کاهش 42 درصدی وقوع قتل در دشتستان
پیغام: فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از کاهش 42 درصدی وقوع قتل در هفت ماهه سال جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.
كدخبر: 94107
1396/08/16

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "سید جواد رضوی" اظهار داشت : در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و کاهش وقوع جرائم خشن به خصوص قتل، با اقدامات فرهنگی انجام شده و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی همچون شوراهای معتمد پلیس و ائمه جمعه و جماعات و تعامل مطلوب با شورای تأمین و دستگاه قضایی شاهد کاهش 42 درصدی وقوع قتل در7 ماهه سال جاری در سطح شهرستان دشتستان بوده ایم .

وی در ادامه بیان کرد : حضور کارشناسان آموزش همگانی ، مشاوران و مددکاران اجتماعی در مساجد ، مدارس ، دانشگاه ها و ادارات دولتی و غیر دولتی همراه با ارائه آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی نظیر کنترل خشم ، قدرت نه گفتن ، افزایش اعتماد به نفس ، قدرت حل مسئله و تصمیم گیری باعث شده است تا شاهد کاهش میزان قابل توجه ای از جرائم و آسیب های اجتماعی در این شهرستان باشیم .
رئیس پلیس دشتستان گفت : تیزبینی ، هوشیاری و تدبیر پلیس ، قدرت عمل را از مجرمان گرفته و همین امر باعث کاهش آسیب ها در اجتماع و خانواده شده است . 

منبع: