نقدی بر رفتار استاندار با 4 مدیرکل
چرا سالاری نکوشید تا یک مدیر زن بوشهری را به سطوح بالاتر مدیریت ارتقا دهد. چرا حصیری را به بایگانی مشاوران وزارتخانه فرستاد. و ایضا دلشب و اسدي راد و...
كدخبر: 92645
1396/06/29

حمید آب‌آذر*

موافقان آقای سالاری استاندار بوشهر منتقدان وی را متهم می کنند که اهدافشان از نقد، تخریب جوانترین استاندار کشور است تا جلوی پیشرفت یک مدیر بومی را در راهیابی به سطوح بالاتر مدیریتی در وزارت خانه ها، بگیرند و دلیل این رفتار را حسادت، منافع شخصی، اخلاق «با خودی بد و با غیر خودی خوب»، بومی ستیزی و نظایر آن بیان می کنند.

غیر از اینکه چنین برخوردی با منتقدین در جوامع مدرن امروزی دیگر جایگاهی ندارد و در تضاد با آزادی بیان است، مخاطبین این یادداشت را به داوری درباره رفتار آقای سالاری با چهار مدیر کل بومی دعوت می کنم.

خانم حمیده ماحوزی تنها مدیر کل زن در حوزه وزارتی کشور (در استان ها البته، وگرنه در تهران چند مدیر کل زن وجود دارد) مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است. مخالفت استاندار با مدیریت این بانو که اظهر من الشمس است. بارها از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته شده که ماحوزی را عزل نماید،  در تخصیص بودجه فرهنگی اداره ارشاد در این چهار سال سنگ اندازی صورت گرفته و در یک اقدام خیلی عجیب، مدیر کل فرهنگ یک استان را به شورای اداری استان راه نمی دهد. خوب دقت بفرمایید یک مدیر کل را به این دلیل که مخالف مدیریت ایشان است به شورای اداری راه نمی دهد. عاقلانه این است تا زمانی که مدیر کل است برای منافع هنر و فرهنگ استان هم که شده این مدیر کل را در شورای اداری راه دهند. اگر موافقان سالاری منتقدین وی را بومی ستیز معرفی می کنند این رفتار استاندار را با تنها مدیر زن، آن هم نه در استان بوشهر بلکه در همه استان ها چگونه توجیه می کنند.

اصغر حصیری مدیر جوان دیری است که سطوح مدیریتی را در آموزش و پرورش از آموزگاری تا رسیدن به مدیرکلی پله پله تحربه کرده است. وی همزمان با انتصاب سالاری به استانداری بوشهر به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر انتخاب شد. از همان ابتدا استاندار مخالفت خود را با این مدیر جوان (البته با 29سال سابقه کار) آشکار ساخت و در عزل آقای حصیری توسط وزیر نقش موثری داشت.

رفتار سالاری با آقای دلشب مدیرکل وقت محیط زیست و آقای اسدي راد مدیر کل بهزیستی چگونه بود؟ چرا در زمینه استعفا و عزل آنها کوشید؟ مگر این ها مدیران شایسته بومی نبودند.

مگر حمیده ماحوزی را در حصر قرار نداده است.

آیا نزدیکی فکری این چهار مدیر مغضوب سالاری با ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر، دلیل رفتار استاندار جوان نیست؟

چرا سالاری نکوشید تا یک مدیر زن بوشهری را به سطوح بالاتر مدیریت ارتقا دهد. چرا حصیری را به بایگانی مشاوران وزارتخانه فرستاد. و ایضا دلشب و اسدي راد و...

*مدیرمسئول هفته نامه آوای بهارستان

منبع:
اختتامیه جشنواره تئاتر استانی با معرفی برترین‌ها در بوشهر
پیغام: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با معرفی برترین‌ها فردا در مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر برگزار می‌شود.
كدخبر: 92644
1396/06/29

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم؛ آنیتا مظفری ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرایی  بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با بیان اینکه در این جشنواره 12 نمایش بر روی صحنه رفت اظهار داشت: در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر، به مدت چهار روز 12 نمایش در تماشاخانه‌های استاد صغیری و امیری به نمایش در آمد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره هنرمندان بوشهر، دیر، دیلم، اهرم، برازجان، خارگ و کنگان آثار خود را ارائه کردند افزود: با اجرای نمایش "مده‌آ"، "گودوکس" و رمان "سم پاشی" بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر فردا در بوشهر به پایان می‌رسد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: در برنامه صبح نمایش "مده‌آ" به نویسندگی رضا مختارزاده و کارگردانی سعید گلچمن و بعدازظهر نمایش "گودوکس" به نویسندگی جواد صداقت و کارگردانی مشترک جواد صداقت و الهام ابنی و رمان «سم پاشی» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی لقمان بحرانی اجرا می‌شود.

مظفری با اشاره به اینکه هنرمندان در این جشنواره در رقابتی سالم  توانمندی خود را در عرصه تئاتر نشان دادند تصریح کرد: نمایش‌های راه یافته به بخش پایانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر همه از کارهای قوی و تاثیرگذار است که در بخش برترین‌ها و انتخاب گروه‌های برتر رقابت تنگاتنگی وجود دارد.

وی از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر استانی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با معرفی برترین‌ها فردا 29 شهریور در مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  خاطر نشان کرد: در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر 29 گروه نمایشی از استان به عنوان متقاضی شرکت داشتند که از این بین 12 گروه به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کردند.

 

منبع:
برخورد جدی با متخلفین افزایش غیرقانونی قیمت‌ها در دشتستان
پیغام: رئیس اداره صنعت معدن وتجارت دشتستان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس در این شهرستان، با متخلفین افزایش غیر قانونی قیمت اقلام مورد نیاز دانش آموزان برخورد می‌شود.
كدخبر: 92643
1396/06/29

به گزارش «پیغام»؛ شهسوار قائدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، طرح تشدید بازرسی از ۱۵ شهریور تا پایان مهر ماه در شهرستان در حال اجرا است.

وی با تأکید بر این موضوع که با هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت‌ها برخورد خواهد شد، تصریح کرد: بازرسان شهرستان در این مدت بر عرضه پوشاک، لوازم التحریر، کیف و کفش و دیگر وسایل مورد نیاز دانش آموزان نظارت می‌کنند.

قائدی همچنین یادآور شد: بازرسان علاوه بر نظارت بر قیمت‌ها بر عرضه کالای قاچاق لوازم التحریر، پوشاک و  غیره نیز نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده موارد تخلف آن را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون پنج اکیپ بازرسی در دشتستان از برای بازرسی کالاها درنظر گرفته شده‌اند و اقلامی که شامل بازرسی می‌شوند اغلب اقلام پر مصرف دانش‌آموزان مانند خودکار، دفتر و ... هستند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت دشتستان خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به شماره ۱۲۴ گزارش دهند تا بازرسان در کوتاهترین زمان ممکن به آن رسیدگی کنند.

منبع:
اعضای شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج دشتی انتخاب شدند
اعضای شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی روزچهارشنبه در نشستی انتخاب شدند.
كدخبر: 92642
1396/06/29

به گزارش «پیغام»، بخشدار شنبه و طسوج درگفت و گو با ایرنا افزود: در این نشست الیاس زحمت کش به عنوان رئیس، مهدی عمرانی نایب رئیس، عبدالحسن توکلی نژاد منشی اول، ابراهیم صیادی منشی دوم و ابراهیم هنیشوریان به عنوان خزانه دار شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج مسئولیت را بر عهده گرفتند.

هادی اخلاقی، از اعضای جدید شورای اسلامی بخش شنبه وطسوج خواست با همدلی، اتحاد و پشتکار وتلاش شبانه روزی برای حل مشکلات و کمبودهای روستاهای بکوشند.

منبع:
مدارس فرسوده شهرستان دشتی نوسازی می شوند
پیغام: مدیر آموزش وپرورش شهرستان دشتی با بیان اینکه مدارس فرسوده شهرستان دشتی نوسازی می شوند، گفت: عملیات اجرایی سه مدرسه ۱۲ کلاسه تا پایان سال در شهر خورموج آغاز می شود.
كدخبر: 92641
1396/06/29

به گزارش «پیغام»؛ احمد طیبیان در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: در کنار اعتبارات دولتی در این مدت خیرین نیز به خوبی ایفا نقش کردند و چندین مدرسه در سطح شهرستان احداث و یا نوسازی کردند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس افزود: تاکنون جلسات متعددی با مدیران برای بازگشایی مدارس برگزار شد و آماده سازی مدارس با همکاری مدیران به شکل مطلوبی در حال انجام شد.

طیبیان ادامه داد: تعمیر و تجهیز مدارس انجام شده است و در فصل تابستان با همکاری بسیج و سپاه در قالب طرح هجرت برخی از تعمیرات مدارس انجام شده است.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته در آستانه بازگشایی مدارس معرفی ادارات معین بوده که هر مدیری با حضور در یکی از مدارس از نزدیک مسائل و مشکلات آن مدرسه را بررسی می کند.

طیبیان تصریح کرد: در چند سال اخیر با عنایت ویژه استاندار بوشهر طرح تقویت بنیه علمی در سطح استان و شهرستان اجرایی شد که امسال نتایج درخشش دانش آموزان دشتی در کنکور سراسری هستیم.

وی گفت: اگر حمایت ها ادامه داشته باشد استعدادهای خوبی در شهرستان است و در هفته گذشته نیز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی مراسم تجلیل از دانش آموزان موفق شهرستان برگزار شد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان دشتی با بیان اینکه مدارس فرسوده شهرستان دشتی نوسازی می شوند، گفت: عملیات اجرایی سه مدرسه ۱۲ کلاسه تا پایان سال در شهر خورموج آغاز می شود.

منبع:
عامل قتل در کمپ کارگری عسلویه دستگیر شد
پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: فردی که شش سال قبل با ضربات چکش باعث مرگ فرد دیگری شده و متواری شده بود، شناسایی و دستگیر شد.
كدخبر: 92640
1396/06/29

به گزارش «پیغام»، سردار خلیل واعظی گفت: دیماه سال ۹۰ فردی به هویت «ک.ق» در یکی از کمپ های کارگری عسلویه با ضربات چکش باعث مرگ فردی به هویت «ع.ا» شده و متواری می‌شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت کشف جرایم خشن مربوط به سنوات گذشته، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی بررسی این پرونده را در دستور کار قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: پس اقدامات دقیق اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه متهم متواری در یکی از شهرستان‌های استان مرکزی شناسایی، کارآگاهان پلیس به محل مورد نظر اعزام و متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه قاتل و مقتول هردو غیر بومی استان بوشهر هستند خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده پس از اعتراف به بزه انتسابی به علت مسایل شخصی بین خود و مقتول برای تحقیقات تکمیلی به شهرستان عسلویه منتقل شد

منبع:
امضای تفاهم نامه برای ترویج کتاب خوانی در فرودگاه بوشهر
پیغام: 2 تفاهم همکاری در زمینه ترویج کتاب خوانی میان ادارات کل فرودگاهها و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به امضا رسید.
كدخبر: 92639
1396/06/29

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر سه شنبه شب در آیین امضای این تفاهم نامه ها گفت: ' فرهنگ و کتابخوانی تنها عنصری است که می تواند بخوبی در رشد و پرورش شخصیت هر انسان تاثیرگذار باشد.

حمیده ماحوزی افزود: فعالان فرهنگی به عنوان ستون های مهم فرهنگ در پیشبرد اهداف کلان فرهنگی نقش ویژه ای دارند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می کند تا زمینه را برای فعالیت در این حوزه فراهم کند.
وی با اشاره به انتخاب شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران اظهار داشت: طرح و ایده های نو و خلاقانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای ترویج کتاب خوانی مورد توجه دبیرخانه پایتخت جهانی کتاب قرار گرفته است.

وی همچنین با تقدیر از اداره کل فرودگاه بوشهر بخاطر همکاری در اعزام هنرمندان این استان به جشنواره ها و نمایشگاه ها اظهار داشت: امیدواریم روند تعاملی و سازنده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در اجرای برنامه های پایتخت کتاب ایران همچنان تداوم داشته باشد.

مدیر کل فرودگاههای استان بوشهر گفت: این اداره کل آمادگی هر گونه همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان دارد و مفتخر است که در حوزه فرهنگی و بویژه بحث کتاب و کتاب خوانی فعالیت می کند.

کمال دهقان منشادی افزود: انتظار می رود با همدلی و همکاری همه دستگاه ها و استفاده از ظرفیت های موجود در استان بتوانیم عنوان پایتخت جهانی کتاب را نیز کسب کنیم.

در این آیین تفاهم نامه 'پرواز با کتاب' و 'ایستگاه کتاب'از برنامه های پایتخت کتاب ایران به امضا مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرودگاههای استان بوشهر رسید.
در حاشیه این آیین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیر و شماری از کارکنان فرودگاه بوشهر با اهدا لوح سپاس و کتاب، تقدیر به عمل آورد. 

منبع:
پدری پسر ۲ ساله خود را برای تفریح دفن کرد +عکس
مرد سعودی با اقدام عجیب خود خشم کاربران را برانگیخت، او پسر 2ساله‌اش را تا گردن زیر شن‌ها مدفون کرد.
كدخبر: 92638
1396/06/29

به گزارش «پیغام»؛ مردی عرب برای تفریح خود پسر خردسالش را تا گردن، زیر شن‌ها مدفون کرد و هنگامی که کودک از شدت وحشت و فشار شروع به گریه کرد فقط با خنده پدرش مواجه شد.

به گزارش نامه نیوز کاربران به شدت از اقدام این مرد انتقاد و وی را پدری سنگدل خطاب کردند و نوشتند این اقدامات حتی به شوخی هم ناپسند است.  عده ای از آنها با نگاهی دیگر به این موضوع بیان کردند که ممکن بود بر اثر فشار وارده از تراکم شن‌ها سلامتی کودک  تهدید شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع:
پاسخ ایران به نتانیاهو : کافر همه را به کیش خود پندارد
در جواب اظهارات ضد ایرانی نخست وزیر اسرائیل در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگی ایران سخنان وی را منافقانه و فریبکارانه خواند و ضمن رد اتهامات مذکور، گفت: کافر همه را به کیش خود پندارد.
كدخبر: 92637
1396/06/29

پیغام: حسین ملکی، رایزن نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل گفت: نماینده رژیم اسرائیل تلاش کرد با عوام‌فریبی، سیاست‌ها و رفتار دهشتناک خود را پنهان کند؛ غافل از اینکه ماهیت این رژیم که بر اشغالگری، تجاوز، سرکوب و خشونت و ترور بنا شده است، به هیچ وجه با متهم ساختن دیگران قابل پنهان کردن نیست؛ چون در عصر اطلاعات، «سلاح اغوای جمعی» آنها دیگر کارآیی خود را از دست داده است.
به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، وی افزود: به جای دروغ پراکنی، متهم ساختن دیگران و تلاش برای فریب افکار عمومی، وی باید برای مجمع عمومی توضیح می داد که چرا در طول عمر کوتاه خود، این رژیم بدون استثناء به کلیه همسایگان خود تجاوز کرده و با به راه انداختن بیش از 15 جنگ، حتی به کشورهای خارج از این منطقه نیز حمله کرده است.
ملکی اضافه کرد: وی باید توضیح می داد چرا از اجرای دهها قطعنامه مجمع عمومی و حدود ۱۰۰ قطعنامه شورای امنیت و نیز تعداد زیادی از قطعنامه های دیگر نهادهای سازمان ملل ـ که خود وی نیز به آنها اشاره و به خاطر تصویب آنها، این نهادها را مورد شماتت قرار داد ـ سر باز می زند.
نماینده کشورمان همچنین ادامه داد: نماینده رژیم اسرائیل باید توضیح می داد که این رژیم به عنوان نماد اصلی تروریسم دولتی، چرا به اقدامات تروریستی خود، از جمله حمایت نظامی و تسلیحاتی از داعش ادامه می دهد. 
وی افزود: نماینده رژیم صهیونیستی از «توانمندی ویژه» رژیم خود سخن گفت. حتماً این رژیم دارای توانمندی ویژه است؛ توانمندی ویژه در ارتکاب کلیه جنایات بین المللی (شامل نسل کشی، تجاوز، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی)؛ توانمندی ویژه در تجاوز و اشغالگری؛ توانمندی ویژه در سبوعیت و وحشی‌گری؛ توانمندی ویژه در کشتن زنان بی دفاع و کودکان معصوم؛ توانمندی ویژه در تخریب خانه ها و انهدام مدارس و بیمارستان ها؛ و توانایی ویژه در حمایت از تروریسم.
وی گفت: نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرد که جان بسیاری از مردم را در برخی نقاط جهان نجات داده است، اما وی توضیح نداد که چرا این رژیم کماکان جان فلسطینیان را می گیرد؛ به ضرب و شتم و بازداشت و زندانی کردن هزاران فلسطینی دست می‌زند و غیرانسانی‌ترین محاصره را علیه میلیون‌ها نفر در نوار غزه تحمیل می‌کند. آیا واقعا وی فکر می کند می تواند دستان خون آلود خود را با پوشیدن دستکش سفید مخفی کند. آیا وی واقعا بر این باور است که جهان قتل عام صبرا و شتیلا را که طی آن رژیم صهیونیستی نزدیک به هزار غیرنظامی فلسطینی و لبنانی را در کمتر از دو روز به کام مرگ کشید، فراموش کرده است.
رایزن نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل گفت: نماینده رژیم اسرائیل همچنان باید توضیح می داد که چرا علیرغم داشتن پیشرفته ترین انواع سلاح‌های متعارف، رژیم صهیونیستی به داشتن تمامی انواع سلاح‌های کشتار جمعی، شامل سلاح‌های شیمیایی، بیولوژیک و هسته‌ای ادامه می دهد و حاضر نیست به عضویت هیچ یک از معاهدات منع سلاح کشتار جمعی، بویژه  ان پی تی در آید؛ چرا فعالیت و تأسیسات هسته‌ای خود را تحت پادمان‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نمی‌دهد؛ و چرا کماکان مخالف ایجاد منطقه‌ عاری از تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است در حالی که جامعه جهانی جهانی مکرراً خواستار آن شده و مجمع عمومی نیز ظرف چهل سال گذشته، با اجماع قطعنامه های متعددی را در این باره تصویب کرده است.
نماینده کشورمان همچنین گفت: یکی دیگر از سوالاتی که انتظار می رفت نماینده اسرائیل پاسخ دهد این است که چرا رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح‌ هسته‌ای در منطقه که خود را پشت دکترین ریاکارانه «ابهام استراتژیک» مخفی کرده است، جهان را درباره منع اشاعه هسته‌ای موعظه می کند و برنامه هسته‌ای ایران که ماهیت صلح آمیز آن کراراً توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی، حتی پس از اجرای برجام تایید شده است را خطرناک توصیف می کند.
رایزن نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل در پایان نیز گفت: اینها تمامی سوالاتی هستند که نماینده رژیم اسرائیل می بایست به آنها پاسخ می داد؛ در حالی که وی با عوام فریبی و ریاکاری به اتهام زدن به دیگران پرداخت همانگونه که کافر همه را به کیش خود پندارد. 

وی افزود: نماینده اسرائیل حتی تلاش کرد اذهان را راجع به برجام نیز مشوش کند که البته این هم ناشی از ذات و ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی است که مخالف توسل به دیپلماسی بوده و فقط از جنگ و درگیری که پایه و اساس این رژیم را تشکیل می‌دهد، حمایت می کند.
 

منبع:
شایعه بازار گزینه های استاندار بوشهر
پیغام: برای بوشهر استانداری،قوی، متخصص در امور عمرانی و برنامه مند می باید انتخاب شود، استانداری از جنس تبادار که قدرش را ندانستیم تا فارس ها بربایندش، مبارکشان باشد،
كدخبر: 92636
1396/06/29

حسین حشمتی

عادتمان شده است که ببینیم باروی کارآمدن و یا تجدید انتخاب رئیس جمهور پیشین برای دور دوم، هیاهوی گمانه زنی های رسانه ای با هدف اطلاع رسانی های بی پایه واساس برای تغییرات مدیران و مخصوصا استانداران شروع می شود.
در دولت های اوائل انقلاب، این روش به شکل کنونی باب نبود اما با گذشت سال ها، نیاز به تغییر و شاید هم«سهم خواهی» تبدیل به یک فرهنگ شد تا جایی که اگر با روی کارآمدن دولت جدید، تغییرات محسوسی در رده های مختلف مدیریتی دیده نشود گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است!
به عنوان مثال، هنوزچندان زمانی از انتخابات اردیبشهت ۹۶ و مراسم تنفیذ و سوگند رئیس جمهورحسن روحانی نگذشته بود که گمانه زنی های برای انتخاب وزرا و اعضای کابینه شروع شد، بعضی از رسانه ها از خانه تکانی اساسی می نوشتند و برخی دیگر تغییرات محدود را پیش بینی می کردند، در این میان کم نبودند تریبون دارانی که به دلیل نارضایتی از عملکرد تنی چند از وزرا، برکناری آنان را حتمی دانسته و در بوق و کرنا می دمیدند اما دیدیم که هم از سوی رئیس جمهوری کاندید همان وزارتخانه شدند و هم در مجلس رای آوردند، حالا بگذریم از این که همان روز حاشیه ساختند که رای آنان حاصل معاملات پشت پرده بوده است!
وزرا که از مجلس رای اعتماد گرفتند و در جایگاههای خویش مستقرشدند، نوبت وزیر ابقا شده کشور شد که این روزها قبله ی آمال تشنگان پست و مقام و کعب الاخبارجامعه ی بزرگ رسانه ای کشورگردد.تا حالا ۷ استاندار برای البرز، خراسان جنوبی،فارس، قزوین، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان وهرمزگان تعیین شده اند که گل سرسبد این برگزیدگان، انتصاب تبادار به عنوان استاندار فارس می باشد که امید است در دوره مسئولیت او، روابط تجاری و حسن همجواری دو همسایه که قدمتی دیرینه دارد پر رونق تر از گذشته استمرار یابد.
تا اینجای کار، استانداران ۳ استان همسایه یعنی فارس،هرمزگان،کهگیلویه وبویراحمد مشخص گردیده و استاندارخوزستان هم که درپست خویش ابقا شده و درجنوب غرب کشور تنها بوشهرباقی مانده است که به علت تشتت آرا و اختلاف سلیقه تنی چند از بزرگان استان همچنان بلاتکلیف مانده است و این درحالی است راویان اخبارخبراز رفتن مصطفی سالاری به استان سر سبز گیلان برای تکیه زدن برکرسی استاندارید آن یاقوت سبز و دُرگرانبهای کشورداده اند.
برای تصدی استانداری قطب انرژی کشور اما نام های زیادی مطرح شده اند که اگرچه در سطح استان از اقبال مردمی برخور دارند اما در سطح ملی و مخصوصا وزارت کشور و هیات دولت چندان شناخته شده نمی باشند به ویژه آن که استان بوشهر علی رغم اجرای طرح های متعدد زیرساختی وعمرانی انقدر از قطار توسعه ی متوازن کشور عقب مانده است که درصورت به بهره برداری رسیدن پروژه های مورد نظر هنوز بیش از۵۰ درصد از غقب ماندگی های مزمن گذشته و حال، باقی خواهد ماند.
با در نظرگرفتن این ملاحظات که به اجمال اشاره شد، برای بوشهر استانداری،قوی، متخصص در امور عمرانی و برنامه مند می باید انتخاب شود، استانداری از جنس تبادار که قدرش را ندانستیم تا فارس ها بربایندش، مبارکشان باشد، خدای مردم استان بوشهر هم کریم است انشااله که از میان خیل مدیران توانمند استان و کشور،استانداری ایده آل برایمان انتخاب کنند.

منبع:
شرط مادر برای بخشش قاتل دخترش بهاره +عکس
زن میانسال که 10 سال از سرنوشت دخترش بی اطلاع بود با حضور در دادگاه حاضر به بخشش قاتل دخترش با دریافت دیه شد.
كدخبر: 92635
1396/06/29

پیغام: زن میانسال که 10 سال از سرنوشت دخترش بی اطلاع بود با حضور در دادگاه حاضر به بخشش قاتل دخترش با دریافت دیه شد.

28 شهریور 89 پلیس جسد زن جوانی را در مقابل خانه‌ای نیمه کاره در خیابان گرگان تهران پیدا کرد. تحقیقات مقدماتی نشان داد مقتول 32 ساله، بهاره نام داشته و برای مصرف شیشه با چند مرد در ارتباط بوده است. پلیس در تحقیقات بعدی چندین مظنون را بازداشت کرد اما به نتیجه‌ای نرسید. تا اینکه با بررسی تلفن همراه زن جوان مشخص شد که ساعاتی پیش از کشف جسد مرد 37 ساله‌ای به نام «محمد» بیش از 30 بار با مقتول تماس گرفته است. با دستگیری این مظنون او اتهام قتل را رد کرد و مدعی شد دو دوستش به نام‌های گل آقا و عباس که به افغانستان گریخته‌اند، در زمینه مصرف مواد مخدر با بهاره در ارتباط بوده‌اند و به همین خاطر چندین بار با گوشی موبایل وی به بهاره زنگ زده‌اند و آنه قاتل هستند.در شرایطی که اولیای دم شناسایی نشده بودند با مدارکی که علیه محمد به دست آمد وی در شعبه 74دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست دادستان به قصاص محکوم شد.حکم صادره در شعبه 13 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور با مطرح کردن دو ایراد حکم صادره را شکستند و با طرح دو ایراد پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. دیروز صبح محمد در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی اصغرعبدالهی و با حضور دو مستشار محاکمه شد. در ابتدای این جلسه مادر بهاره که به همراه برادر مقتول در جلسه حاضر شده بود، به قضات گفت: «من و پسرم در مشهد زندگی می‌کنیم. 10سال قبل بهاره ازدواج کرد و به تهران آمد اما یکسال بعد وقتی به مشهد آمد فهمیدیم از همسرش جدا شده است. از او خواستم تا برای زندگی در مشهد بماند اما قبول نکرد و سرخود به تهران آمد.

به همین خاطر من در این مدت هیچ خبری از او نداشتم. تا اینکه از اداره ثبت احوال با پسرم تماس گرفتند و گفتند بهاره چند سال قبل در تهران کشته شده است. حالا من حاضرم با گرفتن دیه، از قاتل دخترم بگذرم.»قضات پس از شنیدن اظهارات این زن وارد شور شدند تا درباره حکم پرونده تصمیم بگیرند.

منبع/آفتاب نیوز

منبع:
علی پروین خطاب به عادل؛ چیو می‌خوای ثابت کنی؟!
چهره محبوب قرمزها از مجری 90 انتقاد می‌کند.
كدخبر: 92634
1396/06/29

پیغام: چهره محبوب قرمزها از مجری 90 انتقاد می‌کند.

به گزارش «پیغام«» به نقل از خبرآنلاین؛ دوشنبه شب همه شاهد اختلاف استقلالی ها در برنامه 90 بودند و حالا علی پروین در این باره حرف های جالبی می زند. او خطاب به عادل در همشهری ورزشی می گوید: «چی روی می خوای ثابت کنی آقای فردوسی پور؟ کیف می کنی اینها را به جان هم می اندازی؟» پروین همچنین می گوید: «می خواستم تلویزیون را بشکنم.»

منبع:
آدمخوار هنگام خوردن یک زن کشته شد + عکس
نیروهای پلیس در آفریقای جنوبی یک آدمخوار را هنگامی که مشغول خوردن گوشت یک زن بود، از پای در آوردند.
كدخبر: 92633
1396/06/29

پیغام: افسران پلیس یک مرد آدمخوار را در حالی که مشغول خوردن گوشت یک زن بود، در آفریقای جنوبی به ضرب گلوله از پای در آوردند.
به گزارش «پیغام» به نقل از رکنا، این مرد 23 ساله آدم خوار در ابتدا گردن یک زن 35 ساله به نام تمبیسا را بریده و سپس مشغول خوردن گوشت او شده بود. مادر این مرد آدمخوار که از این کار پسرش وحشت زده شده بود نیروهای پلیس را خبر کرد. زمانی که افسران پلیس رسیدند، مرد آدمخوار مشغول خوردن گوشت یک زن در خانه اش بود.

این مرد 23 ساله در ابتدا به هشدارهای پلیس بی توجهی کرد و سپس با یک چاقو به سمت این افسران حمله ور شد. در نتیجه پلیس به سمت او تیراندازی کرد و او را کشت.

پلیس اعلام کرد: او گردن زن 35 ساله را با چاقو بریده است. احتمالا وی تحت تأثیر مواد مخدر قرار داشته است.

در سه هفته گذشته این دومین مورد آدمخواری در آفریقای جنوبی بوده است. پیش از این هم شش نفر به دلیل کشتن یک زن و خوردن گوشت او در آفریقای جنوبی بازداشت شده بودند

منبع:
هر زمانی دلم بخواهد در مورد هرچیزی مصاحبه می‌کنم
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: هر زمانی دلم بخواهد در مورد هرچیزی مصاحبه می‌کنم و دوست و دشمنم حق دخالت در آن را ندارند.
كدخبر: 92632
1396/06/29

پیغام: پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: هر زمانی دلم بخواهد در مورد هرچیزی مصاحبه می‌کنم و دوست و دشمنم حق دخالت در آن را ندارند.

به گزارش«پیغام» به نقل از میزان، حسن روشن در خصوص اینکه جواد قراب، عضور هیئت مدیره باشگاه استقلال به خانه او رفته بود، اظهار داشت: قراب دوست 50 ساله من است و با هم رفت‌وآمد خانوادگی داریم. حتما نباید دلیل خاصی برای این دیدار وجود داشته باشد.

وی در مورد حاشیه‌هایی که در استقلال به وجود آمده، خاطرنشان کرد: حرمت‌هایی که در این باشگاه وجود داشته از بین رفته است. اعتقاد دارم مهدی رحمتی آدم دروغگویی نیست و ملکی هم شخص راستگو و خوبی است.

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه گفته‌اند دیگر در مورد استقلال مصاحبه نمی‌کنید، گفت: کسی جرات نمی‌کند به من بگوید مصاحبه کنم یا نکنم. هر زمانی دلم بخواهد در مورد هرچیزی مصاحبه می‌کنم و دوست و دشمنم حق دخالت در آن را ندارند.

منبع:
چین: برجام یک دستاورد بسیار مهم است
وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر اهمیت برجام به عنوان یک توافق بین المللی درخشان ، اعلام کرد که وانگ یی وزیر خارجه این کشور در نشست وزیران خارجه پنج به علاوه یک با ایران در باره توافق هسته ای شرکت خواهد کرد.
كدخبر: 92631
1396/06/29

پیغام: این خبر در شرایطی منتشر می شود که پیشتر تارنمای چاینا ارگ از رسانه های مهم کشور اعلام کرده بود چین اجازه نخواهد داد توافق هسته ای در معرض خطر قرار گیرد و از آن حفاظت خواهد کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا ،همزمان در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است که وزیر خارجه در نشست وزیران خارجه این گروه با ایران که روز چهارشنبه به وقت محلی برگزار می شود ، شرکت خواهد کرد.

لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین هم ضمن تایید این خبر در مصاحبه ای در پکن به خبرنگاران گفت که وزیر خارجه در این نشست حضور می یابد که با حضور همتایان وی از ایران ، روسیه ، آمریکا ، آلمان ، فرانسه و انگلستان در اداره مرکزی سازمان ملل تشکیل می شود.

این سخنگو گفت که در نشست مذکور در باره اجرای توافق هسته ای و رهنمودهای سیاسی برای اجرای بهینه برجام بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی گفت که از دیدگاه چین برجام یک دستاورد بسیار مهم است به این معنا که با اقدامات دیپلماتیک و دستیابی به چنین توافقاتی می توان بسیاری از مسایل مهم و حساس بین المللی را به اشکال صلح آمیز حل و فصل کرد.

وی تاکید کرد که حاکمیت امنیتی بین المللی بود که باعث شد توافق هسته ای بوجود بیاید و در سایه آن اوضاع با ثبات شده و صلح برقرار گشته است.

به گفته سخنگوی چین ، پکن همواره از برجام به طور کامل حمایت کرده و خواستار درایت سیاسی طرف های ذی ربط برای حل و فصل اختلافات شده و خواستار آن بوده است که همه جوانب از مناقشات دوری کرده و همانند چین توافق هسته ای را با دقت اجرا کنند.

منبع:
تصاویر/ رونمایی از تندیس و تمبر زنده یاد مریم میرزاخانی
آیین تجلیل از مقام علمی زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی و همچنین رونمایی از تندیس وی، عصر سه شنبه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با حضور خانواده پروفسور میرزاخانی، دکتر اشرف بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور برگزار شد.
كدخبر: 92630
1396/06/29

آیین تجلیل از مقام علمی زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی و همچنین رونمایی از تندیس وی، عصر سه شنبه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با حضور خانواده پروفسور میرزاخانی، دکتر اشرف بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور برگزار شد.

 

 

منبع:
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
«خانه قارچی» (Mushroom House) برنده مسابقه Shed of the Year 2017 اعلام شد. این خانه درختی که شبیه یک قارج طراحی شده، توسط فردی به نام «بن سون بورو» (Ben Swanborough) با هدف برآورده کردن آرزوی دختر ۱۲ ساله‌اش برای داشتن جایی متفاوت برای بازی کردن ساخته شد.
كدخبر: 92629
1396/06/29

پیغام: «خانه قارچی» (Mushroom House) برنده مسابقه Shed of the Year 2017 اعلام شد. این خانه درختی که شبیه یک قارج طراحی شده، توسط فردی به نام «بن سون بورو» (Ben Swanborough) با هدف برآورده کردن آرزوی دختر ۱۲ ساله‌اش برای داشتن جایی متفاوت برای بازی کردن ساخته شد.

 

 

خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر
 
خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد +‌تصاویر

 

منبع:
قاتل آتنا اصلانی اعدام شد +عکس
اسماعیل جعفرزاده معروف به «اسماعیل رنگرز» صبحگاه امروز به دار آویخته شد.
كدخبر: 92628
1396/06/29

پیغام: اسماعیل جعفرزاده معروف به «اسماعیل رنگرز» صبحگاه امروز به دار آویخته شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، اسماعیل رنگرز صبحگاه امروز به جرم تجاوز به عنف و قتل دختر هفت‌ ساله پارس‌آبادی در ملاء عام به دار آویخته شد.

وی 28 خرداد 1396 با نقشه از پیش تعیین شده آتنا اصلانی را به داخل مغازه خود کشیده و بعد از عملی کردن نقشه شوم خود، او را به قتل رساند.

 

 
 
 
 
 

 

منبع:
نتانیاهو: برجام یا عوض شود، یا لغو
ترامپ برجام را مایه شرم خواند. کاملا با او موافقم. برجام راه ایران به سمت بمب را نبست، آن را هموار کرد.
كدخبر: 92627
1396/06/29

پیغام: نخست وزیر اسرائیل در نشست سازمان ملل به سخرانی پرداخت.

به گزارش«پیغام» به نقل از عصرایران؛ گزیده سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به این شرح است:

- در یک سال به 6 قاره سفر کردم

- جهان با اسراییل مصافحه کرد

- مزخرف گویی در سازمان ملل درباره اسراییل، نامحدود است

- از ترامپ به دلیل دفاع از اسرائیل در سازمان ملل تشکر می کنم

- ایران تهدید می کند کشورم را نابود  می کند

- کشورهای جهان متوجه توانمندی استثنایی اسرائیل در مبارزه با تروریسم شده‌اند.

- قصد دارم به قطب سفر کنم زیر معتقدم پنگوئن‌ها هم حامی اسرائیل هستند!

- معامله هسته ای با ایران [ برجام]  مانع از فعالیت های اتمی این کشور نیست بلکه راه را برای آن هموار می کند

- ایران هر روز تهدید به محو کشور من می کند

- رئیس ستاد نیروهای مسلح شان گفت که آنها موشک برای نابودی ما می سازند.

- سرانجام برجام به آنچه امروز کره شمالی شده، منتهی می شود. یا توافق را تغییر بدهید یا لغوش کنید

- پیام من به ایران این است نور اسراییل هیچگاه خاموش نخواهد شد

- مانع از اسلحه سازی ایران در سوریه و در امتداد مرزهایمان می شویم

- ترامپ برجام را مایه شرم خواند. کاملا با او موافقم... برجام راه ایران به سمت بمب را نبست، آن را هموار کرد.

- محدودیت‌های برجام، بعد از مدتی صرفا با تغییر تقویم و نه تغییر رفتار ایران، رفع می‌شوند و ایران قادر خواهد بود یک برنامه هسته‌ای در ابعاد صنعتی داشته باشد.

- لغو برجام نیازمند بازگشت تحریم‌های فلج‌کننده است و اصلاح برجام نیازمند بازرسی از تمام مراکز مشکوک و لغو تاریخ انقضای توافق.

- اجازه نخواهیم داد ایران در نزدیکی مرزهای ما، پایگاه نظامی و نیروی نظامی مستقر کند.

- شاهد انقلابی در بهبود جایگاه و موقعیت اسرائیل در جهان هستیم. جهان به اهمیت اسرائیل پی برده است.

منبع:
عکس/ صفحه اول روزنامه های امروز
صفحه اول روزنامه های امروز
كدخبر: 92626
1396/06/29

 

 

 

 

 

منبع:
بازگشت به بالا