وزیر کشور: دخالت استانداران در انتخاب شهردار ممنوع است
پیغام:وزیر کشور: دخالت استانداران در انتخاب شهردار ممنوع است و نامه نوشتیم که هیچ استاندار و فرمانداری حق چنین کاری را ندارد.
كدخبر: 94552
1396/08/30

پیغام: وزیر کشور با بیان اینکه نقش فضای مجازی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان بسیار موثر بود، افزود: نقش این فضا حدود ۸۰ درصد مثبت بود و در برخی موارد نیز به تقویت شایعات و اعتماد عمومی نسبت به دولت را خدشه‌دار کرد ولی در مجموع ارزیابی ما مثبت است.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: معتقدم بحران زلزله بسیار خوب مدیریت شده زیرا شدت و وسعت زلزله بسیار بالا و فرماندهی کاملاً واحد بوده است و برای همه نهادهایی که در این زمینه کمک می‌کردند تعیین مسئولیت شده بود و مطابق فرماندهی واحد ستاد انجام شده است.

اهم اظهارات وزیر کشور به شرح زیر است؛

*با بحران بزرگی که به وجود آمد قطعا ضعف‌هایی وجود دارد که باید حل شود و ما نیز چند گروه تعیین کردیم تا مشکلات را بررسی کنند، این زلزله اصلاً قابل مقایسه با زلزله بم و ورزقان نیست هر چند در آن زلزله‌ها تعداد کشته‌شدگان بیشتر بود ولی در زلزله کرمانشاه روستاهای زیادی دچار آسیب شده است که منطقه وسعی را در بر می‌گیرد.

*بنابر گزارش نیروی انتظامی در زلزله اخیر استان کرمانشاه کمترین میزان سرقت را داشته‌ایم، بنده اولین کسی بودم که مصاحبه کرد و موضوع راهزنی در منطقه زلزله زده را تکذیب کرد. در ثلاث باباجانی به عنوان شهری که بر سر مسیر قرار دارد، امکاناتی نیاز بود که مردم این منطقه خود را به نزدیکی جاده رساندند تا از خودروهای کمکی، امکانات لازم را دریافت کنند البته برخی شایعات مطرح شد که دولت ابتدا قصد دارد امکانات را به مردم سرپل ذهاب بدهد و بعد به ثلاث باباجانی توجه شود که این موضوع به هیچ وجه درست نبود.

*نقش فضای مجازی در کمک‌رسانی بسیار موثر بود، نقش این فضا حدود ۸۰ درصد مثبت بود و در برخی موارد نیز به تقویت شایعات و اعتماد عمومی نسبت به دولت را خدشه‌دار کرد ولی در مجموع ارزیابی ما مثبت است.

*{در خصوص آمادگی برای زلزله در تهران}: حدود ۱۶ هکتار زمین را از مرقد امام گرفته‌ایم تا پایگاه امداد برپا شود، امکانات شهرداری در این زمینه می‌تواند ۱۱ درصد نیاز را پاسخ دهد، زمینی که ما در اختیار گرفته‌ایم می‌توان از فرودگاه و راه‌‌آهن استفاده کرد و با استان‌های معین در ارتباط هستیم و باید ظرف یک سال این زمین را بسازیم.

* در هیأت دولت مصوبه‌ای را گرفته‌ایم که برای ارتقاء تقسیمات کشوری نیاز به مصوبه هیأت دولت نباشد و معاون اول با نظر وزیر کشور بتواند تصمیم‌گیری کند.

*یکی از نقاط قوت وزارت کشور مقابله با آسیب‌های اجتماعی است، به قول مقام معظم رهبری اقدام در این زمینه ۲۰ سال دیر شده است و وزارت کشور با دانشگاه و مراکز علمی در این زمینه ارتباط‌های لازم را برقرار کرده است و اخیراً نیز مقام معظم رهبری پنجمین جلسه را در این زمینه برگزار کردند و دستور فرمودند ۶ ماه دیگر ششمین جلسه نیز نزد ایشان برگزار شود که ایشان در این جلسات پیگیری، مواخذه و تشویق می‌کند و همانند یک فرمانده موضوع را مدیریت می‌کند.

* وزارت کشور اقتصاد مقاومتی را با قدرت پیگیری می‌کند، من از آبرو، اعتبار شخصی، ارتباطات، حمایت‌های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای پیشبرد امور استفاده می‌کنم و حاضرم عملکرد وزارت کشور را بررسی کنند.

* وزارت کشور نقش هماهنگ‌کننده دارد، در مسائل مختلف که باید وزارت کشور هماهنگی‌های لازم را انجام دهد اختیارات لازم و قانونی را نداریم ولی با فعالیت معاونین و ارتباطاتی که برقرار می‌کنیم، فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

* دخالت استانداران در انتخاب شهردار ممنوع است و نامه نوشتیم که هیچ استاندار و فرمانداری حق چنین کاری را ندارد.

* در دو سال اخیر به کشور عراق تأکید کردیم تا لغو روادید بین ایران و عراق انجام شود ولی بغداد آمادگی این کار را ندارد، آنها اعلام کردند هرگاه مسائل امنیتی در این کشور رفع شود آمادگی این کار را خواهند داشت.

* برخی روزها شاهد ۱۵۰ تجمع اعتراضی در کشور بوده‌ایم،تاکنون مشکل حادی در زمینه درگیری معترضین را شاهد نبوده‌ایم.

*در دولت نیز گفته‌اند یا سازمان مدیریت بحران را به سازمان برنامه بدهید یا بودجه سازمان مدیریت بحران را در اختیار وزرات کشور قرار دهید، ما هیچ اصراری نداریم که مسئولیتی به ما محول شود ولی اختیاری نداشته باشیم.

* پایگاه آماری خوبی داریم که در حال بهبود است و در حوزه اجتماعی و موضوعات مختلف دیگر مانند مواد مخدر فعالیت می‌کند.

* روز کوروش می‌توانست به مسئله‌ای بزرگ در کشور تبدیل شود، ۶ میلیون مخاطب در شبکه‌هایی نسبت به این موضوع حساسیت داشتند و دستگاه‌های امنیتی نیز نگران بودند و در شورای امنیت نیز بحث شد و من در آن جلسه عنوان کردم که تمام مسئولیت این روز را برعهده می‌گیرم که با مراقبت‌های لازم مراسم برگزار شد.

*این موضوع در هیأت دولت نیز مطرح شده و رئیس جمهور دستور دادند تا با محوریت وزارت اطلاعات طرحی آماده شود و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصویب شود، از سال آینده باید روز کوروش را مدیریت کنیم و باید توجه داشت موضوع کوروش بحث ضد اسلامی نیست و علامه طباطبایی نیز معتقد بودند که ذوالقرنین کوروش است البته مشکل ما کوروش نیست بلکه معاندینی است که به دنبال سوء استفاده از این روز بودند.

* به دنبال اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر هستیم، فعالیت احزاب و NGOها از نظر وزارت کشور هیچ محدودیتی ندارند و باید خود این تشکیلات فعالیت جدی داشته باشند.

* در صورت مشاهده کم تحرکی فرمانداران برخورد می‌شود، من مشتاقم که در جلسات کمیسیون حضور یابم.

منبع: ایلنا

منبع:
بازیکنان پارس‌جنوبی ممنوع المصاحبه شدند/ تارتار از پورموسوی شکایت می‌کند
پیغام: حواشی بازی پارس‌جنوبی در برابر فولاد خوزستان باعث شد تا شاگردان مهدی تارتار ممنوع المصاحبه شوند.
كدخبر: 94551
1396/08/30

به گزارش«پیغام» به نقل از میزان، تیم پارس‌جنوبی در بازی با فولاد اولین شکست خود در لیگ برتر را تجربه کرد.

در پی این شکست حواشی زیادی بوجود آمد که مهدی تارتار را صبح امروز به کمیته اخلاق کشاند. البته تارتار برخلاف اظهاراتش به تنهایی به کمیته اخلاق رفت و هیچ بازیکنی را همراه خود نبرد. این مربی با هماهنگی که با باشگاه انجام داد تصمیم گرفت ابتدا به تنهایی راهی کمیته اخلاق شود و در صورت لزوم بازیکنان در جلسات بعدی در کمیته اخلاق حاضر شوند.

مهدی تارتار بعد از حضور در کمیته اخلاق به کمیته انضباطی می‌رود تا از سیروس پورموسوی، سرمربی تیم فولاد شکایت کند. گویا اظهارات پورموسوی بعد از بازی که مدعی شده بود تارتار رفتاری گستاخانه داشته است باعث شد تا سرمربی تیم پارس جنوبی از وی به دلیل بی احترامی و توهین شکایت کند.

بازیکنان تیم پارس جنوبی ممنوع المصاحبه شدند. در پی حواشی بازی پارس جنوبی و فولاد خوزستان، بازیکنان پارس جنوبی ممنوع المصاحبه شدند و تا بعد از بازی با پرسپولیس اجازه مصاحبه ندارند. باشگاه پارس جنوبی مدعی است؛ این اقدام را در جهت آرامش تیم اتخاذ کرده است.

لازم به ذکر است که شنیده شده سه شاگرد سابق سیروس پورموسوی از سوی افرادی قبل از بازی با فولاد تهدید شدند. به گفته سرمربی تیم پارس جنوبی، به این سه بازیکن تذکر داده شده بود که در بازی با فولاد به میدان نروند چرا که اگر بازی کنند مصدوم خواهند شد. هر چند حضور این بازیکنان با مصدومیت آنها همراه نشد و تنها به شکست پارس جنوبی ختم شد.

منبع:
تا بعد از بازی با پرسپولیس از اظهار نظر معذوریم!
پیغام: بازیکن تیم پارس‌جنوبی‌جم گفت: به ما گفتند تا بعد از بازی با پرسپولیس مصاحبه نکنیم.
كدخبر: 94550
1396/08/30

به گزارش «پیغام»؛ علی دشتی در گفت‌و‌گو با میزان، اظهار داشت: دلم می‌خواهد در مورد تیم و بازی با فولاد صحیت کنم، ولی ما را ممنوع‌المصاحبه کردند.

وی ادامه داد: در هیچ موردی به ما اجازه صحبت نمی‌دهند. حتی در مورد بازی و باخت تیم هم گفتند صحبت نکنیم. از این رو تا بعد از بازی با پرسپولیس از اظهار نظر معذوریم.

منبع:
شهرداری‌های استان بوشهر حامی طرح نشاط اجتماعی هستند
پیغام:مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: در اجرای مرحله دوم طرح نشاط اجتماعی، شهرداری‌ها حامی اصلی طرح در حوزه پشتیبانی خواهند بود.
كدخبر: 94549
1396/08/30

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، عباس برزگرزاده صبح سه‌شنبه در نشست با شهرداران استان بوشهر در خصوص اجرای مرحله دوم طرح نشاط اجتماعی اظهار داشت: شهرداری استان به عنوان حامیان این طرح باید در کنار سازمان های مردم نهاد، هنرمندان و فعالان اجتماعی به اجرای این طرح کمک کنند.

وی افزود: مرحله دوم طرح نشاط اجتماعی به صورت گسترده در تمامی شهرهای استان بوشهر به صورت مستمر برگزار خواهد شد و شهرداران و فرمانداران استان به عنوان حامیان و ناظران طرح باید سازمان های مردم نهاد را به عنوان برگزار کنندگان برنامه های نشاط اجتماعی حمایت کنند.

برزگرزاده با اشاره به اجرای موفق مرحله اول طرح نشاط اجتماعی در دو شهر بوشهر و گناوه، از اجرای مرحله دوم طرح از آذر تا اسفند ماه ۹۶ در سراسر استان خبر داد.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به رتبه نامطلوب کشور در حوزه نشاط در بین کشورهای جهان افزود: امروز بیش از هر روزی نیاز به تزریق نشاط به جامعه احساس می شود.

برزگرزاده با اشاره به فقدان هویت در جامعه شهری در عین پیشینه غنی فرهنگی، گفت: تاریخ و فرهنگ همه شهرهای ما مفاخری دارند که می‌توانند موجب تقویت هویت تاریخی و فرهنگی شهرهای ما باشند و شهرداری‌ها در این بین وظیفه مهمی برعهده دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه نتوانسته ایم مشاهیر شهرهایمان را به جامعه و نسل نو کشور معرفی کنیم خواستار ایجاد بوستان‌های مشاهیر در همه شهرهای استان در راستای معرفی نخبگان و مفاخر فرهنگی به مردم شد.

منبع:
عکس/ سوله مدیریت بحران از خندوانه پس گرفته شد
پایگاه مدیریت بحران منطقه ۲ که در اختیار برنامه تلویزیونی خندوانه قرار گرفته بود ، طی روزهای اخیر از سوی ستاد مدیریت بحران منطقه ۲ بازپس گرفته شد.
كدخبر: 94548
1396/08/30

 

پیغام: دو مجموعه از پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران که به فعالیت های متفرقه اختصاص یافته بود، به ماموریت اصلی خود بازگشت.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، پایگاه های مدیریت بحران در نواحی تهران با اهداف متنوع از جمله ذخیره اقلام امداد و نجات، آموزش شهروندان، محل استقرار ستاد مدیریت بحران نواحی و مواردی مشابه در این حوزه احداث شده است که طی سال های گذشته تعدادی از آن در اختیار فعالیت های متفرقه قرار گرفت که پس از طرح انتقادها و مصوبه شورای شهر تهران باید صرفا در ماموریت های تعریف شده فعال شوند.
بر همین اساس، پایگاه مدیریت بحران منطقه 2 که در اختیار برنامه تلویزیونی خندوانه شبکه نسیم قرار گرفته بود ، طی روزهای اخیر از سوی ستاد مدیریت بحران منطقه 2 بازپس گرفته شد و رسما از ادامه فعالیت متفرقه آن جلوگیری بعمل آمد.
همچنین پایگاه مدیریت بحران ناحیه 6 منطقه 16 که از نیمه دوم سال 91 " کاربری غیر" داشت، پس از گذشت  5 سال با پیگیری های مستمر سازمان مدیریت بحران شهر تهران وشورای شهر به کاربری اصلی خود بازگشت.

 

منبع:
حراج برگ زرین تاج ناپلئون+تصاویر
این برگ زرین یکی از شش برگی بوده که بر روی تاج ناپلئون پیش از سال ۱۸۰۴ میلادی قرار داشته است.
كدخبر: 94547
1396/08/30

پیغام: برگ زرین تاج ناپلئون به قیمت ۷۳۵ هزار دلار در حراجی فروخته شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از آفتاب‌نیوز،  این برگ زرین ۶۲۵ هزار یورو فروخته شد و در حراجی‌ای در پاریس در روز یکشنبه عرضه شد.

قیمت فروش بیش از میزان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار یوروی تخمین زده شده در ابتدا بوده است. این برگ زرین یکی از شش برگی بوده که بر روی تاج ناپلئون پیش  از سال ۱۸۰۴ میلادی قرار داشته است.

 

 

 

 

منبع:
انهدام استادیوم بزرگ المپیک ۱۹۹۹ در ۱۵ ثانیه+تصاویر
انهدام در ساعت ۷:۳۰ صبح روز دوشنبه انجام شد. مردم پشت پنجره‌های ساختمان اداری بلند و در یک رستوران مجلل در هتلی در مجاورت استادیوم و در پارکینگ و سایر نقاط اطراف مرکز شهر برای تماشای انفجار جمع شده بودند.
كدخبر: 94546
1396/08/30

پیغام: رسانه‌های امریکایی با انتشار خبری از انهدام استادیوم بزرگ ورزشی در مرکز شهر آتلانتا با استفاده از تقریبا پنج هزار پوند منفجره خبر داده‌اند.

به گزارش«پیغام» به نقل از آفتاب‌نیوز، این تخریب بزرگ در روز دوشنبه در جورجیا آتلانتیا انجام شد. مقام‌ها گفته‌اند که استادیوم ظرف مدت زمان ۱۵ ثانیه با خاک یکسان شد.

۱۲ ثانیه طول کشید تا مواد‌منفجره عمل کنند و سه ثانیه دیگر برای فروریختن سایر بخش‌های استادیوم کافی بود.

این استادیوم قرار است با استادیوم ۱.۶ میلیون دلاری مرسدس‌بنز جایگزین شود.

انهدام در ساعت ۷:۳۰ صبح روز دوشنبه انجام شد. مردم پشت پنجره‌های ساختمان اداری بلند و در یک رستوران مجلل در هتلی در مجاورت استادیوم و در پارکینگ و سایر نقاط اطراف مرکز شهر برای تماشای انفجار جمع شده بودند.

این استادیوم در سال ۱۹۹۲ میلادی افتتاح شد و شامل ۷۱.۲۵۰ صندلی بود. استادیوم مذکور محل برگزاری رویدادهای مهم ورزشی از جمله مسابقات ملی بسکتبال امریکا و همچنین مسابقات المپیک ۱۹۹۶ اتلانتا بود.

 

 

منبع:
مجمع انتخابات هیات تیرانداری باکمان استان دوباره برگزار می شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: مجمع انتخابات هیات تیرانداری با کمان این استان به دلیل اینکه تنها کاندید آن رای لازم را کسب نکرد دوباره برگزار می شود.
كدخبر: 94545
1396/08/30

 به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، احمد بهروزیان فر روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران افزود: رئیس سابق این هیات تنها کاندیدای پست ریاست تنها با چهار رای نتوانسب برای چهارسال دوم انتخاب شود و مقرر شد دوباره نشر آگهی برای پست ریاست این هیات توسط اداره کل ورزش و جوانان در روزنامه محلی، سایت اداره کل و فضای مجازی استان صورت گیرد.

وی همچنین با انتقاد از حضور نیافتن رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در این نشست بیان کرد: رئیس فدراسیونی که چهار سالی یکبار در مجمع انتخابات هیات شرکت نمی کند، جای انتقاد دارد.
بهروزیان فر ادامه داد: حضور نیافتن رئیس فدراسیون در مجمع انتخابات استان بوشهر به وزارت ورزش و جوانان منعکس خواهد شد تا در این باره تصمیم لازم گرفته شود.

منبع:
کشت بذر کلم بروکلی برای اولین بار در دشتستان
پیغام: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: کشت بذر کلم بروکلی در شهرستان دشتستان برای اولین بار صورت گرفت.
كدخبر: 94544
1396/08/30

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، منصور نوذری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایجاد اشتغال خانگی یک راهکار مناسب برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای افراد دارای مهارت کافی در انجام برخی از فعالیت‌ها است.

وی افزود: تسهیلات مشاغل خانگی در قالب طرح‌های پرورش گاو شیری، تولید قارچ، پخت نان، ترشیجات، بسته بندی سبزیجات و محصولات زراعی سبزی و صیفی به ۴۵ نفر از متقاضیان در شهرستان دشتستان پرداخت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان بیان داشت: فعالیت های اقتصادی در محیط خانگی زمینه مشارکت اعضای خانواده در یک فعالیت اقتصادی مشترک را فراهم می آورد.

وی گفت: به هر متقاضی مبلغ ۵۰ میلیون ریال به صورت قرض الحسنه با نرخ سود ۴ درصد و با عاملیت بانک رفاه کارگران پرداخت شده است.

نوذری با اشاره به کشت بذر کلم بروکلی در شهرستان دشتستان برای اولین بار خاطرنشان کرد: بذر کلم بروکلی برای تولید نشاء برای اولین بار در حومه شهر تنگ ارم از توابع شهرستان دشتستان کشت شد.

وی اظهار داشت: این کشت در راستای اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی زنان روستایی و با توجه به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: این طرح با مشارکت صندوق خرد زنان روستای تنگ ارم اجرا شده و انتظار می‌رود باعث ایجاد رونق کسب و کار بیشتر در بین زنان روستایی شود.

منبع:
«محمودرضا خاوری» محاکمه شد
جلسه رسیدگی به پرونده «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، صبح امروز (سه شنبه) - 30 آبان ماه - برگزار شد.
كدخبر: 94543
1396/08/30

پیغام:جلسه رسیدگی به پرونده «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، صبح امروز (سه شنبه) - 30 آبان ماه - برگزار شد.
به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، این جلسه که در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، غیرعلنی بود.
بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای  سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری‌اش در اواخر شهریور ماه در پاسخ به سوالی در خصوص محاکمه خاوری گفت: برای اواخر ماه 7 یا ماه 8 وقت رسیدگی تعیین شده است.
محسنی اژه ای در خصوص اینکه چرا رسیدگی به پرونده خاوری با تاخیر انجام می‌شود؟ و اینکه آیا قوه قضاییه ابزارهای لازم را برای محاکمه این فرد دارد؟ گفت: فرض کنید این فرد محکوم به حبس شود، قطعا نمی توان او را حبس کرد؛ زیرا دست ما نیست. یکی از دلایلی که منجر به طولانی شدن محاکمه شده این است که تلاش کردیم این فرد را از کشورهایی که در آنجا هست برگردانیم. گفتیم مساله او مالی است، تحویلش دهید، اما اگر در خصوص این فرد حکم توقیف اموال باشد، اقدامات قانونی صورت می گیرد.
اظهارات رئیس کل دادگستری استان تهران تکمیل کننده توضیحات سخنگوی قوه قضاییه بود که در این خصوص گفت: با توجه به عدم حضور متهم در ایران پس از صدور کیفرخواست از ناحیه دادسرای تهران اقدامات قانونی مبنی بر صدور قرار رسیدگی غیابی و ابلاغ مراتب از طریق نشر آگهی در جراید کثیرالانتشار انجام و وقت رسیدگی تعیین شده است. در موعد مقرر برابر ضوابط و مقررات قانونی رسیدگی قضایی انجام و رای مقتضی صادر خواهد شد، نهایتا در صورت محکومیت، پرونده جهت اجرا به دادسرا اعاده خواهد شد. به موجب قانون آثار، تبعات و اقدامات بین المللی در خصوص محکومان تحت تعقیب بیش از آثار و تبعاتی است که شامل متهمان فراری است.

منبع:
گزارش ۱۰۰ روزه رییس‌جمهور آماده شده است/ دست‌مان پُر است
پیغام:سخنگوی دولت: درباره گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور گفت: گزارش آماده شده و این گزارش به سازمان برنامه و بودجه تحویل داده شده و دست‌مان پُر است.
كدخبر: 94542
1396/08/30

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود درباره گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور گفت: گزارش آماده شده است. این گزارش به سازمان برنامه و بودجه تحویل داده شده و دست‌مان پُر است. ما در پایان جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی از وزارتخانه‌ها می‌خواهیم که گزارش‌های خود را ارائه دهند.

نوبخت تاکید کرد: در همین ۱۰۰ روز اقدامات بسیار زیادی درباره مسائل مهمی مانند گندم انجام دادیم و این در حالی است که با همه تنگناهای مالی، اقدامات لازم انجام شده و خدا را شکر دست‌مان پر است.

منبع:
استیضاح آخوندی کلید خورد
عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی دلایل استیضاح وزیر راه و شهرسازی را تشریح کرد.
كدخبر: 94541
1396/08/30

به گزارش «پیغام»؛ احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، از طرح سؤال و یا استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مسئولیت احداث ساختمان بیمارستان‌هایی که اخیراً افتتاح شده، نظیر اسلام‌آباد غرب که در زلزله کرمانشاه آسیب دیده، به‌عهده وزارتخانه راه و شهرسازی است، بنابراین تصمیم گرفتیم که آقای آخوندی به‌نحوی پاسخگوی مردم و نمایندگان باشد.
وی افزود: اعضای کمیسیون شوراها براساس گزارش قرائت‌شده در جلسه اخیر این کمیسیون درباره اقدامات کار‌گروه ویژه کمیسیون که به منطقه اعزام شده بودند، به این نتیجه رسیدیم که این موضوع در قالب سؤال و یا استیضاح از وزیر راه و شهرسازی پیگیری شود و وی پاسخگوی مشکلات مردم با تخریب ساختمان‌ها و بیمارستان‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه باشد.
عضو کمیسیون شوراهای مجلس درباره زمان کلید خوردن استیضاح آخوندی خاطرنشان کرد: مقرر شد تا پس از ارائه گزارش کمیسیون‌های عمران و بهداشت مجلس درباره مناطق زلزله‌زده غرب کشور، استیضاح وزیر راه و شهرسازی کلید بخورد.
علیرضابیگی تأکید کرد: نمایندگان استیضاح‌کننده آخوندی خواهان پاسخگویی وی در قبال مشکلات ایجادشده برای مردم در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه هستند و هیچ‌گونه اغراض سیاسی دنبال نمی‌شود. 

منبع:
کارتون قلیان‌ها تغییر مکان دادند!
«ممنوعیت ارائه قلیان در رستوران ها» سوژه کارتون مجتبی حیدرپناه در نیشخط شده است.
كدخبر: 94540
1396/08/30


منبع:
نوبخت: مواضع جهانگیری درباره مسکن مهر درست بود و شائبه سیاسی نداشت
پیغام: سخنگوی دولت درباره انتقاد سردار وحید حقانیان از اظهارات جهانگیری بیان کرد: موضع آقای جهانگیری درباره مسکن مهر، موضع درستی بود و این به دولت قبل هم برنمی‌گردد بلکه به پیمانکاران برمی‌گردد و این انتقاد درست است و هیچ شائبه سیاسی ندارد.
كدخبر: 94539
1396/08/30

پیغام: سخنگوی دولت درباره انتقاد سردار وحید حقانیان از اظهارات جهانگیری بیان کرد: موضع آقای جهانگیری درباره مسکن مهر، موضع درستی بود و این به دولت قبل هم برنمی‌گردد بلکه به پیمانکاران برمی‌گردد و این انتقاد درست است و هیچ شائبه سیاسی ندارد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، درباره انتقادات سردار وحید حقانیان بیان کرد: وقتی به سرپل ذهاب می‌روید و ساختمان‌های تخریب شده مسکن مهر را می‌بینید و آنها را با ساختمان‌های شخصی مقایسه می‌کنید، هر مسئول دلسوزی این سوال را می‌کند که چرا این اتفاق افتاده است. میلیون‌ها نفر از مردم عزیز ما در این مسکن‌ها زندگی می‌کنند و ما باید حواسمان باشد.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد:زلزله سال ۶۹ که آمد،من نماینده مجلس بودم. در رشت ساختمان‌های شخصی‌ساز تخریب شد و فرو ریختن مسکن مهر در شهری سبب نمی‌شود همه شهرها این گونه باشند.

نوبخت با اشاره به مواضع جهانگیری یادآور شد: موضع آقای جهانگیری، موضع درستی بود و این به دولت قبل هم برنمی‌گردد بلکه به پیمانکاران برمی‌گردد و این انتقاد درست است و هیچ شائبه سیاسی ندارد. بیمارستانی در اسلام‌‌آباد  غرب که نوساز است هم تخریب شد و به قول آقای رئیس‌جمهور این امر یک آزمایش است.

وی با تاکید بر اینکه موضع و انتقاد معاون اول درست بود، عنوان کرد: نکته دیگر اینکه اگر وضعیت مسکن مهر سرپل ذهاب را به همه کشور تعمیم دهیم، درست نیست و این انتقاد باید می‌شد.

منبع:
بین دولت مردم فاصله نیست، هرچه می‎کنیم با پول شماست
رئیس‌جمهور گفت: دولت چیزی جز نمایندگی مردم ندارد و تمام قدرتش به نمایندگی از طرف مردم است. دولت منتخب مردم است و با رای مردم مسئولیت می‌پذیرد. بین دولت و مردم فاصله‌ای نیست. هرچه انجام می‌دهیم، از پول شما است.
كدخبر: 94538
1396/08/30

پیغام: رئیس‌جمهور پایان داعش را به همه رزمندگان اسلام، دیپلمات های کشور ،دولت و ملت رهبری انقلاب، نیروهای مسلح ایران، عراق و سوریه تبریک گفت.

به گزارش«پیغام»، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (سه‌شنبه- 30 آبان 96) در پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به اعلام پایان سیطره گروهک تروریستی داعش اظهار کرد: از همه رزمندگان اسلام، دیپلمات‌های کشور، دولت و ملت و مقام معظم رهبری و همچنین نیروهای مسلح ایران، عراق، سوریه و لبنان به خاطر پایان گروهکی که جز شر، نکبت، ویرانی و آدمکشی و توحش چیزی به همراه نداشت تشکر می کنم.

وی با اشاره به ماهیت گروهک تروریستی داعش و حمایتهای غرب از این گروهک خاطر نشان کرد: این گروهک توسط قدرتهای بزرگ و برخی کشورهای مرتجع منطقه مورد حمایت قرار گرفتند و مسلح شدند و آنچه که در موزه‌های عراق و سوریه از سوی آنها به تاراج رفت، توسط همان دولت‌ها در بازار فروخته شد.

روحانی با بیان اینکه فروش آثار موزه‌ها اقدام کوچکی در برابر ظلم بزرگی است که از سوی داعش و حامیان آن اتفاق افتاد، افزود: آنها دختران مردم را در بازارها فروختند و با جنایات خود کاری کردند که روی جنایتکاران تاریخ سفید شود. آنها انسانها را زنده زنده در قفس سوزاندند و سر بهترین جوانان منطقه را با خنجر بریدند. همه این اقدامات را مردم دنیا مشاهده کردند.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه هیچگاه کسی فکر نمی کرد که در قرن 21 جنایتکاران این چنین وحشی مورد حمایت قدرتهای بزرگ، غربی‌ها به ویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی قرار بگیرند، اظهار کرد: اربابان آنها فکر می کردند که سالیان درازی در منطقه خواهند ماند و اختلاف‌افکنی و غارت را برای سال‌ها در منطقه انجام خواهند داد، اما به لطف خدا و مجاهدت‌ ملت‌های منطقه امروز می توان گفت که شر این گروهک تروریستی از سر مردم منطقه برداشته شده یا بسیار کمتر شده است.

وی خاطر نشان کرد: گرچه آثار این گروهک‌ها در برخی مناطق کوچک و روستاها همچنان ادامه خواهد داشت اما امروز اساس بنیان آنها از بین رفته است.

رئیس‌جمهوری با اشاره به تلاش رزمندگان نیروهای مسلح و همچنین دیپلمات‌های کشورمان در ریشه‌کن شدن داعش در منطقه گفت: این پیروزی را از مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح از جمله ارتش و سپاه و نیروی قدس و همچنین برادر عزیزمان آقای سلیمانی که زحمت بسیاری در این راه کشیده‌اند و دیپلمات هایی که تلاشهای تاثیرگذاری در این زمینه انجام داده‌اند تبریک می گویم.

وی با تاکید بر اهمیت نقش آفرینی دیپلمات‌ها در اجلاس‌های آستانه در بازگرداندن صلح و آرامش در منطقه به برگزاری نشستی سه جانبه با حضور روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم و ایجاد صلح در منطقه اشاره کرد و گفت: فردا در روسیه روسای جمهوری ایران روسیه و ترکیه در کنار یکدیگر جمع خواهند شد و برای آینده سوریه و منطقه با یکدیگر مشورت خواهند کرد.

روحانی با تاکید بر اینکه ریشه‌کن شدن بنیان داعش در منطقه خبر بسیار خوبی برای مردم منطقه از جمله مردم ایران است، خاطر نشان کرد: در این راه کار اصلی را مردم و ارتش عراق و سوریه و مردم لبنان انجام دادند اما کشورهایی از جمله جمهوری اسلامی ایران نیز تلاش در این زمینه را وظیفه خود می دانستند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه صحبت‌های خود با انتقاد از برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب با موضوع حمله موشکی یمن به ریاض، اظهار کرد: جای تاسف است که در شرایطی که مردم منطقه با ریشه‌کنی داعش کار بزرگی انجام داده‌اند، وزرای خارجه یک تشکیلات پوسیده و بی رمق و بی‌اثر به نام اتحادیه عرب دور هم جمع شوند و تمام فکرشان این باشد که چرا مردم یمن بعد از دو سال در معرض بمباران قرار داشتن، یک موشک به سمت ریاض پرتاب کردند و از این موضوع اظهار تاسف کنند.

وی با ابراز انزجار از مطالب مطرح شده در جلسه اخیر وزرای خارجه اتحادیه عرب گفت: آن زمان که مردم عراق به دست داعش گرفتار شدند، آن زمان که مردم سوریه در دیرالزور و حلب سرشان بریده شد و آن روز که مردم یمن زیر بمباران شدید بودند یا آن روز که در ارتفاعات لبنان تروریست‌ها حاکم شدند و مردم لبنان را تهدید می کردند، اتحادیه عرب کجا بود؟

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: جای تاسف است که عده‌ای که خود را مسلمان و عرب می دانند، دور هم جمع شوند و از یک پاسخ دندان شکن مردم مظلوم یمن اظهار تاسف کنند. آنها تمام غصه‌شان این است که چرا مردم، مبارزین و ارتش یمن موفق شدند برد موشک اسکادی که در انبار خود داشتند را افزایش دادند.

وی همچنین با ابراز تاسف نسبت به عملکرد اتحادیه عرب گفت: آیا تنها مردم عربستان، عرب هستند و مردم یمن، سوریه، لبنان، عراق و نیز فلسطینیان عرب نیستند؟

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه حوادث و تحولات اخیر منطقه بار دیگر نشان داد که باید روی پای خود بایستیم و قدرت ملی، نظامی و امنیت غذایی‌مان توسط خودمان ایجاد شود، اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که کشاورزان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون موفقیت‌های خوبی در زمینه تولید محصولات کسب کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما کشاورزی  و منابع غذایی پایدار می خواهیم، خاطر نشان کرد: منبع اصلی ما در مسئله غذا و محصولا ت کشاورزی به معنای عام آب و خاک هستند؛ این دو سرمایه بسیار ارزشمندی برای کشاورزی محسوب می شود و باید از آنها حفاظت و حراست شود.

روحانی با اشاره به حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی طی سالهای اخیر گفت: در طول دولت یازدهم تلاشهای فراوانی برای حمایت از کشاورزان انجام شد که خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله این حمایتها بود.

رئیس‌جمهوری همچنین با تاکید بر اینکه همانطور که آب و خاک باید پایدار باشند، کمک دولت به بخش کشاورزی نیز باید پایدار باشد، به موفقیت‌های کشاورزان در سالهای اخیر اشاره و اظهار کرد: اینکه در طول چهار سال گذشته 21 میلیون تن به محصولات کشاورزی کشور افزوده شود، افتخار بزرگی برای کشاورزان است. از جمله دیگر افتخارها این است که در زمینه تراز تجاری در مواد غذایی و محصولات مورد نیاز کشاورزی شاهد اتفاقات خوبی بوده‌ایم. در این زمینه رقم تراز تجاری این بخش در سال 92، منفی 8.1 میلیارد دلار بوده که این رقم در سال 95 به منفی 3 میلیارد دلار رسیده است. واردات ما در بخش محصولات مورد نیاز کشاورزی در سال 92، 13.4 میلیارد دلار بوده و این رقم در سال 95 به 7.7 میلیارد دلار رسیده است که یک حرکت بسیار  ارزشمندی در بخش کشاورزی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه دولت در سال جاری به ازای خرید تضمینی 8.8 تن گندم، 11.5 هزار میلیارد تومان به گندمکاران پرداخته و هیچ بدهی به آنها ندارد، خاطر نشان کرد: تلاش دولت در زمینه حمایت از کشاورزان تنها محدود به بحث خرید تضمینی محصولات نیست بلکه در زمینه خرید تجهیزات کشاورزی و همچنین زهکشی و آبیاری مدرن نیز اقدامات بزرگی انجام داده است.

روحانی همچنین با انتقاد از برخی ماده واحده‌های قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی مصوب سال 68 اظهار کرد: این قانون مربوط به 28 سال قبل است که باید برای شرایط امروز تغییر کند و اصلاح شود. در این زمینه من معتقدم که حمایت از کشاورزان باید به صورت هدفدار، به گونه‌ای انجام شود که اگر کشاورزی در مصرف آب صرفه جویی می کند یا فردی در تولید محصولات خود از کود کمتری استفاده می کند، از حمایت های بیشتری برخوردار باشد. معتقدیم که به هر اندازه که از کشاورزان حمایت کنیم در آینده شاهد بهبود وضعیت کشاورزی و صرفه جویی در مصرف آب این بخش و همچنین افزایش سلامت مردم خواهیم بود.

وی در ادامه صحبت‌های خود بر لزوم توجه به محیط‌ زیست تاکید کرد و گفت: در کنار توجه به آب، زمین کشاورزی و محصولات آن، مسئله محیط‌ زیست نیز برای دولت از اهمیت بسیاری برخوردار است. باید تلاش کنیم تا مسئله تصفیه فاضلاب ها به سرعت در دستور کار قرار گیرد و موضوع کشاورزی در آبهای آلوده هر چه سریعتر رسیدگی شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه صحبت‌های خود در پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز بر لزوم حضور محصولات کشاورزی ایران در بازارهای صادراتی دنیا و همچنین توجه به موضوع کشت فراسرزمینی تاکید کرد و گفت: امروز وضعیت صادرات در بخش کشاورزی نسبت به چهار سال قبل در شرایط بهتری قرار دارد اما باید به گونه‌ای تلاش کنیم تا بتوانیم در بازارهای رقابتی حضور یابیم.

وی خاطر نشان کرد: همچنین باید به موضوع کشت فراسرزمینی نیز توجه کنیم. چراکه ممکن است تولید برخی محصولات کشاورزی در داخل کشور امکانپذیر نباشد. به همین دلیل می توان زمین هایی از کشورهای دیگر را در اختیار گرفت و محصولات کشاورزی را در آن سرزمین‌ها تولید کرد. این اقدام امکان حضور در بازارهای دنیا را نیز فراهم خواهد کرد و موجب افزایش قدرت کشور خواهد شد.

روحانی همچنین با اشاره به اهمیت نقش فضای مجازی در بخش کشاورزی اظهار کرد: فضای مجازی می تواند برای رساندن محصولات باغی و کشاورزی به مصرف کنندگان کمک های بسیاری کند. از جمله مشکلات کشاورزان این است که نرخ خرید محصولات از کشاورزان با نرخ فروش همان محصولات به مصرف کنندگان تفاوت بسیاری دارد که فضای مجازی در کاهش این نرخ می تواند تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در بخش دیگری ازصحبت‌های خود با تقدیر از حضور و کمک رسانی مردم در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار کرد: در زلزله غمبار کرمانشاه همه در کنار هم بودند و هستند و غم هموطنان، برادران و خواهران کرمانشاه غم همه کشور محسوب می شود و کمک به آنها وظیفه همه ما است.

وی خاطر نشان کرد: نمی گوییم که حرکت ما در جریان این زلزله بی نقص بوده اما در این شرایط سخت حرکت خوبی انجام شد و همه مقامات مسئول، ارگانهای نظامی و مردم تلاش و کوشش بسیار کردند.

رئیس‌جمهوری با زشت خواندن اقدام برخی رسانه‌های خارجی در انتشار برخی مطالب در جریان امدادرسانی به  حادثه دیدگان زلزله اخیر گفت: بسیار زشت است که برخی رسانه‌های خارجی که گاهی می خواهند خود را طرفدار مردم نشان دهند، در روز سخت مردم به جای اینکه به فکر آنها و حمایت از آنها باشند، به فکر ایجاد اختلاف میان مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران ملتی بیدار و هوشیار است، تصریح کرد: دولت چیزی جز نمایندگی مردم را در اختیار ندارد و منتخب آنها است. به همین دلیل نیز هیچگاه میان دولت و مردم فاصله‌ای وجود ندارد و هر آنچه که دولت انجام می دهد از پول ملت است.

روحانی افزود: خزانه متعلق به مردم است و دولت به نمایندگی از سوی مردم تلاش می‌کند.
وی همچنین با بیان اینکه برخی مصیبت‌ها تنها با کمک خدا برطرف خواهند شد، خاطر نشان کرد: برای رفع برخی مصیبت‌ها از خداوند تقاضای کمک داریم وهمچنین از ایشان می خواهیم که برادری، ایثار، فداکاری و مهربانی ما را نسبت به یکدیگر افزایش دهد تا با تلاش ملت و دولت غم از سیمای مردم داغ‌دیده بخشهایی از استان کرمانشاه زدوده شود.

روحانی همچنین در بخش دیگری از صحبتهای خود با تبریک به مناسبت فرارسیدن ربیع الاول و انتقاد از عدم برگزاری جشن‌های سراسری به این مناسبت اظهار کرد: در ایران همواره نسبت به خاندان رسالت به دلیل ارادتی که وجود دارد، در عزاداری‌ها سنگ تمام می گذاریم و هر آنچه لازم است ادای وظیفه می کنیم اما در تولدها و میلادها حد متوسط را رعایت و ظاهرا فکر می کنیم که شادی جزء دین ما نیست. در حالیکه دین اسلام دین نشاط، لبخند، سرور، صلح و برادری است. امیدواریم که همانطور که عزاداری ها با تمام وجود به خاندان پیامبر ادای وظیفه می کنیم در ایام شادی هم بتوانیم در حد لازم انجام وظیفه کنیم.

منبع:
سردار سلیمانی در تاریخ جهان ماندگار شد +عکس
خبرگزاری دانشجو؛ با پایان یافتن جنگ سوریه و در هم پاشیده شدن نیروهای تروریستی داعش کاربران فضای مجازی به این پیروزی واکنش نشان دادند.
كدخبر: 94537
1396/08/30

پیغام:خبرگزاری دانشجو؛ با پایان یافتن جنگ سوریه و در هم پاشیده شدن نیروهای تروریستی داعش کاربران فضای مجازی به این پیروزی واکنش نشان دادند.

به گزارش «پیغام»به نقل از عصر ایران؛ یکی از این افراد، سید محمود رضوی تهیه کننده فیلم‌های ارزشی سینمای ایران همچون «سیانور» و «ماجرای نیمروز» است که صبح امروز در توییتی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت نوشت:

«سردار سلیمانی در پیامی پایان داعش را به رهبر انقلاب تبریک گقتند.
اگر زال، رستم، سهراب، اسفندیار افسانه بودند و در تاریخ ایران ماندگار شدند، قاسم سلیمانی سردار سپاه اسلام واقعیتی است که در تاریخ جهان ماندگار شد.»

گفتنی است سردار سلیمانی ساعاتی قبل نامه‌ای در باب ختم قائله داعش در سوریه و پایان نبرد با تروریست‌ها به محضر مقام معظم رهبری نوشت.

 

منبع:
عکس/پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز با حضور رییس‌جمهور
پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز صبح امروز با حضور حسن روحانی رییس‌جمهور، عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان و کشاورزان برگزار شد.
كدخبر: 94536
1396/08/30

 

 

 

 

منبع:
وزارت اطلاعات: دستگیری جاعل عنوان بازرس ویژه بیت رهبری و پرسنل وزارت اطلاعات
پیغام: سربازان گمنام امام زمان (عج) فردی را که با جعل عناوین مختلف از جمله بازرس ویژه بیت رهبری و پرسنل وزارت اطلاعات به اخاذی و دریافت رشوه از طعمه هایش در تهران و کرج اقدام می کرد، دستگیر کردند.
كدخبر: 94535
1396/08/30

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است :سربازان گمنام امام زمان (عج) فردی را که با جعل عناوین مختلف از جمله بازرس ویژه بیت رهبری و پرسنل وزارت اطلاعات به اخاذی و دریافت رشوه از طعمه هایش در تهران و کرج اقدام می کرد، دستگیر کردند.

در بازرسی از منزل ح-ف ،کارت ها و احکام جعلی دیگری از قبیل مشاور محاکم عمومی و انقلاب دادستانی تهران ،معاون بازرگانی و مکاتبات جعلی با سازمان بازرسی کل کشور ،وزیر اطلاعات و دیگر سازمان ها و نهادها بدست آمده است.

در بین مدارک این جاعل دیپلمه ،مهر جعلی پزشک متخصص قلب و عروق با کد نظام پزشکی نیز وجود دارد. وزارت اطلاعات از هموطنان می خواهد در صورت مشاهده سوء استفاده از عناوینی همچون بیت رهبری یا وزارت اطلاعات ،آن را به ستاد خبری 113 اطلاع دهند.

 

منبع:
حکم جالب یک قاضی در لرستان به نفع زلزله زده های کرمانشاه+عکس
چند روز بعد از زلزله ای که سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف این دو شهر را در استان کرمانشاه لرزاند، در استان لرستان و شهرستان کوهدشت ، یک قاضی با حکمی که برای متهم جوان یکی از پرونده های قضایی این استان صادر کرد، خبر ساز شد؛ حکمی که در آن متهم ملزم به تهیه وسایل گرمایشی به منظور کمک به هموطنان زلزله زده حادثه اخیر کرمانشاه شده است.
كدخبر: 94534
1396/08/30

پیغام: چند روز بعد از زلزله ای که سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف این دو شهر را در استان کرمانشاه لرزاند، در استان لرستان و شهرستان کوهدشت ، یک قاضی با حکمی که برای متهم جوان یکی از پرونده های قضایی این استان صادر کرد، خبر ساز شد؛ حکمی که در آن متهم ملزم به تهیه وسایل گرمایشی به منظور کمک به هموطنان زلزله زده حادثه اخیر کرمانشاه شده است.

به گزارش «پیغام» از جام جم آنلاین؛ در این حکم جالب، متهم پرونده به دلیل مشارکت در نگهداری یک گرم و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت به تحمل دوسال حبس تعزیری و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تحمل 40 ضربه شلاق تعزیری محکوم می شود. اما قاضی دادگاه با استناد به مواد 40، 41، 42، 43، 46، 50 و54 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 مجازات حبس وی را به مدت یک سال به حالت تعلیق مراقبتی درآورده تا باتوجه به تعهد نامه نامبرده مبنی بر انجام دستور دادگاه در طی 48 ساعت از تاریخ ابلاغ رای و در راستای افزایش احساس نوع دوستی که خود یک آموزش اخلاقی جهت ارتقاء و ترویج روش صحیح زندگی در اجتماع است و کمک به هموطنان زلزله زده حادثه اخیر کرمانشاه ، نسبت به تهیه وسایل گرمایشی به مبلغ حداقل پنجاه میلیون ریال و تحویل آن به مراجع ذیربط در اسرع وقت اقدام و رسید آن را تحویل اجرای احکام کیفری نماید.

 

متن حکم دادگاه که در تاریخ 27/08/96 تنظیم شده ، به شرح زیر است:

آقای ................ فرزند.......... به نشانی لرستان – کوهدشت ......
اتهام ها :
1- خرید و فروش مواد مخدر
2- مشارکت در حمل و نگهداری یک گرم و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه
رای دادگاه
درخصوص اتهام آقای ............ فرزند ............ متولد 1373 ، شیعه ، مجرد، فاقد سابقه کیفری موثر آزاد با صدور قرار قبولی کفالت دایر بر مشارکت در نگهداری یک گرم و بیست و پنج سانت هروئین و بیست سانت شیشه موضوع کیفرخواست شماره................ صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کوهدشت ، دادگاه با توجه به گزارش مرجع انتظامی و صورتجلسه کشف مواد و برگ توزین مواد مخدر و اظهارات متهم مبنی بر اینکه آقای ....... مواد را به وی داده و گفته است چند لحظه آن را بگیر که در همین لحظه مامورین وی را بازداشت کرده اند و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده وقوع بزه و صحت انتساب آن به متهم محرز و مسلم تشخیص و مستندا به بند 3 ما ده 8 قانون مبارزه با مواد مخدر نامبرده را به تحمل دوسال حبس تعزیری و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و تحمل 40 ضربه شلاق تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می نماید. لیکن با توجه به فقدان سابقه کیفری متهم و جوان بودن وی و پیش بینی اصلاح وی درآینده و تعهد نامبرده مبنی بر عدم ارتکاب جرم عمدی و با عنایت به معایب مجازات حبس و جلوگیری از انگ مجرمانه بر فرد و بازگشت وی به اجتماع در آینده ، مجازات حبس وی را به مدت یک سال مستند به مواد 40، 41، 42، 43، 46، 50 و54 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 به حالت تعلیق مراقبتی درآورده تا باتوجه به تعهد نامه نامبرده مبنی بر انجام دستور دادگاه در طی 48 ساعت از تاریخ ابلاغ رای و در راستای افزایش احساس نوع دوستی که خود یک آموزش اخلاقی جهت ارتقاء و ترویج روش صحیح زندگی در اجتماع می باشد و کمک به هموطنان زلزله زده حادثه اخیر کرمانشاه ، نسبت به تهیه وسایل گرمایشی به مبلغ حداقل پنجاه میلیون ریال و تحویل آن به مراجع ذیربط درا سرع وقت اقدام و رسید آن را تحویل اجرای احکام کیفری نماید تا رد صورت عدم ارتکاب جرم عمدی و انجام دستورات دادگاه و رعایت تدابیر قانونی محکومیت وی بلا اثر گردد. بدیهی است که مجازات های جزای نقدی و شلاق به قوت خود باقی است . رای صادره حضوری بوده و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان لرستان می باشد و پرونده در خصوص متهم دیگر مفتوح به رسیدگی است.

منبع:
عدم حضور «مرتضوی» در دادگاه/ ارائه لایحه دفاعیه
دومین جلسه رسیدگی به بخشی از پرونده سعید مرتضوی مربوط به حادثه کهریزک، بدون حضور سعید مرتضوی در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.
كدخبر: 94533
1396/08/30

به گزارش«پیغام»؛ میرمجید طاهری وکیل مدافع اولیای دم روح الامینی پس از پایان جلسه دادگاه امروز (سه‌شنبه) - 30 آبان ماه - به ایسنا گفت: در جلسه دادگاه اظهارات‌مان را بیان کردیم و دفاعیات انجام شد.

وی یادآ؛ور شد که ختم دادرسی در خصوص این پرونده اعلام نشده است.

طاهری با اشاره به عدم حضور سعید مرتضوی در جلسه امروز دادگاه، گفت: سعید مرتضوی به دادگاه نیامد، اما لایحه دفاعیه خود را به دادگاه ارایه کرده است.

طاهری در پایان اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر رای این پرونده صادر شود.

 

منبع:
بازگشت به بالا