صدور نخستین شناسنامه های فرزندان ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی در استان+عکس
پیغام: در راستای اجرای قانون‌ تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان اتباع خارجی نخستین شناسنامه فرزندان بانوان ایرانی در استان بوشهر صادر و به آنان تحویل شد.
كدخبر: 123975
1399/10/30

به گزارش «پیغام» به نقل ازروابط عمومی استانداری بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در آیین رونمایی از تحویل شناسنامه‌های فرزندان حاصل از ازدواج  زنان ایرانی با مردان خارجی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اهل بیت(ع) را عزت و افتخار مسلمانان دانست و اظهار داشت: ائمه اطهار(ع) عزت و افتخار خود را از ام‌ابیها حضرت زهرا(س) می‌دانند چراکه حضرت علی(ع) که دارای اوج کمال انسانی و الهی است تمام کمالات خود را از حضرت زهرای اطهر(س) می‌داند.

محمد تقی ایرانی، جایگاه سازمان ثبت احوال را در تاریخ ایران مهم دانست و بیان کرد: سازمان ثبت احوال نقش مهمی در احراز هویت مردم دارد و اداره کل ثبت احوال استان بوشهر در عرصه طرح‌های صدور شناسنامه و کارت ملی پیشتاز است.

وی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته خدمات ویژه‌ای به اتباع خارجی در ایران ارائه کرده است گفت: ایران اسلامی در 40 سال گذشته میزبان خوبی برای اتباع خارجی در قالب مسافر، کارگر، کارشناس، پناهنده و گردشگر بوده و خدمات مورد نیاز به آنان ارائه کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، صدور شناسنامه را نشان از هویت یک ملت دانست و افزود: با تصویب قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مشکل تابعیت این فرزندان برطرف شد و افتخاری برای این افراد است که به تابعیت ایران درآمدند.

ایرانی با بیان اینکه داشتن هویت ایران اسلامی، افراد از همه شرایط و حقوق شهروندی برخوردار می‌شوند گفت: تابعیت جمهوری اسلامی ایران یک افتخار است و با شناسنامه‌دار شدن فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی آنان دارای هویت ایرانی می‌شوند.

وی، قانون‌‌مداری، دفاع از امنیت، پایبندی به ارزش‌ها و اصول را از مسئولیت‌های افراد تابع جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی  یک رویداد مهم  است که امروز نخستین شناسنامه  این فرزندان صادر و به آنان تحویل شد.

در این آیین شناسنامه‌های صادر شده  فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به آنان اهدا شد.

 

منبع: