نخستین دوره مربیگری درجه ۲ والیبال ساحلی بانوان در بوشهر برگزار شد
نخستین دوره مربیگری درجه ۲ والیبال ساحلی بانوان با حضور ۵۰ شرکت کننده از سراسر کشور به میزبانی بوشهر برگزار شد.
كدخبر: 123949
1399/10/29

به گزارش «پیغام»، در این دوره مربیگری ۲ گروه ۲۵ نفره از شرکت‌کنندگان زیر نظر "یگانه یادگاری" مدرس رسمی فدراسیون والیبال به صورت عملی تا ۶ بهمن ماه آموزش می‌بینند.

رئیس هیات والیبال استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا گفت: ۱۵ بانوی بوشهری در این دوره مربیگری شرکت کرده‌اند و در صورتی که دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند برای نخستین بار بوشهر ۱۵ مربی درجه ۲ والیبال ساحلی خواهد داشت.

حسن باز در هوا اظهار کرد: این دوره در راستای رویکرد فدراسیون برای ارتقا و گسترش کمی و کیفی والیبال ساحلی بانوان برگزار و مقدماتی فراهم شده‌است تا با آموزش مربیانی از استان‌های مختلف این رشته ورزشی در میان بانوان ترویج شود.

وی اعلام کرد: بوشهر آمادگی خود برای میزبانی از مسابقات والیبال ساحلی بانوان کشور اعلام کرده‌است و با توجه به فراهم بودن زیر ساخت‌های لازم، این استان امکان برگزاری شایسته این مسابقات را دارد.

رئیس هیات والیبال استان بوشهر افزود:  دهکده گردشگری امام علی (ع) بوشهر با دارا بودن حصار پنهانی و زمین مطلوب برای برگزاری مسابقات بانوان مناسب است.

باز در هوا یادآور شد: استان بوشهر ۶ داور بانو دارد که به طور تخصصی در رشته والیبال ساحلی فعالیت می‌کنند.

وی گفت: با توجه به فراهم بودن شرایط ورزش‌های ساحلی در بوشهر، ترویج و توسعه والیبال ساحلی بانوان در سنین پایه مورد تاکید هیات والیبال استان است و در این راستا با اداره کل آموزش‌وپرورش استان و هیات‌های والیبال شهرستان‌ها توافق شده‌است تا استعدادیابی از مدارس صورت گیرد.

رئیس هیات والیبال استان بوشهر بیان کرد: شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و محدودیت سالن و باشگاه‌های ورزشی این برنامه را متوقف کرده‌است.

منبع: