده مدیرمسئول نشریه چشم انداز جنوب و یعقوب علیزاده" اظهار داشت: مطبوعات و رسانه های استان مجاهدین عرصه اطلاع رسانی هستند که می توانند باعث پیشرفت یک جامعه شوند.

  

وی در ادامه بیان داشت: اهالی رسانه تلاش می کنند تا اطلاعات را به صورت دقیق، مستند و به موقع به دست مخاطبان برسانند و علاوه بر اطلاع رسانی با آموزش و ایجاد وحدت  و آرامش در جامعه  نفش خود را به خوبی ایفا کنند.

کرمپور خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع  بیماری کووید 19 تغییراتی در سبک زندگی مردم ایجاد شده است و رسانه های باید  خود را با این تغییرات وفق دهند و با حفظ این تغییرات  و با یک قالب جدید، نگرش و مدیریت خوب می توان این تحدید را به فرصت تبدیل کرد.

وی در ادامه به برخی از پروژه های فرهنگی در استان اشاره کرد و بیان داشت: مجتمع فرهنگی عسلویه که قریب به 10 سال از کلنگ زنی آن می گذشت عملیات اجرایی این مجتمع آغاز شده و امیدواریم ظرف 10 ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از احداث پردیس سینما در کنگان خبر داد و بیان داشت: با رایزنی صورت گرفته، پردیس سینمای کنگان با همراهی مسئولان استان، حمایت شرکت هلدینگ خلیج فارس  و شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه که قول دادند در تامین اعتبار این پروژه اداره فرهنگ و ارشاد را همراهی کنند،احداث خواهد شد.

بهره نگرفتن از ظرفیت رسانه ها پاشنه آشیل دولت روحانی

استاندار بوشهردر این آیین گفت: رسانه ها نقش پررنگی در بحث فرهنگ سازی مقابله با بیماری کووید 19  داشته اند  و تمام توان خود را برای اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، و آموزش عمومی به کار گرفته اند.

  

عبدالکریم گرواند در ادامه افزود: در شرایط جدید تلاش می کنیم نکته هایی که مسئولان، مدیران و رسانه های بر روی آن تاکید دارند، فرهنگ سازی برای تغییر سبک زندگی و مواجه با شرایط جدید زندگی است ، اگرسبک زندگی تغییر نکند  مشکلات جدیدی پیدا خواهیم کرد.

وی یاداور شد: همانطور که از کادر درمان انتطار داریم به سلامت جامعه کمک کند، رسانه ها نیز در کنار آنها رسالت سنگینی بر عهده دارند  تا فرهنگ شرایط زندگی جدید را در جامعه  نهادینه کنند.

استاندار بوشهر با بیان این که استان بوشهر سابقه درخشانی در حوزه فرهنگ و رسانه دارد، گفت: در همین راستا در جلسه ای از وزیر فرهنگ و ارشاد درخوا ست کردیم موزه مطبوعات جنوب کشور در بوشهر راه اندازی شود چرا که بوشهر در حوزه فرهنگ، استان ریشه داری است.  

وی  بیان داشت: قبول داریم در دولت تدبیر و امید در حوزه رسانه ضعیف عمل کردیم و این پاشنه آشیل دولت بود که نتوانستیم در بهره گیری از ظرفیت های رسانه در بیان عملکرد  دولت به خوبی استفاده کنیم.

گرواند با بیان این که اگر مدیری فعالیت های انجام شده در حوزه خود را در اختیار رسانه‌ها قرار نمی دهد، گناه رسانه نیست، گفت: در همین زمینه  و برای تعامل با رسانه ها معاون عمرانی استانداری تورهای رسانه ای را برگزار کرده است تا با حضور خبرنگاران در محل پروژه ها عمرانی از روند عملیات اجرایی پروژه ها  اطلاع رسانی شود.

استاندار بوشهر با بیان این که سخت ترین شرایط مالی کشور در تاریخ را در این  دولت تجربه می کنیم، افزود: درشرایط جنگ اقتصادی نابرابری که دشمن درصدد است تمام روزنه ها را برروی کشور ما ببندند، دولت ظرفیت های خود را به کار می گیرد تا مشکلات و کمبودها را کاهش دهد.

وی با بیان این که با وجود شرایط سخت اقتصادی هیچ پروژه عمرانی در بوشهر متوقف نشده است، گفت:  امیدواریم هر چه زودتر  در حوزه اقتصادی به ساحل ارامش برسیم وبا انسجام و همدلی و با پشت سر گذاشتن این شرایط سخت جامعه را نسبت به اینده امیدوارتر کنیم.  

در ادامه این آیین، کلیپی از دوران حیات و فعالیت رسانه ای روزنامه نگار فقید زنده یاد غلامعلی قاضی زاده پخش شد و از خانواده این روزنامه نگار هم استانی با اهدا لوح یادبودی تقدیرشد.

در بخش دیگری از این مراسم، رونمایی از کتاب "شهر نوشت" مجموعه یادداشت های مطبوعاتی پیشکسوت عرصه ر سانه حسین حشمتی بود که به تازگی توسط انتشارت نای بند به چاپ رسیده است.

پایان بخش این آیین، معرفی برگزیدگان جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها وپایگاه های خبری استان در بخش های مختلف بود که با اهدا لوح تقدیر و تندیس جشنواره از برگزیدگان تقدیر به عمل امد.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

منبع:
« تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!»
رسول سعادت نیا وکیل دادگستری در یاداشتی تحت عنوان « تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!» نوشت به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت وكالت مشغول به انجام وظيفه هستم گواهي مي دهم كه مجموعه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران يكي از سالم ترين مجموعه هاي ساختاري كشور است
كدخبر: 117881
1399/07/09

در حيرتم تا كي مي خواهيم بر نهاد ديرپاي وكالت هجمه روا داريم!؟ در پاسداشت هفته ي دفاع مقدس، وكلاي مدافع عدالت ، اين سربازان پياده نظام و راست قامتان دادگري را نشانه رفتن ز چه روست؟! اگر رسانه های رسمی حفظ بی طرفی نمی کنند و گاهی ناآگاهانه و یا مغرضانه ناروایی روا می دارند خیالی نیست اما از کوشندگان دستگاه عدالت ،انتظار و توقعی دیگراست.

اخیرا مطالبی منتسب به معاونت حقوقی قوه قضائیه در رسانه ها انتشار یافته که انتساب آن به جناب ایشان سخت به باورا می نشیند زیرا به باور نمی گنجد از مقامي كه بر مسند سترگ قضاء نشسته و تكليف دارد جز به عدالت و بی طرفی سخني روا ندارد؛ همچون سياسيون، افراد جامعه را به با ما و برما تقسيم كند؟!

آورده اند که فرموده است: «۳۰ درصد کانون وکلا ایثارگران هستند در حالی که برخی از وکلا در مسیر انقلاب حرکت نمی کنند.... بدون شک با آن ها برخورد جدی خواهیم داشت.»

این سخن سخت ناباورانه و ناخرسندانه است.مگر نگفته اند آنجا كه سياست وارد شود عدالت رخت برمي بندد. پس چرا با بكار بردن واژه اي كه بار سياسي دارد ذهن شهروندان را به نقض آشكار اصل بي طرفي هدايت و موجب كاستن اعتماد عمومي جامعه مي کنیم آن هم در مقطعي كه مشكلات معيشتي ،بحران هاي تحريم ، آمار پرونده های اختلاس و فساد هاي كلان ، اوضاع آشفته ي كرونايي و تورم و گرانی لگام گسیخته، فضاي عمومي جامعه را ملتهب و به بي اعتمادي كشانده است.

آيا با گذشت بيش از ٤٢ سال از انقلاب مگر تمام وكلايي كه جذب كانون هاي وكلاي دادگستري شده اند فرزندان اين انقلاب نيستند؟! و مطابق با قوانين و مقررات بعد از انقلاب جذب كانون ها نشده اند؟! چگونه روا مي داريم با استناد به سهميه ٣٠ درصدي ايثارگري بي مهابا ديگر همكاران شريف در نهاد ديرپاي وكالت را به بي مهري نسبت به ارزش هاي اصيل انساني،ايثارگري و دفاع از حق و حقيقت منسوب كنيم؟! بماند که اساسا وکلای دادگستری دردفاع از مبازران انقلاب در رژیم سابق نقش بسرائی ایفاء نموده اند و تاریخ گواه این مدعاست.

 به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت وكالت مشغول به انجام وظيفه هستم گواهي مي دهم كه  مجموعه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران يكي از سالم ترين مجموعه هاي ساختاري كشور است كه علاوه بر پرورش كارآموزان وكالت و صدور پروانه وکالت دادگستري به آنان،  با نظارت قانونمندانه و منظم بر سلامت پايدار اين نهاد همت مي گمارند.

«انقلاب و انقلابي » بار معنايي سياسي دارد و وكلاي دادگستري برابر قانون و سوگندی که از روز نخست یاد نموده اند وظيفه دارند از هرگونه اعمال نظریات سیاسی دوري نموده و راستی و درستی را رویه خود قرارداده و مدافع از حق باشند. دفاع از حق، بر ما و باما، خودي و غير خودي نمي شناسد. حق، حق است و غير حق، غيرحق...و وكلای دادگستری جز به راستي و درستي و دفاع از حق نپرداخته و نمي پردازند.

اگر تعدادي اندك نيز از وظيفه خطير خود تخطي نمايند  _ که در هر قشري خوب و بد وجود دارد _  توسط دادسرا و دادگاه انتظامي وكلا تحت پيگرد و برخورد قانوني قرار مي گيرند و دادگاه عالي انتظامي قضات نيز به عنوان مرجع عالي رسيدگي بر اين روند نظارت و صلاحيت دارد .

كاش به جاي عبارت بالا و بيان اينكه : «... ما نمی‌خواهیم کانون وکلا را در برابر قوه قضایی قرار دهیم ..»  آماري از نظارت و رسيدگي دادسراها و دادگاه ها انتظامي وكلا، در برخورد با متخلفين در اين حرفه را از كانون هاي وكلا دريافت و به مردم گزارش مي شد تا بازخورد درست خود انتظامي و استقلال نهاد وكالت در سطح جامعه موجب اعتماد سازي بيش از پيش شهروندان به نظام قضائي و كانون وكلاي دادگستري گردد. نه اينكه با طرح چنين عباراتي موجب تداعي آن روند هجمه پراكني عليه نهاد وكالت باشيم.  انعكاس بُهت  آوار آن سخنان در رسانه ها و عكس العمل دلسوزان دادرسي عادلانه  نسبت به آن کلام، گوياي اين مدعاست.

بي گمان هيچ دلسوزي، كانون وكلاي دادگستري را در برابر قوه قضائيه قرار نمي دهد چرا كه نيل به سرمنزل دادگري  در گرو همساني و همسويي بال هاي فرشته عدالت است.

اما نمی توان اظهار ناخرسندی خود را نیز پنهان داشت که شوربختانه رويه ی ناصوابي كه در سال هاي پيش  با حذف دادسرا از نهاد دادرسي عادلانه، موجب تخدیش وتضعيف قوه قضائيه گرديد اينك با تصوري غيركارشناسانه و سودايي ناصواب در موازي سازي، بال ديگر فرشته ي عدالت را در چالش هدر رفت فرصت ها قرار داده است.

فرصتي كه مي بايست صرف آموزش بهتر كارآموزان و تخصصی کردن وكلاي پايه يك صرف شود ، فرصتي كه مي بايست در نظارت بيشتر و برخورد با متخلفين از وظائف خطير محوله صرف گردد، فرصتي كه مي بايست در قانون نویسی به كمك خانه ي ملت هزینه می گردید، فرصتی که می بایست صرف آموزش و مشارکت کانون های وکلای دادگستری در آگاهی بخشی به شهروندان  استفاده می شد و بسیار فرصت های دیگر که می بایست در تقویت نهاد دادرسی عادلانه به کار می رفت. شوربختانه همه و همه صرف نگرانی ها و دغدغه های حاصله از این رویه و نگاه ناصواب شد.نگاه و نظری که استقلال نهاد وکالت و برخورداری شهروندان از وجود وکیل مستقل را نشانه رفته است.

 در پایان جا دارد از خود بپرسیم اگر مسير انقلاب وانقلابی بودن را دفاع از حق و حاكميت  قانون و قانون گرايي معنا كنيم تاسیس نهاد موازی مرکزامور مشاوران موضوع ماده 187  قانون برنامه سوم توسعه که به جای صدور پروانه موسسات مشاوره حقوقی  به صدور پروانه وکالت روی آورد حرکتی همسو با مسیر انقلاب است؟! وآیا ادامه ی این روند خلاف قانون، خدشه به جایگاه رفیع قوه قضائیه نمی زند؟! آیا جذب وکیل از این شیوه مخالف اصل حاکمیت قانون، خود نوعا سبب رشدروز افزون قانون گریزی نیست؟! انتظار می رود با نگاه قانون گرائی ریاست کنونی قوه، مجال های پیش رو صرف بازگشت همگان به قانون گرائی وتوانمند سازی بال های فرشته عدالت گردد.چراکه مسير اصلي ارزش هاي اصيل انقلاب يعني عدالت اجتماعي،عدالت قضايي،عدالت اقتصادي ازگذرگه برخورداری شهروندان زدانش وکیل مستقل و استقلال نهاد وكالت ميگذرد. بی گمان هرگونه خدشه بر این حق مسلم شهروندی، گامی به سوی خودکامگی نهاد قدرت بوده  و هرگز همسو با مسیر انقلاب نیست.

منبع:
« تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!»
رسول سعادت نیا وکیل دادگستری در یاداشتی تحت عنوان « تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!» نوشت به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت وكالت مشغول به انجام وظيفه هستم گواهي مي دهم كه مجموعه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران يكي از سالم ترين مجموعه هاي ساختاري كشور است
كدخبر: 117880
1399/07/09

در حيرتم تا كي مي خواهيم بر نهاد ديرپاي وكالت هجمه روا داريم!؟ در پاسداشت هفته ي دفاع مقدس، وكلاي مدافع عدالت ، اين سربازان پياده نظام و راست قامتان دادگري را نشانه رفتن ز چه روست؟! اگر رسانه های رسمی حفظ بی طرفی نمی کنند و گاهی ناآگاهانه و یا مغرضانه ناروایی روا می دارند خیالی نیست اما از کوشندگان دستگاه عدالت ،انتظار و توقعی دیگراست.

اخیرا مطالبی منتسب به معاونت حقوقی قوه قضائیه در رسانه ها انتشار یافته که انتساب آن به جناب ایشان سخت به باورا می نشیند زیرا به باور نمی گنجد از مقامي كه بر مسند سترگ قضاء نشسته و تكليف دارد جز به عدالت و بی طرفی سخني روا ندارد؛ همچون سياسيون، افراد جامعه را به با ما و برما تقسيم كند؟!

آورده اند که فرموده است: «۳۰ درصد کانون وکلا ایثارگران هستند در حالی که برخی از وکلا در مسیر انقلاب حرکت نمی کنند.... بدون شک با آن ها برخورد جدی خواهیم داشت.»

این سخن سخت ناباورانه و ناخرسندانه است.مگر نگفته اند آنجا كه سياست وارد شود عدالت رخت برمي بندد. پس چرا با بكار بردن واژه اي كه بار سياسي دارد ذهن شهروندان را به نقض آشكار اصل بي طرفي هدايت و موجب كاستن اعتماد عمومي جامعه مي کنیم آن هم در مقطعي كه مشكلات معيشتي ،بحران هاي تحريم ، آمار پرونده های اختلاس و فساد هاي كلان ، اوضاع آشفته ي كرونايي و تورم و گرانی لگام گسیخته، فضاي عمومي جامعه را ملتهب و به بي اعتمادي كشانده است.

آيا با گذشت بيش از ٤٢ سال از انقلاب مگر تمام وكلايي كه جذب كانون هاي وكلاي دادگستري شده اند فرزندان اين انقلاب نيستند؟! و مطابق با قوانين و مقررات بعد از انقلاب جذب كانون ها نشده اند؟! چگونه روا مي داريم با استناد به سهميه ٣٠ درصدي ايثارگري بي مهابا ديگر همكاران شريف در نهاد ديرپاي وكالت را به بي مهري نسبت به ارزش هاي اصيل انساني،ايثارگري و دفاع از حق و حقيقت منسوب كنيم؟! بماند که اساسا وکلای دادگستری دردفاع از مبازران انقلاب در رژیم سابق نقش بسرائی ایفاء نموده اند و تاریخ گواه این مدعاست.

 به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت وكالت مشغول به انجام وظيفه هستم گواهي مي دهم كه  مجموعه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران يكي از سالم ترين مجموعه هاي ساختاري كشور است كه علاوه بر پرورش كارآموزان وكالت و صدور پروانه وکالت دادگستري به آنان،  با نظارت قانونمندانه و منظم بر سلامت پايدار اين نهاد همت مي گمارند.

«انقلاب و انقلابي » بار معنايي سياسي دارد و وكلاي دادگستري برابر قانون و سوگندی که از روز نخست یاد نموده اند وظيفه دارند از هرگونه اعمال نظریات سیاسی دوري نموده و راستی و درستی را رویه خود قرارداده و مدافع از حق باشند. دفاع از حق، بر ما و باما، خودي و غير خودي نمي شناسد. حق، حق است و غير حق، غيرحق...و وكلای دادگستری جز به راستي و درستي و دفاع از حق نپرداخته و نمي پردازند.

اگر تعدادي اندك نيز از وظيفه خطير خود تخطي نمايند  _ که در هر قشري خوب و بد وجود دارد _  توسط دادسرا و دادگاه انتظامي وكلا تحت پيگرد و برخورد قانوني قرار مي گيرند و دادگاه عالي انتظامي قضات نيز به عنوان مرجع عالي رسيدگي بر اين روند نظارت و صلاحيت دارد .

كاش به جاي عبارت بالا و بيان اينكه : «... ما نمی‌خواهیم کانون وکلا را در برابر قوه قضایی قرار دهیم ..»  آماري از نظارت و رسيدگي دادسراها و دادگاه ها انتظامي وكلا، در برخورد با متخلفين در اين حرفه را از كانون هاي وكلا دريافت و به مردم گزارش مي شد تا بازخورد درست خود انتظامي و استقلال نهاد وكالت در سطح جامعه موجب اعتماد سازي بيش از پيش شهروندان به نظام قضائي و كانون وكلاي دادگستري گردد. نه اينكه با طرح چنين عباراتي موجب تداعي آن روند هجمه پراكني عليه نهاد وكالت باشيم.  انعكاس بُهت  آوار آن سخنان در رسانه ها و عكس العمل دلسوزان دادرسي عادلانه  نسبت به آن کلام، گوياي اين مدعاست.

بي گمان هيچ دلسوزي، كانون وكلاي دادگستري را در برابر قوه قضائيه قرار نمي دهد چرا كه نيل به سرمنزل دادگري  در گرو همساني و همسويي بال هاي فرشته عدالت است.

اما نمی توان اظهار ناخرسندی خود را نیز پنهان داشت که شوربختانه رويه ی ناصوابي كه در سال هاي پيش  با حذف دادسرا از نهاد دادرسي عادلانه، موجب تخدیش وتضعيف قوه قضائيه گرديد اينك با تصوري غيركارشناسانه و سودايي ناصواب در موازي سازي، بال ديگر فرشته ي عدالت را در چالش هدر رفت فرصت ها قرار داده است.

فرصتي كه مي بايست صرف آموزش بهتر كارآموزان و تخصصی کردن وكلاي پايه يك صرف شود ، فرصتي كه مي بايست در نظارت بيشتر و برخورد با متخلفين از وظائف خطير محوله صرف گردد، فرصتي كه مي بايست در قانون نویسی به كمك خانه ي ملت هزینه می گردید، فرصتی که می بایست صرف آموزش و مشارکت کانون های وکلای دادگستری در آگاهی بخشی به شهروندان  استفاده می شد و بسیار فرصت های دیگر که می بایست در تقویت نهاد دادرسی عادلانه به کار می رفت. شوربختانه همه و همه صرف نگرانی ها و دغدغه های حاصله از این رویه و نگاه ناصواب شد.نگاه و نظری که استقلال نهاد وکالت و برخورداری شهروندان از وجود وکیل مستقل را نشانه رفته است.

 در پایان جا دارد از خود بپرسیم اگر مسير انقلاب وانقلابی بودن را دفاع از حق و حاكميت  قانون و قانون گرايي معنا كنيم تاسیس نهاد موازی مرکزامور مشاوران موضوع ماده 187  قانون برنامه سوم توسعه که به جای صدور پروانه موسسات مشاوره حقوقی  به صدور پروانه وکالت روی آورد حرکتی همسو با مسیر انقلاب است؟! وآیا ادامه ی این روند خلاف قانون، خدشه به جایگاه رفیع قوه قضائیه نمی زند؟! آیا جذب وکیل از این شیوه مخالف اصل حاکمیت قانون، خود نوعا سبب رشدروز افزون قانون گریزی نیست؟! انتظار می رود با نگاه قانون گرائی ریاست کنونی قوه، مجال های پیش رو صرف بازگشت همگان به قانون گرائی وتوانمند سازی بال های فرشته عدالت گردد.چراکه مسير اصلي ارزش هاي اصيل انقلاب يعني عدالت اجتماعي،عدالت قضايي،عدالت اقتصادي ازگذرگه برخورداری شهروندان زدانش وکیل مستقل و استقلال نهاد وكالت ميگذرد. بی گمان هرگونه خدشه بر این حق مسلم شهروندی، گامی به سوی خودکامگی نهاد قدرت بوده  و هرگز همسو با مسیر انقلاب نیست.

منبع:
در نیمه اول امسال ۳۰ اثر و بنای تاریخی در بوشهر مرمت شد
پیغام: معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال ۳۰ اثر و بنای تاریخی در این استان مورد مرمت، ساماندهی و استحکام بخشی قرار گرفت.
كدخبر: 117879
1399/07/09

به گزارش «پیغام» نصرالله ابراهیمی در این باره افزود:  کار مرمت این آثار با هفت میلیارد تومان اعتبار در شهرهای بوشهر، سیراف، برازجان و خارگ انجام شد و انتظار می‌رود تا پایان سال این رقم افزایش یابد.

وی بیان کرد: مرمت و ساماندهی پل مشیر، بناهای تاریخی سیراف، دیوار قلعه زائرخضر خان، بنای آل عصفور، مسجد ملک از جمله مهمترین بناها و عمارت‌های تاریخی است که از اول سال تاکنون در استان بوشهر مرمت شده‌اند.

ابراهیمی اضافه کرد: در این مدت حوزه ثبت آثار با تلاش شورای ثبت استان پنج اثر منقول و یک مکان رویداد دوران دفاع مقدس در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

وی با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه گذر رفیعی - رشیدی اضافه کرد: تعیین حریم ۲ اثر تاریخی و تهیه نقشه جی آی اس بافت تاریخی بوشهر از دیگر عملکردهای حوزه میراث فرهنگی از ابتدای سال جاری تاکنون است.

ابراهیمی، تهیه و ساخت مخزن امن اموال فرهنگی و تاریخی را بسیار با اهمیت دانست و تاکید کرد: در کنار خرید تجهیزات موزه‌ای بیش از ۲ هزار  اثر در موزه منطقه‌ای خلیج فارس بوشهر ساماندهی شد.

وی برگزاری مزایده عمومی چهار اثر و واگذاری یک بنای تاریخی به بخش خصوصی را از دیگر فعالیت‌ها در حوزه میراث فرهنگی برشمرد.

ابراهیمی اضافه کرد: با افتتاح فاز نخست گذر رفیعی و رشیدی، مرحله دوم ساماندهی این گذر آغاز شد و در کنار این موضوع تلاش می‌شود مرمت، استحکام بخشی و سامان دهی دیگر پروژه‌های فعال این استان نیز تا پایان سال جاری به پایان برسد.

 

 

 

منبع:
مبتلایان به کرونا در بوشهر به ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر رسید
پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۲ هزار و ۵۹۶ نفر بوده است.
كدخبر: 117878
1399/07/08

به گزارش «پیغام» سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

او ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۴ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

کشمیری بیان کرد: یک نفر روز دوشنبه بر اثر کرونا جان باخت‌ که تست کرونایش امروز مثبت اعلام‌شده است.

او بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۶ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد ۱۹ مورد با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

 دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۲ هزار و ۵۹۶ نفر بوده است.

 

منبع:
سه امتیاز شیرین برای پارس جنوبی در لیگ برتر فوتبال ساحلی
تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر در اولین دیدار خود در دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور به مصاف فرش حداد اصفهان رفت که این دیدار با برتری 5 بر 4 پارس جنوبی بوشهر به پایان رسید.
كدخبر: 117877
1399/07/09

 پیغام: تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر در اولین دیدار خود در دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور به مصاف فرش حداد اصفهان رفت که این دیدار با برتری 5 بر 4 پارس جنوبی بوشهر به پایان رسید.

به گزارش «پیغام»؛ گلهای پارس جنوبی را در این دیدار علی میرشکاری، محمد احمدزاده ، مسلم مسیگر، آرش کرمی و محمد معصومی زاده به ثمر رساندند. گل برتری پارسی ها در 10ثانیه به پایان بازی به ثمر رسید.

دیدار مقاومت گلساپوش یزد مقابل موج سواران نوشهر بدلیل عدم حضور موج سواران در مرحله پایانی مسابقات برگزار نشد. نوشهری ها نسبت به برگزاری مرحله پایانی در سمنان و بوشهر معترض بودند و به همین دلیل در مرحله پایانی مسابقات حضور پیدا نکردند.

پارس جنوبی بوشهر در دومین دیدار خود ساعت 15 فردا در دیداری حساس و جذاب به مصاف مقاومت گلساپوش یزد قهرمان فصل گذشته مسابقات خواهد رفت. برنده این دیدار نیمی از راهی قهرمانی را طی خواهد کرد.

منبع:
کبد بیمار مرگ مغزی به بیمار بوشهری اهدا شد
پیغام: کبد مردی که به علت تصادف دچارمرگ مغزی شده بود برای پیوند، اهدا شد.
كدخبر: 117876
1399/07/09

به گزارش «پیغام»؛ مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با ایثار خانواده مرحوم "نعمت اله پرند" اهل دهدشت و ساکن بوشهر که به علت برخورد با خودرو دچار آسیب شدید در ناحیه مغز و سپس مرگ مغزی شده بود، کبد او اهدا شد.

علیرضا باقری افزود: آن مرحوم دو روز پیش بعد از بستری در بیمارستان قائم با وجود تلاش پزشکان دچار مرگ مغزی شد و برای برداشت عضو به بیمارستان سلمان فارسی انتقال یافت.

او ادامه داد: سحرگاه امروز عمل جراحی برداشت عضو با حضور تیم جراحی شامل دکتر حسن، دکتر رضایی و خانم دکتر عطاری انجام گرفت و کبد این بیمار مرگ مغزی برای پیوند به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز فرستاده شد.

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این مورد را ششمین مورد اهدا عضو استان بوشهر از ابتدای امسال تا کنون دانست و عنوان کرد: اهمیت اهدای عضو در این شرایط سخت همه گیری کرونا بسیار زیاد است، زیرا آمار برداشت عضو با وجود بیماران مرگ مغزی به علت ابتلای این افراد به ویروس کرونا در کشور بسیار پایین آمده است و این برداشت عضو‌ها ارزش تلاش همکاران تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه را در کنار ایثار خانواده مهربان بیمار مرگ مغزی شده صد چندان می‌کند.

ششم مهر نیز دو مورد اهدا عضو در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام گرفت و ۶ عضو دو بیمار مرگ مغزی اهدا شد.

منبع:
۲ عضو دیگر شورای شهر بوشهر دستگیر شدند
پیغام: دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: با دستگیری دو عضو دیگر شورای شهر بوشهر، تعداد اعضای بازداشتی این شورا در پرونده تخلفات شهرداری بوشهر به شش نفر رسید.
كدخبر: 117875
1399/07/08

پیغام: دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: با دستگیری دو عضو دیگر شورای شهر بوشهر، تعداد اعضای بازداشتی این شورا در پرونده تخلفات شهرداری بوشهر به شش نفر رسید.

به گزارش «پیغام»؛ علی حسن‌پور اظهار داشت: پنجمین و ششمین عضو شورای شهر بوشهر حسب دستور قضائی بازداشت و تحقیقات از آنها توسط اداره اطلاعات در حال انجام است.

وی اضافه کرد: روز گذشته نیز یکی از معاونین سابق شهرداری بوشهر دستگیر و بازداشت شده بود.

دادستان بوشهر خاطرنشان کرد: در ارتباط با پرونده تخلفات شهرداری و شورای شهر بوشهر که در شعبه هفتم بازپرسی در جریان رسیدگی است ۲۱ نفر تحت تعقیب کیفری قرار گرفته‌اند.

گفتنی است از 9 عضو شورای شهر بوشهر تاکنون 6 عضو شورا در ارتباط با پرونده مالی شهرداری بوشهر دستگیر شده اند

منبع:
اهدای یک دستگاه پلاسمای خون به بیمارستان خلیج فارس بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل در اجرای مسئولیت‎‏های اجتماعی خود یک دستگاه پلاسمای خون (آفرزیس) به ارزش چهار میلیارد ریال به بیمارستان شهدای خلیج فارس این استان اهدا کرد.
كدخبر: 117874
1399/07/08

به گزارش «پیغام»؛ سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه با تسلیت درگذشت زهرا رگبار (هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر و از کادر درمانی بیمارستان شهدای خلیج فارس) افزود: کادر درمان بوشهر از بدو شیوع کرونا در این استان با تلاشی ستودنی و جهادگونه برای دفاع از سلامت هم‌استانی‌ها پای کارآمدند.

وی بیان کرد: در این ارتباط می‎طلبد هر نهاد و مجموعه‌ای به سهم خود قدردان از جان گذشتگی‏‌ها و فداکاری‌های کادر درمان استان باشد.

ارجمندزاده ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در کنار انجام رسالت‌های اصلی خود برای کمک به اقتصاد کشور با تمام توان برای رعایت حداکثری پرتکل‏‌های بهداشتی تلاش می‎کند تا در کاهش شمار مبتلایان ایفای نقش داشته باشد.

وی گفت: این اداره کل اکنون نیز با اهدای یک دستگاه آفرزیس به کمک کادر درمان شتافته است.

آفرزیس یک روش درمانی است که طی آن کل خون یک اهداکننده یا بیمار گرفته می‌شود و برای جداسازی یک جزء آن به اجزای جداگانه تقسیم و سپس اجزای خون باقی‌مانده دوباره به جریان خون بیمار یا اهداکننده وارد می‌شود.

آفرزیس برای جمع‌آوری اجزای خون اهداکننده (مانند پلاکت‌ها یا پلاسما) و همچنین درمان برخی بیماری‌ها استفاده که در آن بخشی از خون که حاوی عناصر تحریک‌کننده بیماری است، حذف می‌شود.

از هر فرد بهبود یافته کرونا ۵۰۰ سی‌سی پلاسما به روش آفرزیس گرفته می‌شود و بقیه خون که شامل گلبول قرمز و پلاکت است به خون اهدا کننده باز می‌گردد.

منبع:
عکس/آیین تشییع پیکر شهیده مدافع سلامت در بوشهر
پیغام: مراسم تشییع پیکر "زهرا رگبار" شهیده مدافع سلامت روز سه شنبه در بوشهر از محل بیمارستان شهدای خلیج فارس برگزار شد. عکس : محمد غلامحسینی
كدخبر: 117873
1399/07/08

 

عکاس: محمد غلامحسینی- ایرنا

منبع:
آغاز مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی با حضور نماینده بوشهر
دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور امروز با حضور چهار تیم از جمله پارس جنوبی بوشهر به میزبانی سمنان آغاز می‌شود.
كدخبر: 117872
1399/07/08

به گزارش «پیغام»؛ جلسه هماهنگی دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور با حضور سرپرست تیم‌های پارس جنوبی بوشهر، مقاومت گلساپوش یزد، فرش حداد اصفهان و نمایندگان فدراسیون فوتبال برگزار شد.

نماینده تیم موج سواران نوشهر در جلسه حضور نداشت.

در این جلسه برنامه مسابقات دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی اعلام شد که به ترتیب زیر است:

 روز اول (سه شنبه ۸ مهر ۹۹):

پارس جنوبی بوشهر - صنعت فرش حداد اصفهان

ساعت ۱۵:۰۰

مقاومت گلساپوش یزد - موج سواران نوشهر

ساعت ۱۷:۱۵

 روز دوم (چهارشنبه ۹ مهر ۹۹):

مقاومت گلساپوش یزد - پارس جنوبی

ساعت ۱۵:۰۰

موج سواران نوشهر - صنعت فرش حداد اصفهان

ساعت ۱۷:۱۵

 روز سوم (پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹):

استراحت

 روز چهارم (جمعه ۱۱ مهر ۹۹):

پارس جنوبی بوشهر - موج سواران نوشهر

ساعت ۱۵:۰۰

صنعت فرش حداد اصفهان - مقاومت گلساپوش یزد

ساعت ۱۷:۱۵

منبع:
هشدار؛ نوشیدن چای سبز در این زمان‌ها ممنوع!
زمان نوشیدن چای سبز بسیار مهم است؛ به گونه‌ای که برخی اوقات نوشیدن آن بیشتر از آنکه مفید باشد مضر است، بنابراین باید برخی اوقات که در این گزارش به آن اشاره می‌شود از نوشیدن چای سبز پرهیز کرد.
كدخبر: 117871
1399/07/08

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ چای سبز حاوی فواید بسیار زیادی است که می‌تواند سلامت انسان را تقویت کند و این فواید فقط به کاهش وزن محدود نیست؛ بلکه می‌تواند به پوست و مو نیز طراوت ببخشد.

پیش از خواب چای سبز ضرر دارد

اگر از مشکلات بی خوابی رنج می‌برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید. علی رغم آنکه این چای به خواص آرامبخشی معروف است، اما مشوق مناسبی برای خواب نیست، زیرا حاوی ماده کافئین بوده و می‌تواند ترشح میلاتونین را کاهش دهد که این موضوع مانع از خواب راحت و مناسب خواهد بود.

هنگام بیدار شدن از خواب چای سبز مصرف نکنید

شاید تا به حال گمان می‌کردید نوشیدن چای سبز با معده خالی می‌تواند منجر به آغاز فرآیند متابولیسم و سوخت و ساز غذا شود، اما واقعیت غیر از این است؛ به گونه‌ای که آنتی اکسیدان قوی و بولیفینول موجود در چای سبز اسید معده را افزایش می‌دهد که این حالت ممکن است باعث ناراحتی معده شود.

بلافاصله پس از استفاده دارو چای سبز استفاده نکنید

اگر عادت دارید که داروهایتان را با یک فنجان چای میل کنید، باید این کار را متوقف کنید؛ چراکه خوردن دارو همراه و یا پس از نوشیدن چای سبز زیانبار بوده و ترکیب مواد شیمایی موجود در دارو‌ها با چای سبز موجب ترش کردن می‌شود؛ بنابراین همیشه توصیه می‌شود داروهایتان را فقط با آب میل کنید.

همراه یا پس از غذا خوردن چای سبز نباید نوشید

چای سبز به فرآیند هضم غذا کمک می‌کند، اما اگر شما همراه غذا یا بلافاصله پس از آن این چای را بنوشید مانع از جذب عناصر غذایی برای بدن شده که در دراز مدت منجر به کمبود بسیاری از مواد مغذی و مورد نیاز در بدنتان خواهد شد؛ در نتیجه توصیه می‌شود دستکم بین وعده غذایی و نوشیدن چای سبز یک ساعت فاصله بیندازید.

 

منبع:
شوخی محمد مهاجری با قالیباف بر سر ارز ۴۲۰۰ تومانی+عکس
محمدمهاجری در توییتر، با انتشار مطلبی طنزگونه به اظهارات قالیباف در باره ورود مجلس به موضوع ارز ۴۲۰۰تومانی واکنش نشان داد.
كدخبر: 117870
1399/07/08

محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:« قالیباف: «چون کالا‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود به دست مردم نمیرسد #مجلس برای حل مشکل ورود می‌کند.»

جون مادرتون! این یکی رو دیگه ورود نکنین. می‌ترسم بعد دناپلاس و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی و وام ۳۰۰ میلیونی، ارز ۴۲۰۰ تومانی هم بره توی فیش حقوقی نمایندگان!

این مطلب طنز است.»

منبع:
پاسخ جنجالی استراماچونی به زبان فارسی +عکس
سرمربی پیشین استقلال به اظهارات شب گذشته احمد سعادتمند واکنش نشان داد.
كدخبر: 117869
1399/07/08

به گزارش «پیغام»؛ احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال دوشنبه شب درباره مذاکرات خود با آندره‌آ استراماچونی و ارقام پیشنهادی او به این مربی ایتالیایی صحبت‌هایی به میان آورد.

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین استقلال با انتشار مطلبی در فضای مجازی به سخنان مدیرعامل استقلال واکنش نشان داد و گفت: چه کسی به من پیشنهاد ۸۰۰ هزار یورو پیش پرداخت و یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو را داده است؟ کدام انسان عاقلی این پیشنهاد را رد می‌کند؟ در حالی که من با مبلغ بسیار کم‌تر به ایران آمدم. چطور من از این پیشنهاد خبر ندارم؟

او ادامه داد: آن‌ها شاید از فدراسیون اجازه ندارند که من را برگردانند که من به این مساله احترام می‌گذارم. شاید کسی دوست ندارد که سرمربی تنها برای جذب بازیکن تصمیم بگیرد. شاید آن‌ها یک مربی دیگری را ترجیح می‌دهد. شاید اصلا نمی‌خواهند که من برگردم که من به این مساله هم احترام می‌گذارم.

استراماچونی افزود: این دروغ‌ها را تمام کنید. طرفداران استقلال خسته شده‌اند. من هرگز پیشنهادی را رد نکردم، چون پیشنهادی از سمت آن‌ها نیامده است. آن‌ها فقط نشان دادند که می‌خواهند من برگردم در حالی که هیچ وقت نمی‌خواستند این اتفاق رخ دهد.

او خاطرنشان کرد: ممکن است از خودتان بپرسید که آن واسطه ایتالیایی که خود باشگاه در ماه جولای معرفی و وارد مذاکره کرد، الان کجاست؟ چرا ناپدید شد؟ او مذاکرات را رها کرد وقتی که متوجه شد مذاکرات غیرواقعی است. چرا باشگاه بعد از فینال جام حذفی اسم من را اعلام کرد و در مورد مذاکرات صحبت کردند، ولی هیچکس از باشگاه حتی از مربی آینده، بازیکنان و برنامه تیم چیزی نپرسیدند؟ چرا بدون هیچ مشورتی با بازیکنان قدیمی تمدید شد و بازیکن جدید گرفته شد؟

سرمربی پیشین استقلال گفت: همه چیز غیرواقعی بود مثل اعدادی که روز گذشته درباره آن صحبت شد. تمام هدف آن‌ها این است که فقط به مردم نشان بدهند که تمام تلاش‌شان را کردند که استراماچونی را بازگردانند، ولی در واقع هیچ اقدام محکم و جدی در این دو ماه رخ نداد؛ فقط حرف بود که به مردم بگویند که مثلا ما داریم عمل می‌کنیم. دیگر این حرف‌ها را تمام کید. الان با من یا بدون من فقط برای ساختن یک تیم فوق‌العاده و برای قهرمانی تمرکز کنید.

منبع:
عذرخواهی شریعتمداری، فراستی و کیم جون اون! دیگر منتظر پرواز شتریم
عذرخواهی کردن کار خوبی و سختی است و باید از این افراد به خاطر اینکه حاضر شدند دست به روی سینه بگذارند و عذرخواهی کنند، تقدیر کنیم به ویژه از فراستی که با قبول اشتباه خود گفت:« میدانِ شعر کلاسیک ایران، میدان منِ فراستی نیست».
كدخبر: 117868
1399/07/08

مصطفی داننده

 2020 میلادی، 1399 خورشیدی و 1441 قمری سال عجیبی است. سالی که کرونا به زمین و زمان رحم نکرده  و بزرگ و کوچک را درگیر خود کرده است. سالی که قدرت‌های بزرگ دچار مشکلات اقتصادی شدند و کشورهای کم توان، کم توان‌تر.

سال عجیبی است. شاید خیلی‌ها منتظر دیدن گودزیلا در شهرشان بودند تا این سال  کامل شود. شاید هیچوقت دیگر شاهد این نباشیم که حسین شریعتمداری، مسعود فراستی و  «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از طرف مقابل خود عذرخواهی کنند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان از آیت‌الله سیستانی عذرخواهی کرده است. مسعود فراستی  مسعود فراستی بابت اشتباهاتی که در خواندن شاهنامه در برنامه «کتاب باز» داشته از مردم عذرخواهی کرد و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، بابت کشته شدن یکی از کارکنان شیلات کره جنوبی که به دست ارتش کره شمالی!

کمتر کسی به یاد دارد که مسعود فراستی به خاطر اشتباه‌اش از کسی غذرخواهی کرده باشد یا خواندن یادداشتی از شریعتمداری با مضمون عذرخواهی و پشیمانی به خاطر نوشته‌اش برای ما دقیقا مثل دیدن پرواز شتر است. داستان کیم جونگ هم که مشخص است.

شاخ‌های روی سرمان که از تعجب سبز شده است به خاطر قدرت فضای مجازی است. فشار افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی کار را به جایی رساند که حسین شریعتمداری و مسعود فراستی تاکید می‌کنم شریعتمداری و فراستی، بابت کاری که انجام داده‌اند عذرخواهی کرده‌اند. البته دلیل عذرخواهی رهبر کره شمالی را نمی‌دانم. شاید از او از ترس جنگ و فشار خارجی از کره جنوبی عذرخواهی کرده است.

عذرخواهی کردن کار خوبی و سختی است و باید از این افراد به خاطر اینکه حاضر شدند دست به روی سینه بگذارند و عذرخواهی کنند، تقدیر کنیم به ویژه از فراستی که با قبول اشتباه خود گفت:« میدانِ شعر کلاسیک ایران، میدان منِ فراستی نیست». اما باید قبول کرد اگر آن یادداشت و این فیلم در فضای مجازی پخش نمی‌شد و جامعه مدنی به آن واکنش نشان نمی‌داد، شاهد عذرخواهی این دو نبودیم.

فضای مجازی آیینه است که بدون سانسور عیب‌های ما را نشان می‌دهد. البته بماند که برخی می‌خواهند این آیینه را سانسور کنند. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به ایران کمک کند تا مسؤولینی، مسئولیت پذیر داشته باشد. دیگر دوران گفتن و رد شدن گذشته است. هر حرفی زده می‌شود حتی در جلسات خصوصی ممکن است مورد قضاوت مردم در فضای مجازی قرار بگیرد.

الان رفتار زننده یک مدیر با یک مامور شهرداری در یک شهر کوچک در سراسر کشور پخش می‌شود و آن مدیر باید پاسخگوی عملکرد خود باشد. این درحالی است که در سال‌های نه چندان دور شاید تنها مدیر، اهالی اداره و کارگر و یا کارمند و خانواده‌اش در جریان اتفاق بودند.

تحولات بزرگ این سال‌ها را مدیون شبکه‌های اجتماعی هستیم. در همین عصر کرونا اگر نبود رد و بدل شدن اطلاعات کشورها در مورد کوید 19 ما شاهد یک فاجعه جهانی بودیم. کشورها بدون در اختیار داشتن تجربیات دیگران با کرونا به ته دره می‌رفتند.

2020 سال عجیبی بود اما در این سال بیش از همیشه به قدرت فضای مجازی پی بردیم.

منبع/ عصر ایران

منبع:
‍‍ سعادتمند: با افزایش محبوبیت استراماچونی نرخ او هم بالا رفت
پرداختی به دیاباته مرتب صورت می گیرد و او را حفظ می کنیم. قائدی را نمی فروشیم مگر به قیمتی که برای فوتبال ایران خوب باشد و انقلابی در فوتبال ایران ایجاد کند.
كدخبر: 117867
1399/07/08

پیغام: مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص مذاکرات با سرمربی ایتالیایی صحبت های مفصلی انجام داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصرایران، احمد سعادتمند در گفت و گویی با سایت باشگاه استقلال در مورد شرایط این باشگاه توضیحاتی داد که در زیر می خوانید:

موضوع اول در مورد استراماچونی است که مدتی است خیلی از افراد اعلام می کنند که چرا مدیرعامل در این مورد صحبتی نمی کند. امروز صلاح دانستم که خیلی از موارد را مستند و مستدل به شما هواداران بگویم. همانطور که همیشه گفته ام، قرار است که ما همیشه با شما صادق باشیم و اصولا نمی توانم دروغ بگویم. در ذات بنده و خانواده و شخصیت خانوادگی ام این نیست که خدای ناکرده دروغ بگویم.

البته خیلی ها اصرار دارند که بگویند ما در رابطه با بحث استراماچونی هیچ اقدامی نکردیم و بر این حرف خود خیلی هم اصرار دارند و اصرار هم بی دلیل نیست و به دنبال اهداف خاص دیگری هستند. اما من اینجا جا دارد اعلام کنم که حضور ما در ایتالیا بود؛ نه به ترکیه، قطر یا دبی. در این شرایط کرونایی سفر ما به ایتالیا سخت بود. این سفر با مجوز امور خارجه، سفارت ایتالیا و بر اساس مصوبه هیات مدیره محترم و برای تخفیف گرفتن به این سفر رفتیم که همه مستندات را نشان می دهم تا هواداران بدانند چه اتفاقی در مورد بحث استراماچونی افتاده است.

* امشب برگ به برگ با مستندات حرف می زنم

اقداماتمان برای سفر از سه ماه پیش یا شاید بیشتر صورت گرفت که بر اساس مصوبه هیات مدیره بود. در آن زمان نه بحث بازی ما با سپاهان مشخص بود و نه تاریخ دربی. ضمن اینکه اعتقادمان این بود که باید یک پرونده سنگین و بزرگ را در ایتالیا در قالب تعامل، تقسیط و اقاله ورود پیدا کنیم. در خصوص مذاکره با استراماچونی در رم ایتالیا تمامی مکاتباتی هست و البته نمی دانم چرا عده ای اصرار دارند که بگویند ما به هوادار دروغ گفته ایم. نمی دانم این اصرار به چه دلیلی است اما می توانم مستندات را امشب برگ به برگ بگویم و بدانند چه اتفاقاتی افتاد.

ما طی مکاتبه ای که با فدریکو داشتیم، اعلام کردیم که ما در واقع برای تخفیف و تقسیط آمده ایم و می خواهیم پرونده خود را در فیفا ببندیم. این موضوعات جلو رفت و در نهایت مباحثی که مطرح شد او را برای فصل آینده به عنوان یکی از از گزینه های خود قرار دادیم. شروط گذاشتیم که اگر در جام حذفی و یا آسیا موفق نبودیم، شما هم می توانید یکی از مربیان ما باشید؛ در کشور ایران و در باشگاه استقلال. مباحث به طول انجامید و در نهایت به سمتی رفت که در واقع وکیل او اعلام کرد که پیشنهاد رسمی ما به او مکتوب باشد. در نامه ای که متن انگلیسی و فارسی آن موجود است، آورده ایم که امیدواریم همه چیز خوب باشد و ساعت ها وقت در جلسات هیات مدیره صرف این موضوع کرده ایم و همچنین شما داشتیم. با رویکرد مثبت اینجا آمده ایم که همه چیز را حل کنیم و منتظر رای فیفا نماندیم. در مورد مسائل اقتصادی، هفتصد هزار یورو برای پیش پرداخت و یک میلیون یورو برای حقوق سالیانه به شما تضمین کی کنیم اما من اجازه دادن هر مبلغی بالاتر از این به شما را ندارم و ما فکر می کنیم این یک پیشنهاد بسیار خوب برای شما است. امیدوار هستیم که آندره با ما موافقت کند. در پایان ضروری است که بگویم امکان پرداخت بیش از این وجود ندارد و امیدوارم در پیشنهاد خود تجدید نظر کنید.

از سال گذشته به این مربی بر اساس مطالبه اش و طلب هایی که داشت و حتی بر اساس جرایم دیرکرد و آن 5 درصد روزشمار و آن ماهی ده هزار تا را محاسبه کردیم که در واقع 520 هزار یورو از ما مطالبه داشت. در این پیشنهاد حتی 700 هزار پیشنهاد دادیم. برای فصل جدید هم در قرارداد قبلی 750 هزار یورو بوده و ما یک میلیون یورو پیشنهاد دادیم. چرا این کار را کردیم؟ اول باید از هیات مدیره تشکر کنم که همکاری داشتند. در ثانی شکایت 285 صفحه ای که استراماچونی به فیفا داده بیش از دو میلیون یورو هست و ما محاسبه کردیم اگر قرار است به یکباره پرداخت کنیم، بر اساس ماده هفتی که با او امضا شده، بهتر است یک میلیون و هفتصد هزار یورو به او بدهیم و او روی نیمکت ما بنشیند.

اما در پیشنهاد دوم فدریکو به ما اعلام کرد که می توانیم روی این احتمال کار کنیم و این نظر ماست. 900 هزار یورو برای بستن پرونده در فیفا. این همان بحثی بود که ما به دنبالش بودیم. وی در ادامه نوشته بود یک میلیون و 500 هزار یورو برای فصل 2020 و 2021. وقتی با این اعداد موافقت کردیم، وکلا روی برگشت او به تهران توافق خواهند کرد. در واقع از طریق فدریکو حدود دو میلیون و چهار صد هزار یورو به صورت رسمی به ما اعلام شد و گفتیم توان پرداخت این پول را نداریم. با این حال باز در مذاکرات بعدی اعلام کردیم برای بازگشت او آمده ایم و مجددا هفتصد هزار یورو را به هشتصد هزار یورو تغییر خواهیم داد که این پول جهت بدهی های گذشته برای بسته شدن پرونده های فیفا در دو قسط به او پرداخت خواهد شد. چهارصد هزار یورو طی 20 روز آینده و چهارصد هزار یورو هم در 48 ساعت مانده به حضورش در ایران.

* محبوبیت استراماچونی و افزایش نرخش

برای فصل بعدی هم مبلغ دو میلیون یورو را یر به یر کنیم و پرداخت جدید برای سال جدید نداشته باشیم. همین می توانست مقرون به صرفه باشد و حتی از طریق چند هوادار عزیز هم توانستیم اقداماتی انجام دهیم اما مجددا نوشت که استراماچونی متقاعد نشده و رقم درخواستی شما پایین تر از خواسته اوست. دوستانی که می گویند پیشنهادی نشده، متن نامه اش موجود است. در نامه آمده که او گفته باید 900 هزار یورو برای فصل جدید به من بدهید. استراماچونی از نظر محبوبیت بسیار بالا قرار گرفت اما این محبوبیت ها بر نرخ او اضافه کرد. هرگز نمی خواهم محبوبیت او را کم کنم اما بندهایی که به ما اعلام شد را می گویم.

بند اولی که فدریکو به ما اعلام کرده گفته نهصد هزار یورو برای بسته شدن پرونده در فیفا. بند الف و بند یک- یک و همچنین یک میلیون و پانصد هزار یورو برای فصل جدید.

دو. ترکیب تیم. او اعلام کرده 7 بازیکن دارید که قراردادشان با استقلال به پایان رسیده و استراماچونی تاکید کرده که حداقل قرارداد 4 نفر آنها باید تمدید شود. که ما حتی اسامی را خواستیم اما اعلام کرد که چون مشکل جذب قرارداد خارجی دارید، حتما 4 نفر را تمدید کنید و حتی حاضر نشد اسامی را به ما بگوید و گفت گفتن اسامی بعد از عملی شدن بند اول قرارداد.

* شروط استرا برای بازگشت به استقلال

می خواهم به شما بگویم تمامی این موارد را بند به بند داریم. به جایی رسید که مذاکرات در نهایت به این نامه وکیل استراماچونی به من ختم شد که مدیرعامل عزیز موضع استراماچونی خیلی واضح است و تا زمانی که صددرصد مسائل حل نشده او به جایی نخواهد رفت. پرداخت نهصد هزار یوروی خالص در حساب بانک ایتالیایی او. تایید از فدراسیون مبنی بر اینکه می تواند به ایران بازگردد و اجازه کار دارد. سوم ایجاد یک قرارداد مناسب مالی به مبلغ یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار یورو.

من یکسری اختیارات خودم دارم. مثل همان 700 هزار یورو و مسائلی که گفتم اما بیش از این اختیار من نیست و این رقم از آرا فیفا هم گذر خواهد کرد. استراماچونی اعلام کرد که پیشنهادی نداشتیم اما بیش از 30 صفحه نامه و مکاتبات ما موجود است و دانه به دانه مشخص است. لازم هم باشد در صفحه رسمی باشگاه هم چاپ می کنیم؛ هر چند می دانم که او از این کار گلایه مند می شود.

* گلایه از استرا

اما یک گلایه کوچک هم دارم. انتظار ما از استراماچونی این بود که در واقع به خاطر عشق و علاقه این هوادار راحت تر می آمد؛ علی رغم یکسری موانع قانونی و رسمی که داشتیم. بهتر بود که هر روز با استقبال هواداران نرخ بالاتر نمی رفت و می خواستم هواداران بدانند نه تنها دروغ نگفتیم اما این نتیجه یک ماه و نیمه مذاکرات ما بود. البته مذاکرات رسمی ما بعد از فینال جام حذفی بود. تمام این ها موجود است و می توانیم اسناد را به اطلاع همه بدهیم. بنابراین در مورد این مربی دو سه موضوع هست.

ما رسما بدون واسطه تلاش کردیم که پرونده را در فیفا ببندیم و از او تخفیف بگیریم که متاسفانه این تخفیف با استقبال شدید مردم برای بازگشت او روز به روز افزایش پیدا کرد و مجددا برای افزایش قراردادش برای فصل جدید هم رقم دوبرابر شد و سوم اینکه موانع قانونی داشتیم و همه تابع قانون هستیم. اگر هر اتفاق منفی صورت می گیرد و دوستان مصاحبه می کنند و بدون اطلاع و مدرک می خواهند باشگاه را مقابل هوادار قرار گیرند. بنده و اعضای باشگاه همه خودمان یک هوادار هستیم و مقابل هوادار قرار نمی گیریم و به آنها حق می دهم.

* عذرخواهی از هواداران

از همه هواداران عذرخواهی می کنم که مستحق بالاتر بودیم اما این اتفاق نیفتاد. از همه مربیانی که زحمت کشیدند و پای کار بودند در فصل گذشته، کادر سرپرستی و بازیکنان که زحمت کشیدند تشکر می کنم اما آن عزیزانی که بلافاصله اتفاقی رخ می دهد و در خبرگزاری ها مصاحبه می کنند و مستنداتی ندارند، ما با هوادار صادق هستیم و هدفم از ارائه اسناد این بود که ما به شما دروغ نگفتیم و با مجوز هم به این سمت رفتیم.

* همه پرداخت های ریالی و دلاری 5 ماه اخیر استقلال

اما در این 5 ماه چه اتفاقاتی رخ داده است؟ می خواهم شفاف هزینه هایی که در این 5 ماه شده را بگویم تا هواداران در جریان باشند. در 19 بند هزینه کرده ایم. هزینه های هتل داخلی ما 400 میلیون تومان، پروازهای داخلی که بیشتر چارتر بوده و پرواز به قطر و پروازهایی که برای میلیچ و دیاباته در رفت و برگشت دو و نیم میلیارد تومان، پرداختی به منشا 44 هزار دلار و معادل یک میلیارد و دویست و هفتاد و شش میلیون تومان، پرداختی به سالواتوره وکیل پرونده پروپیچ 10 هزار دلار معادل 290 میلیون تومان. پرداختی به مارتین فورکل مربی بدنساز 20 هزار دلار معادل 580 میلیون تومان. پرداختی به جیمز وکیلی که 35 هزار دلار معادل یک میلیارد و 15 میلیون تومان، پرداختی به خانم سوزانا 18 هزار دلار معادل 522 میلیون تومان، پرداختی به بویان که برای دو فصل گذشته بوده 320 هزار دلار معادل 9 میلیارد و 570 میلیون تومان. پرداختی پول توجیبی و پاداش مقابل برد الاهلی عربستان در قطر 40 هزار دلار که معادل یک میلیارد و شصت میلیون تومان می شود، پرداختی در وجه میلیچ با مبلغ 80 هزار دلار معادل دو میلیارد و سیصد و بیست میلیون. پرداختی در وجه دیاباته در دو مرحله؛ یک بار در ابتدای ورود ما و یک مرحله هم در پنج روز گذشته دویست هزار درهم دویست هزار درهم در حال پرداخت هستیم که در مجموع 575 هزار دلار که معادل 16 میلیارد و 675 میلیون تومان. پرداختی به فیفا حدود 10 هزار دلار که معادل 290 میلیون تومان می شود. طی 5 ماه موفق شدیم 50 درصد از قرارداد کادرفنی و بازیکنان را پرداخت کنیم که معادل 18 میلیارد تومان می شود.

هر ماه در این 5 ماه ده درصد پرداختی به بازیکنان داشتیم و در 9 ماه گذشته قبل از سال 40 درصد پرداختی داشتیم اما در این 5 ماه 50 درصد پرداختی داشتیم. با خیلی از بازیکنان تسویه حساب کردیم. با سرمربی سابق و کادر فنی قبل صددرصد تسویه کردیم. حقوق پرسنل را در 6 ماهه اول حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان داشته ایم. به باشگاه شهرخودرو بابت بازیکن جدیدی که گرفتیم مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان پرداختی داشتیم. پرداختی جهت بازیکنانی داشتیم که بدهی از سالهای گذشته داشتند که رقم پرداختی به آنها حدود دو میلیارد و نیم بوده است.

پرداختی در خصوص زمین های تمرینی، پزشکی و دادگستری و کارهای کارشناسی و غیره داشتیم که حدود 900 میلیون تومان. پرداختی در جهت حرفه ای گری بابت مطالبات بازیکنان از سال 1394 تاکنون داشته ایم. حدود 54 بازیکن بودند که مطالبه داشتند و ما حدود 31 نفر را تسویه کرده ایم. نزدیک یک میلیارد و چهارصد و بیست میلیون تومان بابت این تسویه ها پول داده ایم. برای تیم های پایه و پیشکسوتان هم نزدیک به یک میلیارد و سیصد میلیون تومان پرداختی داشته ایم. جمع کل ما 62 میلیارد و هفتصد و 18 میلیون تومان می شود.

* به اموال استقلال اضافه کردیم!

در شرایطی که از نظر اقتصادی خوب نبودیم، این پرداختی ها را داشتیم و من وظیفه دارم این موارد را به شما بگویم. در این 5 ماه نه حق پخشی گرفتیم و نه بلیت فروشی داشتیم. نه از تبلیغات محیطی سودی بردیم. نه اللهیار صیادمنشی داشتیم که بفروشیم. نه سید مجید حسینی فروختیم. تمام این پول را تامین کردیم تا این اتفاقات خوب افتاد و به نوعی امکانات و پشتیبانی ها باید در یک باشگاه باشد و هیچ منتی نیست. در کنار این موارد ما به اموال باشگاه استقلال اضافه کردیم. اتفاقی که برخی به راحتی از کنار آن گذشتند اما من نمی توانم به راحتی بگذرم. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ما توانستیم هزار میلیارد تومان با گرفتن دو سند تک برگ دو ورزشگاه مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی را به سرمایه های باشگاه اضافه کنیم. این جزو افتخارات باشگاه است. برند استقلال را از طریق اداره ثبت مالکیت ها و در روزنامه رسمی کشور به ثبت رساندیم و کسی حق ندارد با برند ما تولیدی و کار اقتصادی کند و آنهایی که انجام دادند به سراغشان می رویم برای گرفتن حق و حقوق باشگاه.

*بدهی هایی دادیم که در هیچکدام سهیم نبودیم

تمامی اسناد پرداختی بر اساس جدول ذیحسابی در باشگاه موجود است و اگر لازم شد درآمدها و هزینه ها را روی سایت منتشر می کنم. بحث بعد پنجره نقل و انتقالات است. در حال حاضر نزدیک به 615 هزار دلار معادل 17 میلیارد و هشتصد و سی و پنج میلیون تومان برای شفر، 4 میلیارد و صد و بیست و پنج میلیون تومان برای بودورف و چهار میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان برای پاختاکور که در هیچکدام ما سهیم نبودیم پرداخت کردیم.

* بیش از 64 میلیارد بدهی پرداخت کردیم

البته من این مشکلات را می دانستم و آمدم که این وزنه ها را برداریم و بیش از 64 میلیارد تومان پرداختی داشتیم. مجموع اعداد باز شدن پنجره نقل و انتقالات 26 میلیارد و سیصد و ده میلون تومان بود. در ابتدای سال هیچکس نمی دانست کرونا قرار است چه بلایی برای دنیا رقم بزند. نه من و نه هیچکس دیگر از این موضوع اطلاع نداشت. شاید خیلی از اقتصاددان ها می دانستند اما هرگز فکر نمی کردند قیمت دلار دو و نیم برابر شود.

* دلیل استعفایم فروش صیادمنش و شفر بود

برخی مرتب می گویند که پول شفر را بدهید و چرا پول این مربی را ندادید؟ اول از همه باید بگویم چرا به عنوان رئیس هیات مدیره از استقلال رفتم. یکی از دلایل جدایی من از استقلال همین آقای شفر بود. یکی از دلایلش فروش صیادمنش بود به علاوه 16-17 دلیل دیگر که رسمی وجود دارد و در سالهای آینده آن را اعلام خواهم کرد. اما تامین این 26 میلیارد در شرایط فعلی کار بسیار سختی است اما وظیفه من است و کوتاه نخواهم آمد. اعزام تیم به قطر، حفظ بازیکنان، جام حذفی، شفر، بویان، پاختاکور و همه اینها با هم در کمتر از 20 روز به ما فشار وارد کرد.

* بعد از این پرونده ها نوبت پرونده های بعدی است

2 پروژه اقتصادی بزرگ را پیش بینی کردیم تا این دمل بزرگ را به صفر برسانیم. نمی خواهم به شما خبر بد بدهم اما باید واقعیت ها را بپذیریم. بدانید بلافاصله در آینده بسیار نزدیک دوباره نزدیک به 100 هزار دلار پرونده جباروف خواهد رسید. دوباره 37 هزار دلار برای کولی خواهد رسید و البته 100 هزار دلار هم باید به پادووانی بدهیم. بعد از این دوباره پرونده استراماچونی و ساشا شفر که آنها هم رقم سنگینی هستند به باشگاه خواهد رسید. امیدوارم از این مراحل هم رد شویم. برخی در خانه و روی مبل نشسته و ادعا دارند که چرا پنجره استقلال بسته است و چرا پولها پرداخت نمی شود.

* آقایان مدعی فقط 10 میلیون به ما کمک کنند

از این عزیزان خواهش می کنم، از توانی که دارند فقط 10 میلیون تومان کمک کنند. اینکه از بیرون بگوییم «لنگش کن» کار راحتی نیست. طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی نه دریافتی از دولت داریم، نه بلیت فروشی داریم و نه تبلیغات محیطی و نه حتی ترانسفر بازیکن. بارها گفته ام قائدی را راحت نمی فروشیم. اگر هم بخواهیم ترانسفر داشته باشیم هوادار مقابل ما قرار می گیرد. در این بین فقط اسپانسر داریم که مگر آنها در این وضعیت چقدر می توانند کمک کنند؟

* با پول بدهی ها می توانستیم هتل بسازیم

اگر این 63 میلیارد را که بابت بدهی های گذشته پرداخت کردیم، امروز شاید نزدیک به 30 میلیارد در حسابمان پول بود. ما حتی می توانستیم هتل بسازیم و کمپ حجازی را ترمیم کنیم. عزیزانی که فقط انتقاد می کنند بدانند در باشگاه به روی همه آنها باز است و به دیده منت آنها را می پذیریم.

* برای استقلال بد است بازیکنش قلیان به اردو ببرد و تا 4 صبح بیدار باشد!

متاسفم که بگویم به خاطر حجم کاری و تامین پاداش بازیکنان یک هفته دیرتر به تیم ملحق شدم. در 3-4 روزی که در آنجا بودم، موارد خوبی را در دوحه ندیدم. از یک باشگاه حرفه ای بعید است که بازیکنش تا 4 صبح بیدار باشد! البته نه همه ولی تعداد محدودی اینگونه بودند. برای استقلال بد است بازیکنی ساعت یک ظهر هنوز صبحانه نخورده باشد. برای استقلال خیلی بد است که بازیکنش تا ساعت 4 صبح در فضای مجازی باشد. برای باشگاهی که نگاه 30 میلیون هوادار نگاهش به ساق او است، بد است که بازیکن با خودش قلیان به اردو ببرد. شک نکنید با بازیکن خاطی برخورد خواهد کرد.

* بازیکن 2 میلیاردی از ما 10 میلیارد خواسته است

کارمندی که ماهی 2 میلیون تومان حقوق می گیرد نگاهش به ساق پای شما بازیکنان است! بعد شما تا صبح بیدار هستید؟ تا زمانی که من هستم اجازه نمی دهم این اتفاق رخ دهد. کاری به قانون وضع شده ندارم و شاید به قانون عدم جذب خارجی ها اعتقاد نداشته باشم ولی بازیکنانی داریم که ناشناخته و عاشق استقلال هستند و می توانند به باشگاه کمک کنند. اگر لازم باشد از بازیکنان امیدمان استفاده می کنیم که قدر آن کارگر را بداند. مگر می شود بازیکن تا ظهر بخوابد؟ من واقعا متاسف هستم. مگر می شود بازیکنی که 2 میلیارد قراردادش بوده الان 10 میلیارد بردارد؟ ما به خاطر فشار هواداران مجبور بودیم قراردادهایی ببندیم که اعتقادی به آن نداریم.

* تمام بازیکنان باید تست پزشکی بدهند

الان اعلام می کنم تمامی این بازیکنان باید تست پزشکی بدهند و سرباز باشگاه باشند. باشگاه همه کار کرده، پاداش داده، هتل گرفته، پرواز اختصاصی در اختیار آنها گذاشته و بازیکن کاملا باید در اختیار باشگاه باشد. شک نکنید در ساختار باشگاه هم تغییرات اساسی خواهیم داد. در خیلی از بخش های باشگاه مشکلات اساسی خواهیم داشت که باید اصلاح شود.

* نظرم را در مورد سرمربی به مجمع داده ام

نظر من درباره سرمربی جدید بر مبنای کارشناسی به مجمع و هیات مدیره ارائه شده و منتظر هستم آنها نظراتشان را ارائه کنند. جا دارد از همه آنها تشکر کنم که با من همراهی داشتند. متاسفانه در پیشنهادی که دادم یکسری که همیشه در این فوتبال هستند نرخ ها را بالا بردند ولی ما دست آنها را کوتاه می کنیم و چیزی که به صلاح دولت و باشگاه است را اجرا می کنیم. اجازه می خواهم این یکی دو روز را هم به ما فرصت بدهند تا از طریق مصوبه هیات مدیره نتایج بهتری بگیریم.

* مانع رفتن بازیکنانی که پیشنهادات خارجی دارند نمی شویم

برای لیگ قهرمانان تلاش کردیم و یکسری بازیکنان، پیشنهاد خارجی دارند. ما به این پیشنهادات احترام می گذاریم. بازیکنانی که پیشنهاد خارجی خوب دارند و نظر آنها و خانواده خودشان مبنی این است که در خارج رشد کنند، ما خیلی مانع نمی شویم اما با چنگ و دندان شاکله تیم را حفظ کردیم. بعد از رفع مشکل پنجره نقل و انتقالات 2- 3 بازیکن خوب که شما خواهید شناخت را جذب می کنیم.

* قائدی را نمی فروشم مگر اینکه قیمت او در فوتبال ایران انقلاب ایجاد کند

پرداختی به دیاباته مرتب صورت می گیرد و او را حفظ می کنیم. قائدی را نمی فروشیم مگر به قیمتی که برای فوتبال ایران خوب باشد و انقلابی در فوتبال ایران ایجاد کند. در خصوص شجاعیان هم باید بگویم متاسفم که برای آسیا و لیگ بارها مراجعه کردیم که مشکل او حل شود اما نمی گذراند در لیگ ایران بازی کند. ما کارت بازی او را برای آسیا گرفتیم اما دوستان در ایران باز هم اجازه ندادند. وقتی آقایان متزلزل عمل کردند، ما اجازه ندادیم مقابل الاهلی بازی کند که خدای ناکرده بازی 3 بر صفر شود. مگر استقلال باشگاه این مملکت نیست؟ چرا نمی خواهید با استقلال همکاری کنید.

* اهل استعفا نیستم و کنار نمی کشم

این را هم بگویم که من اهل استعفا نیستم و سال گذشته که این کار را کردم دلایلی قانع کننده داشتم. الان به عنوان مدیرعامل کار می کنم و استعفا نخواهم داد چون با انگیزه بیشتر می خواهم کارم را انجام بدهم. ما در حال رفتن به سمتی هستیم که موانع را برطرف کنیم و از نقطه صفر کارها را زیر بنایی انجام دهیم. شک نکنید 2 سال دیگر بهترین بازیکنان را به همه دنیا صادر خواهیم کرد.

منبع:
اعلام سقف تراکنش‌های غیرحضوری برای مشتریان زیر ۱۸ سال
پیغام: بانک ملی ایران اعلام کرد که سقف تراکنش‌های غیرحضوری برداشت از حساب را برای مشتریان زیر ۱۸ سال محدود کرده است.
كدخبر: 117866
1399/07/08
 

پیغام: بانک ملی ایران اعلام کرد که سقف تراکنش‌های غیرحضوری برداشت از حساب را برای مشتریان زیر ۱۸ سال محدود کرده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، بر اساس دستورالعمل جدید سقف تراکنش‌های غیرحضوری برداشت روزانه از حساب برای این دسته از مشتریان به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال محدود شده است.

محدودیت سقف تراکنش ها در هر ماه نیز به عدد ۵۰۰ میلیون ریال رسیده است

منبع:
رنگ‌ قرمز و نارنجی و سبز کرونا یعنی چه؟
پیغام در طول اپیدمی کرونا بارها صحبت از کدبندی مناطق کشور بر اساس رنگ‌های قرمز و نارنجی و سبز شده و اخیراً هم هرکسی رنگی مانند قرمز تیره و سیاه و... را هم بیان می‌کند.
كدخبر: 117865
1399/07/08

 به گزارش «پیغام» ایرنا نوشت؛ بدیهی است منظور از کد رنگی مناطق همانند تریاژ بیماران واکنش درخوری را در اپیدمی طلب می‌کند و تنها بازی با اسم رنگ‌ها نیست. گاه برای تقسیم‌بندی مناطق سه رنگ سبز و زرد و قرمز و گاه ۴ رنگ سبز و زرد و نارنجی و قرمز استفاده شده است.

مرکز کنترل بیماری‌های امریکا سه معیار اصلی را برای رنگ بندی اپیدمی در مناطق مطرح می‌کند که یکی تعداد موردهای جدید به ازای ۱۰۰ هزار نفر در ۱۴ روز گذشته، دوم درصد تست‌های مثبت در ۱۴ روز گذشته و سوم تعداد موارد خود گزارش دهی بیماری است که دو معیار اول مهم‌تر و مرسوم ترند. برای هر رنگ اقداماتی باید انجام شود تا مدیریت اپیدمی به درستی صورت گیرد.

مثلاً در شرایط قرمز بودن منطقه باید علاوه بر اقدامات معمول مانند ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی سفرها ممنوع شود، مراکز فروش در حداقل ممکن اجازه فعالیت داشته باشند، مدارس تعطیل شوند ارتباط مردم در حد خانواده محدود شود و افراد در خانه می‌مانند و...

تعاریف عملیاتی رنگ کدها:

 سبز: منطقه‌ای است که طی ۲۸ روز گذشته هیچ مورد جدید کووید19 گزارش نشده است. یا کمتر از یک مورد مثبت به ازای ۱۰۰ هزار نفر داشته باشیم.

 زرد:    در منطقه یک یا بیشتر مورد بیماری تست پی‌سی‌آر دیده شده و خطر در حد قابل انتظار است. تعداد موارد جدید قطعی به ازای ۱۰۰ هزار نفر ۱ تا ۹ مورد.

 نارنجی: تعداد موارد جدید قطعی ۱۰ تا ۲۴ به ازای ۱۰۰ هزار نفر و روند کلی اپیدمی بالا رونده است.

 قرمز: بیش از ۲۵ مورد در روز به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روند اپیدمی در حال ازدیاد است. از این واژه‌ها و کدبندی رنگ‌ها باید درست استفاده شود و اقدامات لازم برای هر وضعیت انجام گیرد.

منبع:
فیلم/تازه عروس و دامادی که بعد از 18 سال به هم رسیدند
تازه عروس و تازه داماد فلسطيني بعد از 18 سال به هم رسيدند. تمام اين سالها داماد در اسارت رژيم صهيونيستي بود.
كدخبر: 117864
1399/07/08

منبع:
رزم حسینی وزیر صمت شد+جزییات
پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف و دفاع وزیر پیشنهادی از خود، نمایندگان با ۱۷۵ رای موافق، ۸۰ مخالف و ۹ رای ممتنع، به وی اعتماد کردند.
كدخبر: 117863
1399/07/08

پیغام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رای اعتماد دادند.

به گزارش«پیغام»به نقل از ایسنا، بررسی برنامه و صلاحیت علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت که پس از اظهارات نمایندگان موافق و مخالف و دفاع وزیر پیشنهادی از خود، نمایندگان با ۱۷۵ رای موافق، ۸۰ مخالف و ۹ رای ممتنع، به وی اعتماد کردند.

صبح امروز وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش و معاون پارلمانی رئیس جمهور به همراه علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی مجلس حاضر شدند و مجلس وارد دستور کار بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت شد.

متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس هم عدم حضور رئیس جمهور در این مجلس را اعلام کرد و گفت: طبق آیین‌نامه یک ساعت فرصت برای دفاع رئیس جمهور از وزیر پیشنهادی پیش‌بینی شده که با توجه به عدم حضور ایشان از آن عبور می‌کنیم.

در ادامه حجت‌الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع به ارائه گزارشی از برنامه‌های وزیر پیشنهادی پرداخت.

در حالی که مجلس وارد دستور کار بررسی برنامه و صلاحیت علیرضا رزم حسینی شده و نمایندگان منتقد عدم حضور رئیس جمهور در این جلسه بودند اسحاق جهانگیری در جلسه علنی مجلس حضور یافت.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل ۱۳۱ قانون اساسی به عدم حضور رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت اعتراض کرد و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد خلاف آیین‌نامه نیست و به خاطر رعایت پروتکل‌ها و مسائل مربوط به کروناست.

دلخوش: کمیسیون صنایع نظر خود در مورد رزم حسینی را شفاف بگوید

سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس در تذکری در جلسه علنی صبح امروز خواستار اعلام نظر شفاف کمیسیون صنایع در مورد برنامه و صلاحیت‌های وزیر پیشنهادی صنعت شد.

لحظاتی پیش از اظهارات دلخوش، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وارد جلسه شده بود که او پس از ارائه تذکر در مورد عدم حضور رئیس جمهور و معاون اول گفت: در ازدحام بوجود آمده متوجه حضور معاون اول رئیس جمهور نشده است.

طبق آیین‌نامه فرصت یک ساعته برای دفاع رئیس جمهور از وزیر پیشنهادی پیش‌بینی شده اما معاون اول رئیس جمهور حتی در صورت حضور در جلسه فرصت صحبت نخواهد داشت.

در ادامه جلسه امروز مجلس، نوبت به اظهارت موافقان و مخالفان با وزیر پیشنهادی صمت رسید.

نوش‌آبادی: نمایندگان با حمایت از رزم‌حسینی وزارت صنعت را از این وضع نجات دهند

به گزارش ایسنا، حسین نوش آبادی نماینده مردم پیشوا در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت اضافه کرد: از نمایندگان می‌خواهم با حمایت از آقای رزم حسینی وزارت خانه را از این وضع نجات دهند. مخالفین نیز با حفظ حرمت و اخلاق اسلامی از اظهارنظرهایی که موجب وهن مجلس می‌شود پرهیز کنند و با رعایت عدالت و تقوا صلاحیت وزیر پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهند.

ارکانی: دوتابعیتی بودن رزم حسینی احراز نشده است

احسان ارکانی نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز در موافقت با وزیر پیشنهادی با انتقاد از تهمت‌ها و شایعات به وجود آمده برای وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت که طبق گفته رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی دو تابعیتی بودن آقای رزم‌حسینی احراز نشده است پس اگر سندی دارید منتشر کنید نه این‌که فقط تهمت بزنید.

مطهری: رزم حسینی باید ارتباطاتش را شفاف کند

به گزارش ایسنا، اردشیر مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: انقلابی صفتی نیست که به هر مجلسی داده شود، لذا مسئولیت ما در قبال حاکمیت و مردم دوچندان شده است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد علیرضا رزم حسینی گفت:‌ ایشان دو دهه خارج از کشور و در کشور کانادا زندگی می‌کردند. کسانی پشت پرده انتصاب رزم حسینی هستند که اگر فاش کنم تعجب می‌کنید.

وی در مورد وزیر پیشنهادی صمت گفت:‌ دو تابعیتی بودن آقای رزم حسینی مسئله‌ای منحرف کننده است که فساد ایشان دیده نشود. آقای رزم حسینی باید ارتباطاتش را شفاف کند. آقای رزم حسینی به اتفاق خانواده‌اش باید در خصوص ثروت، داشته‌هایش و ارتباطاتش صحبت کند.

فرهنگی: رزم حسینی راهکارهای روشنی برای بخش صنعت، معدن و تجارت ندارد

محمدحسین فرهنگی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی گفت: از مخالفان و موافقان خواهش می‌کنم در این جایگاه از نام سردار سلیمانی استفاده نکنند. هیچ ایرادی به مدت حضور آقای رزم حسینی در لشکر و جبهه نیست و من نقطه قوت ایشان را همان ۱۰ سال اول می‌دانم اما بعد از آن ابهامات زیادی وجود دارد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: آقای رزم حسینی چه میزان اشراف در مهارت‌های اداری دارد. مهارت‌های ایشان مربوط به مدیران میانی است. ایشان در سطح استاندار و مدیرکل موفق بوده و هست، اما مثلا راهکار روشنی برای ذخایر استراتژیک ندارد در حالی که ما مسائلی در ارتباط با حوزه صنعت، معدن و تجارت داریم. با مسئولیت ایشان اتفاقی برای این حوزه نخواهد افتاد. کالای اساسی توزیع نمی‌شود و ذخایر استراتژیک فراهم نخواهد شد.

ویس‌کرمی: رزم‌حسینی توان مدیریتی برای حمل بار وزارت صمت را ندارد

مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی تاکید کرد که رزم حسینی علیرغم تجربه کاری تحصیلات لیسانس داشته و از سوی دیگر توان مدیریتی سنگین وزارت صمت را ندارد.

دولت نقل قول منتسب به واعظی را رد کرد

حسینعلی حاجی دلیگانی یادداشت حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور را به این شرح قرائت کرد:

«نقل قول از جناب آقای واعظی رییس دفتر رییس جمهور مبنی بر این‌که اگر چوپ هم به مجلس معرفی کنیم مجبورند رای دهند، اساسی ندارد.»

جلسه مجلس دقایقی متشنج شد

در جلسه علنی صبح امروز و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت علی‌اصغر عنابستانی که به عنوان موافق رزم‌حسینی صحبت می‌کرد اقدام به پخش کلیپی چند دقیقه‌ای از سردار قاسم سلیمانی کرد.

در این کلیپ سردار قاسم سلیمانی در کنار رزم‌حسینی در جلسه‌ای نشسته بود که به گفته عنابستانی مربوط به سال ۱۳۹۵ است که البته صدای واضحی از این کلیپ شنیده نمی‌شد. پخش این کلیپ از مانیتورهای مجلس شورای اسلامی اعتراض و فریاد نمایندگان را به دنبال داشت.

عنابستانی: رزم حسینی هم گرمای جنگ را خورده و هم گرمای صنعت را

علی‌اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسه علنی امروز در موافقت با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: رزم حسینی فردی شجاع و کارگشا در چنبره بروکراسی پیچیده نظام تولید و تجارت ما است. رزم حسینی مردمی، مومن و پاکدامن است. او برای پیش بردن امور تعامل می‌کند. عده‌ای شبهه می‌کنند که رزم حسینی سابقه وزارت ندارد. ایشان هم در صنعت و هم در معدن و تجارت سال‌ها فعال بوده و مسائل این حوزه را به نحو خوبی درک می‌کند.

عباس‌زاده: در مخالفت یا موافقت با وزیر پیشنهادی حجت شرعی داشته باشیم

محمود عباس زاده مشکینی نماینده مردم مشکین شهر در موافقت با وزیر پیشنهادی صنعت گفت: ملت به این مجلس امید بسته است، این مجلس از دعای خیر و نظر مثبت مقام معظم رهبری برخوردار است و عنوان مجلس انقلابی گرفته است. ما به نمایندگی از مردم موظف هستیم موضع و رای خود را با موضع افرادی که به ما نیابت داده‌اند منطبق کنیم، ما باید براساس منافع مردم و منافع کشور برای رای مثبت یا منفی خود حجت شرعی داشته باشیم.

وی گفت: آقای رزم حسینی ما به یک شرط به شما رای می‌دهیم که در مقابل مافیاها ایستادگی کنید.

پس از اظهارات موافقان و مخالفان نوبت به دفاع رزم حسینی از برنامه هایش شد.

رزم حسینی: مبارزه با فساد هزینه دارد و تخریب ها شروع شده است

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: مبارزه با فساد هزینه دارد، باید برای مبارزه با فساد آبرو گذاشت. من هنوز وزیر نشدم اما تخریب ها شروع شده است.

علیرضا رزم حسینی تامین کالاهای اساسی را به عنوان یکی از برنامه هایش برشمرد و گفت: امروز سفره مردم خالی شده، ما شرمنده مردمی هستیم که وفادار انقلاب و نظام بوده و پای آن ایستاده اند. یکی از برنامه هایم تامین کالاهای اساسی مردم، تنظیم و مدیریت بازار همراه با نظارت و کنترل آن با مشارکت اصناف و بازاریان است.

آغاز رای گیری در مجلس برای وزیر پیشنهادی صمت

پس از دفاع وزیر پیشنهادی از برنامه هایش، نوبت به رای گیری رسید که محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز رای گیری را اعلام کرد و از اعضای دولت درخواست کرد که جلسه علنی را ترک کنند.

رییس جمهور سه شنبه گذشته علیرضا رزم حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده بود.

منبع:
بازگشت به بالا