۳۵۰ اثر به جشنواره داستان نویسی رضوی ارسال شد
پیغام: دبیر شانزدهمین جشنواره داستان نویسی رضوی گفت: ۳۵۰ اثر در قالب‌های داستان کوتاه، بلند و داستانک به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده‌است.
كدخبر: 124100
1399/11/06

به گزارش «پیغام»؛ فاطمه کرم پور در این باره اظهار داشت: جشنواره داستان‌نویسی رضوی در سه بخش ویژه افراد زیر ۱۸ سال، ۱۸ سال و دانشجویی و سه قالب داستانک، داستان کوتاه و بلند برگزار می‌شود.

وی افزود: آثار داستانی از ۱۷ استان کشور به جشنواره ارسال شدهاست که تا ۲ هفته آینده داوری و در بخش‌های داستان کوتاه و بلند هر کدام سه اثر و بخش داستانک ۲ اثر به عنوان برگزیده اعلام می‌شوند.

دبیر شانزدهمین جشنواره داستان نویسی رضوی یادآور شد: سبک و سیره زندگی، تعالیم و آموزه‌های رضوی، آثار هجرت، خاندان، اصحاب و یاران و  فرهنگ زیارت امام رضا (ع)، خانواده و کودکان و نوجوانان از محورها و موضوع‌های داستان‌های ارسالی به این جشنواره است.

کرم‌پور ادامه داد: مطابق بودن با اصول داستان نویسی، رعایت مالکیت اثر، نوآوری در انتخاب موضوع و خلق داستان از ویژگی‌های الزامی آثار است و این اثر نباید پیش از این به جشنواره‌ها یا دوره‌های دیگر جشنواره رضوی ارسال شده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا، پیش‌بینی می‌شود اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی برگزار شود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای بوشهر در عرصه نویسندگی گفت: این استان پیش از این میزبان جشنواره مشاعره رضوی بوده و برای نخستین بار میزبانی جشنواره داستان‌نویسی رضوی را نیز به عهده گرفته است.

منبع: