تکذیب قطع درختان جنگل گلوبردکان بخش ریز
پیغام: جنگل گلوبردکان شهرستان جم پابرجا وسرزنده و هیچ‌گونه قطع درختی در آن انجام نشده است.
كدخبر: 111008
1398/07/23

پیغام:  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم گفت: خبرهایی در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان جنگل گلوبردکان و قاچاق چوب آن در شهرستان جم منتشر شده که  این خبرها به شدت تکذیب می‌شود.

به گزارش «پیغام»، خلیل دوراهکی  در گفت وگو با ایرنا افزود: با انتشار این خبر در فضای مجازی با حضور ظابطان دادگستری، مامور کلانتری بخش ریز و رئیس محیط زیست شهرستان جم از جنگل گلوبردکان بخش ریز بازدید شد.

وی اضافه کرد: در این بازدید ضمن صورتجلسه رسمی، قطع هر گونه درختی از جنگل گلوبردگان و قاچاق چوب تکذیب و برهمین اساس خبر منتشر شده فاقد اعتبار اعلام شد.

دوراهکی بیان کرد: هدف از انتشار چنین خبرهایی تشویش اذهان عمومی است و انتظار می‌رود اصحاب رسانه با تعامل بیشتر با دستگاه‌های اجرایی مسئول از نشر اخبار غیرصحیح اجتناب کنند.

جنگل گلوبردکان با ۲ قرن قدمت از مناطق مهم گردشگری استان بوشهر است و با چشم‌انداز زیبای درختان، کوه، رود و پوشش گیاهی و گونه‌های زیستی همواره در تمام سال میزبان گردشگران ودوستداران محیط زیست و حتی گردشگران خارجی است.

منبع:
بررسی میدانی آثار بجامانده از حادثه لکه نفتی در شمال جزیره خارگ انجام شد
پیغام: بررسی میدانی آثار احتمالی باقی مانده از حادثه اخیر ایجاد لکه نفتی خطوط لوله دریایی انتقال نفت در شمال جزیره خارگ انجام شد.
كدخبر: 111007
1398/07/23

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پتروشیمی خارگ در اقدامی مشترک با اداره حفاظت محیط زیست خارگ و شرکت نفت فلات به بررسی میدانی آثار احتمالی به جای مانده از حادثه اخیر ایجاد لکه نفتی خطوط لوله دریایی انتقال نفت در شمال جزیره خارگ پرداختند.

در این عملیات مشترک که با حضور کارشناسان پتروشیمی خارگ و شرکت نفت فلات قاره صورت پذیرفت در ابتدا به عملیات گشت زنی دریایی و پایش مرجان‌های اطراف جزیره خارگو به‌عنوان یکی از المان های اصلی زیستگاه لاکپشتان دریایی منطقه پرداخته شد و در ادامه شرایط ظاهری دریا و ساحل جزیره خارگو به دقت مورد بررسی قرار گرفت تا هرگونه لکه های بجای مانده احتمالی بعد از عملیات لکه زدایی نفت در محدوده  شناسایی شود.

در این بررسی های میدانی بعمل آمده مشخص شد خوشبختانه لکه نفتی ایجاد شده تاثیر جدی بر چرخه اکوسیستم جزیره خارگو نداشته و ساحل جزیره خارگو عاری از آلودگی مشتقات نفت است.

در انتهای عملیات پایش جزیره مقرر شد با همکاری اداره حفاظت محیط زیست خارگ و سایر نهادهای دولتی و مردمی مستقر در جزیره خارگ در آینده نزدیک طرح جمع آوری زباله های شهری رها شده در ساحل این جزیره زیبا صورت پذیرد.

منبع:
تصادف اتوبوس زائران بوشهری با گله گراز
پیغام: رئیس پلیس راه استان بوشهر از کشته شدن ۹ گراز بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس با گله گراز در بزرگراه امام حسن گناوه خبر داد.
كدخبر: 111006
1398/07/23

پیغام: رئیس پلیس راه استان بوشهر از کشته شدن ۹ گراز بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس با گله گراز در بزرگراه امام حسن گناوه خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ جابر پاپری در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: نیمه شب گذشته یک دستگاه اتوبوس حامل زائران بوشهری که به سمت مرز خوزستان در حال حرکت بود با یک گله گزار تصادف می کند.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه ۹ راس گراز کشته شدند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این حادثه اتوبوس خسارتی ندیده، و همچنین حال همه مسافران نیز خوب گزارش شده است.

منبع:
همه این اتفاقات زائیده ذهن نویسنده‌ است
لنج داران استان بوشهر از بخشی از مجموعه تلویزیونی ستایش که به موضوع غرق شدن لنج در دریا و برخورد ناخدا و ملوانان با شخصیت حشمت فردوس اشاره دارد، انتقاد کردند.
كدخبر: 111005
1398/07/23

به گزارش «پیغام»، چند روزی است در فضای مجازی استان بوشهر انتقادهایی درباره مجموعه تلویزیونی ستایش مطرح شده و در حال انتشار است.

 این انتقادها به قسمتی که بار پرتقال شخصیت حشمت فردوس با بازی داریوش ارجمند در دریا غرق می‌شود، برمی‌گردد.

 در همین زمینه، رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر در گفت‌و گو با باشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر،گفت: در یکی از قسمت‌های مجموعه تلویزیونی ستایش که از شبکه سوم سیما در حال پخش است، نشان داده می‌شود که شخصیت حشمت فردوس ۱۰ تن پرتقال را با یک فروند لنج قرار است به خارج از کشور ببرد، که در بین راه برای جلوگیری از غرق شدن لنج، پرتقال‌ها به دریا ریخته می‌شود و علاوه بر این ناخدا از ملوانش می‌خواهد در پاسخ به اعتراض فردوس، او را بزند.

  

 سید علی موسوی گُمارانی افزود: هیچ کدام از این اتفاق‌ها با کار دریانوردی جور در نمی‌آید و همه این‌ها زائیده ذهن نویسنده‌ای است که به خود زحمت نداده با کسی که کارش دریانوردی است مشورت کند.

 او ادامه داد: اول که هر کالای صادراتی بیمه است و بدون بیمه، اجازه خروج از کشور ندارد، دوم اینکه بار بازرگان امانت است در دست ناخدا، بنابراین هیچ گاه ناخدا در امانت خیانت نمی‌کند و بارِ صاحب کالا را به دریا نمی‌ریزد. نکته سوم اینکه ۱۰ تن در برابر ظرفیت یک لنج چیزی نیست که ناخدا دستور به تخلیه بار در دریا بدهد.

 رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر بیان کرد: از سوی دیگر در این مجموعه تلویزیونی نشان داده می‌شود که صاحب بار همراه کالای خود راه می‌افتد در حالی که هیچ گاه صاحب کالا نمی‌تواند با کالایش راهی شود، زیرا افراد برای دریانوردی باید مجوز لازم از جمله کارت ملوانی را داشته باشند.

 موسوی گفت: نکته نادرست دیگر این مجموعه زمانی است که ناخدا از ملوانش می‌خواهد حشمت فردوس را بزنند که این کار از جوانمردی به دور است آن هم از سوی جنوبی‌هایی که به مهمان نوازی و غریب نوازی مشهورند.

 او ادامه داد: در کنار  رفتار نادرستی که از جنوبی‌ها به نمایش در می‌آید، سخاوت بانوی شمالی به تصویر کشیده می‌شود که به فردوس می‌گوید حالا که بارش غرق شده لازم نیست پول آن را بدهد. انگار عوامل مجموعه می‌خواسته‌اند رفتار شمالی‌ها را به رخ جنوبی‌ها بکشند.

 رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر بیان کرد: در جایی دیگر نیز به جای کلمه لنج از قایق استفاده می‌شود و فردی می‌گوید من سرملوان قایقم، این موضوع نشان می‌دهد نویسنده تفاوت لنج و قایق را نمی‌داند.

 موسوی تاکید کرد: در روز‌های گذشته لنج داران و ملوانان از نقاط مختلف استان تماس گرفته و از ماجرایی که در این مجموعه رخ داده ابراز ناراحتی کرده‌اند.

 او با اشاره به تاثیرگذاری برنامه‌های تلویزیونی به ویژه مجموعه‌های نمایشی، گفت: وقتی چنین تصویرنامناسبی از جنوبی‌ها و لنج داران ارائه می‌شود، این تصویر در ذهن مردم نقاط مختلف کشور باقی می‌ماند و باعث واکنش‌هایی می‌شود که به طور حتم خوشایند هیچ کس نیست.

 او گفت: لنج‌داران جنوبی با بازرگانان نقاط مختلف کشور کار می‌کنند، امین آنان هستند و کالاهایشان را بدون کم و کاست به مقصد می‌رسانند.

 استان بوشهر، با داشتن ۶۰ هزار دریانورد و بیش از پنج هزار شناور ثبت شده، بیشترین تعداد دریانورد و شناور‌ به ثبت رسیده را در کشور دارد.

 این استان دارای طولانی‌ترین مرز با خلیج فارس است.

منبع:
از فواید کلم بروکلی بیشتر بدانید
بروکلی یک منبع غیر لبنی خوب برای کلسیم است که به تقویت سلامت استخوانی کمک می کند. همچنین، این گیاه حاوی منگنز است که به افزایش تراکم استخوانی کمک کرده و با رشد مو نیز مرتبط است.
كدخبر: 111004
1398/07/23

به گزارش «پیغام»به نقل از عصر ایران به نقل از "پیور واو"، این دو سبزی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر هستند و به اشکال مختلف، مانند تفت داده شده، کبابی یا خام قابل مصرف هستند. اما کدام یک از آنها سالم‌تر است؟

فواید سلامت بروکلی

به طور خاص، سبزیجات چلیپایی، مانند بروکلی، خوراکی هایی مغذی هستند زیرا سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی دیگری بوده که به تقویت سلامت قلب، مبارزه با سرطان، و تنظیم قند خون کمک می کنند. همچنین، آنها کم کالری و سرشار از فیبر هستند، از این رو می توانند به تقویت احساس سیری و پری کمک کنند.

در شرایطی که سبزیجات همانند گوشت منابع چشمگیری برای پروتئین نیستند، بروکلی از محتوای پروتئین جالب توجه ای برخوردار است.

اطلاعات ارزش تغذیه ای بروکلی (برای یک پیمانه)

کالری: 31

پروتئین: 2.6 گرم

کربوهیدرات: 6 گرم

فیبر: 9.6 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

کلسیم: 4.3 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

ویتامین K: 116 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

بروکلی در برابر گل کلم: کدام یک گزینه‌ سالم‌تری است؟

فواید سلامت دیگر

کاهش سطوح کلسترول

بروکلی سرشار از فیبر محلول است که با کاهش کلسترول پیوند خورده است. بنابر مطالعه ای که در نشریه Nutrition Research منتشر شد، به طور خاص، بروکلی بخارپز برای کاهش سطوح کلسترول مفید است. از سوی دیگر، افراد بسیاری به میزان کافی در طول روز فیبر مصرف نمی کنند. فیبر می تواند به کاهش کلسترول در بدن کمک کند. سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف روزانه 25 تا 30 گرم فیبر را توصیه کرده است.

کمک به سلامت چشم

همانند هویج و فلفل دلمه ای، بروکلی یک ماده غذایی مفید برای سلامت چشم های انسان است زیرا دو کاروتنوئید اصلی موجود در بروکلی به نام های لوتئین و زیزانتین با کاهش خطر اختلالات چشم مرتبط با افزایش سن پیوند خورده اند.

تقویت سلامت استخوان

بروکلی یک منبع غیر لبنی خوب برای کلسیم است که به تقویت سلامت استخوانی کمک می کند. همچنین، این گیاه حاوی منگنز است که به افزایش تراکم استخوانی کمک کرده و با رشد مو نیز مرتبط است. از این رو، بروکلی برای افراد مبتلا به آرتریت و دیگر مشکلات استخوانی مفید خواهد بود.

فواید سلامت گل کلم

گل کلم منبع خوبی برای ویتامین های C و K، کلسیم، اسید فولیک، پتاسیم و فیبر است. همچنین، گل کلم حاوی مواد مغذی گیاهی است که از خواص تقویت کننده سیستم ایمنی، ضد پیری و ضد سرطان برخوردار هستند.

اطلاعات ارزش تغذیه ای گل کلم (برای یک پیمانه)

کالری: 27

پروتئین: 2.1 گرم

کربوهیدرات: 5 گرم

فیبر: 8.4 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

کلسیم: 2.4 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

ویتامین K: 21 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه

بروکلی در برابر گل کلم: کدام یک گزینه‌ سالم‌تری است؟

فواید سلامت دیگر

منبع خوبی برای آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد مضر و التهاب محافظت می کنند. همانند دیگر سبزیجات چلیپایی، گل کلم سرشار از گلوکوزینولات ها و ایزوتیوسیانات ها هستند که این دو گروه از آنتی اکسیدان ها توانایی خود در کند کردن رشد سلول های سرطانی را نشان داده اند. مصرف گلوکوزینولات ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. دلیل آن به طور دقیق مشخص نشده است، اما گلوکوزینولات ها ممکن است به از بین بردن یا خنثی کردن عوامل سرطان‌زا کمک کرده یا سطوح هورمونی بدن برای پیشگیری از سرطان های مرتبط با هورمون ها را تحت تاثیر قرار دهند.

کمک به کاهش وزن

در شرایطی که سبزیجات کالری بالایی ندارند، گل کلم نیز از این شرایط مستثنی نیست که آن را به گزینه ای مناسب برای افرادی که در تلاش برای کاهش وزن خود هستند، تبدیل می کند. گل کلم می تواند جایگزین خوبی برای بسیاری از خوراکی های سرشار از کربوهیدرات، مانند برنج و سیب زمینی باشد.

کدام یک سالم‌تر است؟

بروکلی با توجه به سطوح شگفت انگیز کلسیم، ویتامین K و فیبر اندکی بالاتر از همتای چلیپایی خود قرار می گیرد. هر دو سبزی از کالری کمی برخوردار هستند و سرشار از مواد مغذی مانند فولات، منگنز، پروتئین و ویتامین های دیگر هستند. شما می توانید از بروکلی و گل کلم به اشکال مختلف در وعده های غذایی خود و به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید.

اعضای خانواده سبزیجات چلیپایی مانند بروکلی، گل کلم، کیل، جوانه های بروکسل، کلم و غیره گزینه های فوق العاده ای برای مبارزه با التهاب هستند. این سبزیجات همگی محصولاتی گوگردی در نظر گرفته می شوند که به متیلاسیون کمک می کنند. همچنین، آنها می توانند سلامت قلب را تقویت کنند، از سرطان پیشگیری کرده و به تنظیم سطوح قند خون کمک کنند.

بهترین روش برای مصرف آنها چیست؟

بروکلی و گل کلم را می توانید به روش های مختلف مصرف کنید که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خام

برخلاف برخی سبزیجات مانند سیب زمینی و جوانه های بروکسل، گل کلم و بروکلی در حالت خام نیز طعم خوبی دارند.

پخته

بخارپز کردن و کبابی کردن از جمله گزینه هایی هستند که می توانید برای پختن بروکلی و گل کلم مد نظر قرار دهید. حتی می توانید آنها را سرخ کنید که البته می تواند سطح سلامت این سبزیجات را کاهش دهد، اما مصرف گاه و بیگاه بروکلی و گل کلم سرخ شده مشکل‌ساز نخواهد بود.

به عنوان جایگزینی برای غذاهای کمتر سالم

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، بروکلی و گل کلم گزینه هایی کم کالری و جایگزین هایی فوق العاده برای برخی خوراکی های سرشار از کربوهیدرات هستند. اغلب، تمام آن چیزی که نیاز دارید مقداری گل کلم و یک دستگاه غذا ساز برای تهیه نسخه ای سالم‌تر از غذاهای مضر مورد علاقه‌تان است.

منبع:
واردات کالا از امارات به بوشهر مشمول معافیت تخفیف 20 درصد تعرفه شد
پیغام: واردات کالا از امارات به بندر بوشهر مشمول معافیت تخفیف ۲۰ درصد سود بازرگانی شد.
كدخبر: 111003
1398/07/23

به گزارش «پیغام» به نقل ازتسنیم، بر اساس نامه مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به گمرک، واردات کالا از مبدأ امارات به بندر بوشهر با استفاده از معافیت تخفیف 20 درصد سود بازرگانی امکان پذیر شد. بدین ترتیب مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در این زمینه پس از حدود 3 سال لغو شد.

در نامه عباسپور خطاب به مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران آمده است: پیرو نامه سازمان توسعه تجارت ایران مورخ 26 مرداد 95 در خصوص لغو مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی مبنی بر عدم شمول تخفیفات 20 درصد سود بازرگانی کالاهای وارداتی از مبدا امارات به بندر بوشهر خواهشمند است دستور فرمایید به مستند جدید، اقدامات لازم جهت برقراری امکان واردات کالاها از مبدا امارات با استفاده از معافیت تخفیف 20 درصد سود بازرگانی صورت گیرد.

منبع:
"روروَک" نخرید؛ رشد کودک تان را مختل می کند
"روروَک با ایجاد تداخل در روند یادگیری ذاتی، منجر به تاخیر در تکامل فرمان های حرکتی صادره از مغز کودک برای حداقل چندین ماه خواهد شد.
كدخبر: 111002
1398/07/23

سواد زندگی؛ تربیت فرزندان -  روروک برای کودکان ما مفید است یا مضر؟

در درس جدید سواد زندگی، با استناد به مطالعات علمی در مراکز دانشگاهی جهان، به این سوال به طور مستند پاسخ داده شده است:

"روروَک با ایجاد تداخل در روند یادگیری ذاتی، منجر به تاخیر در تکامل فرمان های حرکتی صادره از مغز کودک برای حداقل چندین ماه خواهد شد.

به نظر می رسد که این تاخیر دست کم بیش از 3 روز به ازای هر 24 ساعت استفاده از روروَک باشد."

متن کامل را اینجا بخوانید و به هر که کودکی دارد ارسال کنید.

منبع:
روح‌الله زم کیست و چه کرد؟
روح‌الله زم کیست و چه کرد؟یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های ضد ایرانی امروز بازداشت شد. روح‌الله زم که بیشتر به نام کانال تلگرامی‌اش یعنی «آمدنیوز» شناخته می‌شود، کیست؟
كدخبر: 111001
1398/07/23

به گزارش «پیغام»؛  خبرفوری نوشت: «از وقایع دی ماه ۱۳۹۶ نام آمدنیوز بر سر زبان‌ها افتاد. هرچند پیش از آن و با بازداشت برخی خبرنگاران در داخل ایران به دلیل ارتباط با آمدنیوز، موضوع روح‌الله زم و کانال او بحث‌برانگیز شده بود اما بعد از آشوب‌های ۹۶ بود که آمدنیوز به‌عنوان یک کانال دردسرساز زیر ذره‌بین قرار گرفت؛ کانالی که با صراحت مردم را دعوت به اغتشاش می‌کرد.

فعالیت‌های آمدنیوز چنان بود که حتی تلگرام هم آمدنیوز را با شکایت ایران و به‌دلیل تبلیغ فعالیت‌های تروریستی از دسترس خارج کرد. با این حال کمی بعد همان تیم به نام صدای مردم کانالی را به راه انداخت که اکنون در اختیار سپاه پاسداران است.

روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد‌نیوز است. او پس از رخدادهای سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و سپس ایران را ترک کرد.

روح‌الله زم فرزند محمدعلی زم از روحانیون سرشناس است و به همین دلیل امکان نزدیکی او با فرزندان مسئولان فراهم شد. پدر روح‌الله زم مدتی در کسوت تهیه‌کننده در سینمای ایران فعالیت داشت و سبب ورود فرزندش به آثار سینمایی شد. محمدعلی زم همچنین نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ بیست‌ونهم اردیبهشت ۱۳۹۶ بود اما نتوانست رای لازم را کسب کند و در سمت پیشین‌اش یعنی معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران به کار خود ادامه داد. دفتر سینمایی او کمی بعد طعمه حریق شد.

سال ۱۳۹۶ دو نفر از اعضای خانواده روح‌الله زم به جرم جاسوسی دستگیر شده و تحت بازجویی قرار گرفتند. مدیر آمدنیوز مدعی شد که این کارها برای تحت فشار گذاشتن او و تیم خبری‌اش است. در روز ۱۹ مهر ۱۳۹۶ سردبیر کانال تلگرامی آمدنیوز پستی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: به دلیل بازداشت دو نفر از اعضای خانواده آقای روح‌الله زم اسناد دست اولی را منتشر خواهیم کرد. ساعاتی پس از این پست تلگرامی، پدر روح‌الله زم در نامه‌ای دو پهلو دستگیری دو فرزندش را تأیید کرد و فرزندش را به آرامش بیشتر فراخواند.

پس از آن، آمدنیوز به انتشار خبرهایی که مدعی بود اسناد دست اول است، ادامه داد.

روح‌الله زم کیست و چه کرد؟

در اسفند ۱۳۹۷ مستند ایستگاه پایانی دروغ از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد که در آن ادعا شد روح‌الله زم بازیچهٔ نیروهای اطلاعاتی ایران بوده‌ است؛ پخش این مستند واکنش‌های زیادی در پی داشت و جایگاه و اعتبار زم را دستخوش تغییر کرد.

با این همه، امروز پس از نزدیک به ۴ سال بحث و جدل درباره پیدا و پنهان شبکه ضد ایرانی آمدنیوز، روح‌الله زم در اختیار اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفته تا بار دیگر قدرت اطلاعاتی ایران به رخ گروه‌های معاند کشیده شود.»

منبع:
روح الله زم پس از دستگیری: پشیمانم+فیلم
از اعتماد به دولت ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی کردم.
كدخبر: 111000
1398/07/23

به گزارش «پیغام»؛ روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد.

چند جمله کوتاه که از وی پخش شد:

-از آنچه در سال های اخیر رخ داده پشیمانم.

-از اعتمادبه دولت ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی کردم.

  • باید یک عذرخواهی از مجموعه نظام داشته باشم

منبع:
وکیل بوشهری مشاور اتحادیه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران در امور روابط عمومی شد
پیغام: رسول سعادت نیا، مشاور اتحادیه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران در امور روابط عمومی(اسكودا) شد.
كدخبر: 110999
1398/07/22

پیغام: طی حکمی از سوی  مرتضی شهبازی نیا رئیس اتحادیه سراسري  کانون هاي وکلای ايران ، رسول سعادت نیا، وکیل دادگستری،  نویسنده و روزنامه نگار بوشهری را به عنوان مشاور اتحادیه در امور روابط عمومی اتحاديه منصوب کرد.

به گزارش«پیغام»، در متن حکم رئیس اتحادیه  کانون هاي وکلای دادگستري ايران(اسكودا)  خطاب به رسول سعادت نیا به شرح زیر می باشد:

 همکار ارجمند جناب آقای رسول سعادت نیا

وکیل دادگستری

 احتراماً به توانمندی و تجربه حضرتعالی  در امور روابط عمومی نهاد وکالت و سابقه درخشان عضویت درهیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان بوشهر به عنوان مشاور رئیس اتحادیه  در امور روابط عمومی منصوب می شوید. امید است یا همکاری سایر مشاوران و دست اندرکاران روابط عمومی و اعضای کمیسیون مربوط در ساماندهی امر مهم و حیاتی روابط عمومی نهاد وکالت،تلاش توأم با موفقیت داشته باشید.

مرتضی شهبازی نیا

رئیس اتحادیه

منبع:
فتح‌الله‌زاده: معاونان وزیر در وزارت نمی‌گذارند من مدیرعامل استقلال شوم
روزی که فتحی به استقلال آمد گفتم این تیم بدهی دارد و اگر کسی می‌خواهد مدیرعاملش شود بداند که باید تمام مشکلات و سختی‌ها را به جان بخرد و اگر قرار است فقط از اسم مدیریت استقلال لذت ببرد خیانت است.
كدخبر: 110998
1398/07/22

پیغام: مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: تا زمانی که مازیار ناظمی در وزارت ورزش حضور دارد اجازه نمی‌دهد من مدیرعامل استقلال شوم.

به گزارش «پیغام» به نقل از  فارس، طی روزهای اخیر شایعات زیادی در مورد تغییر مدیریتی در باشگاه استقلال مطرح شده و حتی امروز صحبت از بازگشت علی فتح‌الله‌زاده و یا کاظم اولیایی به جمع آبی‌پوشان عنوان شده است.

 وی گفت: هر روز این اخبار می‌آید و می‌رود. از همان روزی که از استقلال جدا شدم در مورد ما صحبت می‌کردند و مثلا عادل شیحی، رابسون، پروپیچ، جباروف و ... در این استقلال جذب شدند ولی اگر دوستان چاره داشتند می‌گفتند این نفرات را که شکایت کرده‌اند فتح‌الله‌زاده به استقلال آورده است اما هیچ کسی الان نمی‌گوید چه کسی این بازیکنان را جذب کرد که باعث شکایت از باشگاه استقلال شدند.

فتح‌الله‌زاده گفت: روزی که فتحی به استقلال آمد گفتم این تیم بدهی دارد و اگر کسی می‌خواهد مدیرعاملش شود بداند که باید تمام مشکلات و سختی‌ها را به جان بخرد و اگر قرار است فقط از اسم مدیریت استقلال لذت ببرد خیانت است.

وی گفت:‌مگر پرسپولیس در این سال‌ها بدهی نداشته است؟‌من مصاحبه امیررضا خادم را دارم که مسئول دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارتخانه بود.او آن زمان صراحتا گفت استقلال 45 میلیارد و پرسپولیس 75 میلیارد بدهی دارد.اما دیدید که پرسپولیسی‌ها درگیر این صحبت‌ها نشدند و اتفاقا کلی بازیکن و مربی خارجی گرفتند و به قولی مردم را سیاه بدهی‌ها نکردند. ولی در استقلال همه به دنبال این هستند که بگویند ما بدهی‌ها را پرداخت کردیم و به نوعی از این بهانه‌ها و سیاه کردن‌ها استفاده کنند.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال ادامه داد: امیدوارم اگر این دفعه وزارت به نتیجه رسیده که در باشگاه استقلال تغییراتی ایجاد کند با فکر و تخصص فردی را معرفی کند که زیر کار نماند و بتواند استقلال را از این مرحله عبور دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با او صحبتی پیرامون مدیریت در استقلال شده یا خیر،‌گفت:‌ با من صحبتی نشده است. تا زمانی که مازیار ناظمی در وزارتخانه حضور دارد او اجازه نمی‌دهد من مدیرعامل استقلال شوم.این آقا (ناظمی) من را خیلی دوست دارد و از طرفی خود وزیر هم به خاطر اینکه معاونانش ناراحت می‌شود من را انتخاب نخواهد کرد ولی امیدوارم این بار انتخابی با وجدان داشته باشند و یک فرد قوی را مدیرعامل استقلال کنند.

وی در پایان گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: ان شاالله امشب عازم کربلای معلا خواهم بود و نائب زیاره همه مردم خوب و هواداران خوب استقلال هستم.

منبع:
مرگ پیرمرد 78 ساله به وسیله خرس قهوه ای
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان این‌که حمله‌ی خرس قهوه‌ای منجر به مرگ پیرمرد 78 ساله‌ی در شهرستان میانه‌ شد، گفت: علی رغم انتقال فرد آسیب دیده به بیمارستان، به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از حمله‌ی خرس قهوه‌ای در بخش کندوان، پیرمرد میانه‌ای جان خود را از دست داد.
كدخبر: 110997
1398/07/22

به گزارش «پیغام»؛ داوود غنی پور در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح این حادثه، اظهار کرد: ظهر روز شنبه پیرمرد 78 ساله طبق عادت برای شنا به آبگرم روستای بالسین می‌رود که در مسیر این روستا مورد حمله‌ی خرس قهوه‌ای قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اعضای خانواده‌ی پیرمرد که از تاخیر وی نگران شده بودند، به دنبال او رفته و با پیکر زخمی‌اش مواجه می‌شوند و بلافاصله او را به بیمارستان منتقل می‌کنند، علی رغم انتقال وی به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده، فرد حادثه دیده جان خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان این‌که وجود حیوان وحشی در طبیعت امری طبیعی است، گفت: توصیه می‌کنیم مردم در ایستگاه‌های حیات وحش که دور از مناطق روستایی هستند، تک روی نکنند.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان با تاکید بر مدیریت پسماند در روستاهای اطراف جنگل، گفت: مردم پسماند و زباله‌های خود را در طبیعت رها نکنند، حیواناتی مانند خرس برای یافتن غذا به زباله‌ها و مناطق نزدیک روستاها نزدیک شده و باعث ترس و وحشت مردم می‌شوند.

وی ادامه داد: باغداران، اقدامات امنیتی مانند حصار کشی و تمهیدات پیشگیرانه را در اطراف باغات انجام دهند تا از ورود حیوانات به باغات جلوگیری شود.

غنی پور، گریز را بهترین عکس العمل در مواجه با حمله‌ی خرس قهوه‌ای عنوان کرد و گفت: افراد در مقابل حمله‌ی خرس قهوه‌ای خونسردی خود را حفظ کرده و با ایجاد صداهای بلند درخواست کمک کنند.

منبع:
مخالفت باشگاه استقلال با تغییر زمان بازی با تراکتور
باشگاه استقلال با تغییر زمان این بازی به تاریخ 10 آبان مخالف است.
كدخبر: 110996
1398/07/22

پیغام: باشگاه استقلال اعلام کرد تیمش فقط در تاریخ 9 آبان مقابل تراکتور به میدان می‌رود.

به گزارش «پیغام» به نقل ازفارس، باشگاه استقلال امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: مسابقه تیم استقلال مقابل تراکتور طبق اعلام رسمی سازمان لیگ در همان تاریخ 9 آبان برگزار می شود و باشگاه استقلال با تغییر زمان این بازی به تاریخ 10 ابان مخالف است.

این مطلب درحالی روی خروجی توئیتر باشگاه استقلال قرار گرفته که سعید فتاحی روز گذشته اعلام کرد دیدار تراکتور و استقلال از ابتدا قرار بود در تاریخ 10 آبان برگزار شود اما یکی از رسانه‌ها به اشتباه تاریخ این دیدار را روز 9 آبان اعلام کرد و همین موضوع مسئولان باشگاه تراکتور را هم دچار تردید کرد.

منبع:
رئیس فیفا : از ورود تماشاگران زن به ورزشگاه در ایران خوشحالم
مرد و زن تفاوتی ندارد همه عاشق فوتبال هستیم و باید از آن لذت ببریم. همه باید در شرایط مساوی و برابر از این رشته لذت ببرند و شرایط دیدن داشته باشند.
كدخبر: 110995
1398/07/22

پیغام: رئیس فیفا درخصوص ورود بانوان ایرانی به ورزشگاه صحبت کرد.

 به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا و به نقل از یاهونیوز، جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون فوتبال فیفا درباره ورود تماشاگران زن به ورزشگاه در ایران گفت: خیلی خوشحالم نه فقط برای اینکه زنان در ایران به ورزشگاه رفتند بلکه به این خاطر که خیلی عادی بلیت خریدند و مانند مردان به ورزشگاه رفتند.

 وی ادامه داد: من خیلی امیدوارم این شرایط عادی شود. این یک گام در راستای هدف ما بود و من به این خاطر از تمام تماشاگران زن ایرانی که 90 دقیقه تیم‌شان را تشویق کردند سپاسگذارم.

 رئیس فیفا افزود: پیامی که این هفته از ایران دیدیم پیام امید بود و امیدوارم در آینده نیز همین طور باشد.

 وی گفت: مرد و زن تفاوتی ندارد همه عاشق فوتبال هستیم و باید از آن لذت ببریم. همه باید در شرایط مساوی و برابر از این رشته لذت ببرند و شرایط دیدن داشته باشند.

منبع:
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بازداشت شد
دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با دستور قضایی بازداشت موقت شده است.
كدخبر: 110994
1398/07/22
 

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، «عباس قاسمی» در گفتگو با ایرنا افزود: معاون امور معدنی سازمان صمت استان مرکزی به همراه یکی از معدن‌کاران استان بازداشت شده است.

 وی توضیح داد: اتهام این افراد دریافت رشوه است و تکمیل پرونده توسط دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

 دادستان عمومی و انقلاب اراک ادامه داد: بازجویی و تحقیقات در خصوص این پرونده در جریان است و اطلاعات بیشتر با تکمیل تحقیقات و سیر پرونده ارایه می‌شود.

 استان مرکزی با حدود ۵۵۰ معدن و استخراج سالانه ۱۴ میلیون تن ماده معدنی، رتبه هفتم معدنی کشور را به‌خود اختصاص داده و تاکنون از ۵۷ نوع ماده معدنی موجود در کشور ۴۲ نوع آن در استان مرکزی شناسایی شده است که ۳۵ نوع ماده معدنی در این خطه بهره‌برداری می‌شود.

 بیش از چهار هزار نیروی کار در ۵۳۰ معدن استان مرکزی فعالیت دارند.

منبع:
واکنش فرمانده ناجا به اجاره ساعتی سوئیت‌ها
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پیشگیری از جرم هم جزو مواردی است که پلیس در مورد آن به مسئولان هشدارهای لازم را می‌دهد، گفت: همانطور که گفتم پلیس در هرجایی که متوجه شود جرمی رخ داده ورود می‌کند و با جرم رخ داده و مجرمان برخورد خواهد کرد، اما ما بنگاه معاملاتی نیستیم که بگوییم اجاره بدهید یا ندهید.
كدخبر: 110993
1398/07/22

پیغام: جانشین فرمانده ناجا به اجاره ساعتی سوئیت‌ها واکنش نشان داد و گفت که پلیس چنین مواردی را بررسی و کنترل می‌کند.

به گزارش «پیغام»؛ سردار ایوب سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد اجاره ساعتی برخی منازل و سوئیت‌ها که به تازگی در رسانه‌ها مطرح شده است، گفت: مقررات در این حوزه مربوط به دیگران است، اما پلیس در هرجایی که متوجه شود جرمی رخ داده با آن مقابله کرده و به آن ورود می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پیشگیری از جرم هم جزو مواردی است که پلیس در مورد آن به مسئولان هشدارهای لازم را می‌دهد، گفت: همانطور که گفتم پلیس در هرجایی که متوجه شود جرمی رخ داده ورود می‌کند و با جرم رخ داده و مجرمان برخورد خواهد کرد، اما ما بنگاه معاملاتی نیستیم که بگوییم اجاره بدهید یا ندهید.

سلیمانی ادامه داد:‌در این خصوص نیز ما هشدارهای لازم را می‌دهیم و این موارد را کنترل و بررسی هم می‌کنیم در جایی اگر لازم باشد با حکم قانون پلمب هم خواهیم کرد.

به گفته جانشین فرمانده ناجا هر موضوعی از جمله موضوع اجاره ساعتی سوئیت‌ها جزو مواردی است که باید در جای خودش از سوی پلیس بررسی شود.

منبع:
موافقت نمایندگان با اصلاح قانون مبارزه با پولشویی
پیغام: نمایندگان مجلس با لایحه دولت با ۱۳۷ رای موافق، ۵۲ رای مخالف و ۵ رای ممتنع موافقت کرده و قرار شد مواد این لایحه برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شود.
كدخبر: 110992
1398/07/22

پیغام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی موافقت کردند.

به گزارش«پیغام» به نقل ازایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در رابطه با رد لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس با لایحه دولت با ۱۳۷ رای موافق، ۵۲ رای مخالف و ۵ رای ممتنع موافقت کرده و قرار شد مواد این لایحه برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شود.

نماینده دولت ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تهیه این لایحه بیان کرد: این اصلاح به منظور ایجاد شفافیت بیشتر و رفع ابهام در قانون مبارزه با پولشویی ایجاد شده است. در خصوص نحوه اجرا و الزامات و ترتیبات انجام قانون با اصلاحات انجام شده دقت بیشتری صورت خواهد گرفت و این قانون از انحرافات عوامل اجرایی خودداری می‌کند.

متن زیر به عنوان تبصره به ماده (۶) قانون مبارزه با پولشویی مصوب ۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

تبصره — نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی (موضوع مواد ۵ و ۶) مانند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، سازمان بورس، وزارت صمت، وزارت کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان حسابرسی، جامعه حسابداران رسمی، کانون وکلای دادگستری، سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام مهندسی، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه که مطابق قوانین و مقررات بر عملکرد اشخاص مشمول نظارت می‌کنند، مکلفند علاوه بر انجام تکالیف اجرایی مقرر در این قانون، قانون تامین مالی تروریسم و مقررات مربوط به آن، تکلیف نظارتی خود را نسبت به عملکرد این اشخاص در چارچوب قوانین و مقررات مذکور به نحو موثر معمول دارند.

همچنین نهاد‌ها و دستگاه‌های یادشده موظفند در صورت شناسایی تخلف یا جرم، حسب مورد نسبت به برخورد یا اعلام آن به مراجع قضایی و غیرقضایی صالح اقدم نمایند.

منبع:
شاعری که مزارش زیارتگاه ایرانیان شد
مزار حافظ زیارتگاه جملگی ایرانیان است؛ همه آنجا می‌روند تا حضور او را یا دست‌کم بخشی از آن را بازیابند تا خویشتن را بازیابند و پیام شاعر را در سویدای دل بشنوند.
كدخبر: 110991
1398/07/22

به گزارش «پیغام» ایرنا نوشت: مرحوم داریوش شایگان فیلسوف، نویسنده و هندشناس در کتاب خود با نام پنج اقلیم حضور سخن از شاعرانگی ایرانیان به میان می‌آورد. مقصود او از شاعرانگی، حکمفرمایی شعر و شاعری و ادب بر ذهن و زبان یک قوم است. شاکله ذهنی‌ای که بیشتر از عقل منطقی، استدلالی و ارسطویی، رنگ و لعاب هیجان و عاطفه و رانۀ ذوق ادبی بر آن حاکم است. روحیه‌ای که فارغ از داوری ارزشی، شعرپسند است، شاعرانه می‌نویسد، شاعرانه تعقل می‌کند، در ذهن کم‌سوادترین افرادش شعری وجود دارد و در پشت ماشین‌های سنگین جاده‌هایش بیتی نقش بسته است.

پرسش شایگان در کتاب خود از چرایی این موضوع است. او به صراحت می‌پرسد ارج و منزلت ایرانیان برای شاعرانشان حاصل چه برداشتی است؟ پیوند و ارتباط درونی ایرانیان با شاعران بزرگشان از چه سنخ است که چنین به اعماق سرشتشان رسوخ کرده و سایه سنگین بر جهان‌بینی‌شان افکنده است؟ او می‌گوید از زمان کودکی حیرت می‌کرده که اطرافیانش آنقدر شعر از بَر دارند. چیزیکه بعدها با تجریه زندگی در غرب، به این نکته پی می‌برد که به ندرت می‌توان فردی انگلیسی یا فرانسوی را پیدا کرد که اشعار راسین، ویکتور هوگو، بودلر، شکسپیر، میلتون و بایرون را از حفظ بخواند. امری که در زمانه امروز به‌رغم ذهن‌های تنبل‌شده، خوکرده به گوشی هوشمند و کم‌کتاب‌خوان ایرانی همچنان بدیهی و معمول است.

شایگان به دنبال این بحث در مقدمه کتاب خود خاطره‌ای جالب نقل می‎‌کند. او می‌نویسد:

«به یاد دارم در سال ۱۳۴۲ همسر نیکوس کازانتزاکیس* نویسنده معروف یونانی، در ایران مهمان من بود و در سفری که به شیراز داشتیم پس از بازدید از مقبرۀ سعدی و حافظ، با تاثر و شیفتگی بسیار سخنی گفت که هرگز فراموشش نکردم:

من در هیج کجای دنیا ندیده‌ام که مزار و مقبرۀ یک شاعر بزرگ، زیارتگاه مردم باشد، شاید شما تنها ملتی باشید که با شاعرانتان چنین ارتباط معنوی عمیقی دارید و چنان ارجی برایشان قائلید که حضوری مدام در زندگی شما دارند.»

شایگان این ویژگی را شاعرانگی می‌نامد. امری که با وجود فاصله طولانی با حافظ، آخرین غزلسرای نامور ایرانی در حدود هفتصد سال، رخنه در آن نیفتاده است و در صد آمار پرفروش‌ترین کتاب‌ها هنوز هم دیوان حافظ، مثنوی مولانا و شاهنامه فردوسی به چشم می‌خورد و سالی نیست که چند دیوان جدید از حافظ به زیور طبع آراسته نشود. شایگان در کتاب خود به دنبال تبیین و موشکافی این پدیده منحصربفرد است.

نیکوس کازانتزاکیس (فوریه ۱۸۸۳–۲۶ اکتبر۱۹۵۷) نویسنده، شاعر، خبرنگار، مترجم و جهانگرد یونانی بود.

منبع:
در رشته‌های عملیاتی مورد نیاز نیروگاه اتمی، کمبود متقاضی بومی داریم
پیغام: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به تفاهم نامه آموزش نیروهای موردنیاز نیروگاه اتمی گفت: مقرر شده که ۶ هزار نیروی مورد نیاز برای احداث دو راکتور هسته‌ای جدید بوشهر از طریق فنی و حرفه ای استان تامین شود.
كدخبر: 110990
1398/07/22

به گزارش «پیغام»؛ عبدالمجید دوراهکی در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر افزود: تاکنون ۱۱۰۰ نفر متناسب با رشته‌ های مورد نیاز نیروگاه، تحت نظارت کارشناسان نیروگاه آموزش داده شده اند.

دوراهکی ادامه داد: از این تعداد حدود ۳۲۰ نفر در نیروگاه اتمی مشغول به کار شده اند.

وی بابیان اینکه نیروگاه اتمی در مرحله فعلی که فنداسیون و ساخت و ساز فیزیکی پروژه است ۱۷ رشته موردنیاز برای آموزش را اعلام کرده، اظهار داشت: رشته‌های درخواستی نیروگاه شامل گچکار، جوشکار و آرماتوربند است.

دوراهکی با تاکید بر اینکه در رشته‌های عملیاتی مورد نیاز نیروگاه، متقاضی بومی کم است یادآور شد: تقاضا می‌شود افراد بیکار استان بوشهر از این ظرفیت‌های آموزشی که به صورت رایگان می باشد، استفاده کنند. چرا که اولویت بکارگیری در نیروگاه اتمی، با دارندگان مدرک فنی و حرفه ای می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خاطرنشان کرد: کارآموزان این اداره بیکار نخواهند ماند و می‌توانند در فضای آزاد بیرون به عنوان کارآفرین مشغول به کار شوند یا آنکه درصورت اخراج از نیروگاه اتمی، به دلیل مهارت کسب شده در پروژه های احداثی دیگر بوشهر مشغول به کار باشند.

وی تاکید کرد:پیش از این قرار بود شرکت روسی بخشی از جوشکار‌های درجه یک خود را از روسیه وارد کنند، اما پس از بازدید از تجهیزات آموزش فنی و حرفه‌ای قراردادی منعقد شد که در پی آن حدود ۲۰۰ نفر از نیرو‌هایی که قرار بود از روسیه وارد شوند از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای جذب شوند.

منبع:
راه‌اندازی مرکز موبایل‌سنتر برای معتادان بوشهر
پیغام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: برای ارائه‌ خدمات درمانی به معتادان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های پرخطر نخستین مرکز موبایل سنتر استان بوشهر در دشتستان آغاز به کار کرد.
كدخبر: 110989
1398/07/22

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم؛ ارسطو ترکمان منش در نشست جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر پیشگیری از اعتیاد را در اولویت برنامه‌های این شورا دانست و اظهار داشت: مهمترین گام برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارتقای آگاهی و نظارت بیشتر خانواده‌ها بر رفتار فرزندان است.

وی با تاکید بر توجه به خود مراقبتی جوانان در مقابل مواد مخدر افزود: اجرای برنامه‌های معنوی و مذهبی و همکاری دستگاه‌های فرهنگی و عضو شورا برای کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در شهرستانهای کمتر توسعه یافته مورد توجه است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، ایجاد حساسیت در کانون‌ اهداف پیشگیری را یاری‌گردستگاه‌های امر مبارزه کننده دانست و تاکید کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی امری مهم و ضروری است چراکه ضمن کاهش رفتارهای پرخطر در جامعه  نگرش منفی نسبت به بهبودیافتگان مواد مخدر تغییر می‌کند و اعتماد سازی افزایش می‌دهد.

ترکمان‌منش آمار مخفی مبتلایان به مواد مخدر را از مشکلات جامعه دانست و گفت: باید با ایجاد اعتمادسازی، معتادان مخفی مدیریت کنیم.

وی آثار جمع‌آوری معتادان متجاهر را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: باجمع‌آوری معتادان متجاهر در اسفند ماه سال قبل میزان وقوع سرقت‌ها در استان بوشهر کاهش یافت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، یکی از مشکلات استان را نشت متادون از برخی مراکز درمانی عنوان و تصریح کرد: فروش آزاد متادون به معنی عرضه مواد مخدر محسوب می‌شود و فروش آزاد متادون غیرمجاز و در ردیف قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌هاست.

ترکمان‌منش با بیان اینکه متادون در برخی مراکز درمانی سرپایی و بعضی از عطاری‌های استان وجود دارد و عرضه می‌شود افزود: تاکنون 2 عطاری و 2 مرکز درمانی به سبب عرضه متادون تعطیل شده‌اند.

وی از فعالیت 13 کمپ اقامتی ترک اعتیاددر استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای ارائه خدمات برای درمان معتادان 26 مرکز درمانی سرپایی، 5 مرکز دی آی سی و سه مرکز شرتر در استان بوشهر فعال شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر آغاز فعالیت مرکز موبایل سنتر در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای ارائه‌ خدمات درمانی به معتادان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و  پیشگیری از آسیب‌های پرخطر  نخستین مرکز موبایل سنتر استان بوشهر در دشتستان آغاز به کار کرد.

ترکمان‌منش با بیان اینکه این طرح در راستای دسترسی و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به معتادان پرخطر اجرا شده افزود: مرکز موبایل سنتر در زمان اضطرار همانند اورژانس اجتماعی به بیماران معتاد که دسترسی به مرکز درمانی ندارند خدمات درمانی ارائه می‌کند.

منبع:
بازگشت به بالا