بیمه حضرت عباس(ع) باش ولی ماسک بزن، حاج‌آقا!
اگرشما اینقدر به تقدیر اعتقاد دارید، چرا بدون تبلیغ و هزینه نامزد انتخابات مجلس نشدید؟ خداوند در تقدیر شما نوشته بود نماینده مجلس.
كدخبر: 119079
1399/07/23

مصطفی داننده: حجت الاسلام شجاعی نماینده مجلس در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید چرا ماسک نمی‌زنید گفت:«من بیمه حضرت ابوالفضل(ع) هستم.  رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌ها در شرایط کرونایی جای خود دارد اما همان چیزی رخ می‌دهد که مقدر خداوند است و باید رخ دهد.»

شما دیگه چرا حاج آقا؟ واقعا چرا باید در شرایط بحرانی کرونا که کادر درمان در حال جنگ با این ویروس زبان نفهم هستند، شما به عنوان نماینده مردم، ماسک نزنید و برای این کار غلط دلیل هم بیاورید؟

واقعا اگرشما اینقدر به تقدیر اعتقاد دارید، چرا بدون تبلیغ و هزینه نامزد انتخابات مجلس نشدید؟ خداوند در تقدیر شما نوشته بود نماینده مجلس، خوب بدون تبلیغ هم نماینده می‌شدید دیگر چرا پس تبلیغ و هزینه کردید؟

اصلا چه کاری بود که ما 8 سال تمام در برابر عراق جنگیدیم. تقدیر ما این بود که خرمشهرمان را از دست بعثی‌ها پس بگیریم و حتی یک وجب از خاک‌مان را به آنها ندهیم. واقعا چرا اینقدر شهید دادیم؟

نه برادر عزیز، این رسم زندگی کردن نیست. بیمه حضرت عباس بودن جای خود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماسک زدن جای خود.

با این استدلال‌ها چه کاری است که ما خانه مقاوم در برابر زلزله بسازیم یا جاده‌های‌مان را ایمن کنیم؟ احتمالا خداوند در تقدیر مردمان کشورهای پیشرفته ننوشته است «مرگ با تصادف»! چون آنگونه که به نظر می‌رسد داشتن اتومبیل ایمن و استاندارد نقشی در این میان ندارد.

نظرتان چیست از این به بعد با قایق سوراخ به دل دریا بزینم؟ خدا تقدیرمان را نوشته است دیگر!

بهتر است ستاد ملی مبارزه با کرونا  پیکان پیام‌های خود را از سوی مردم به سمت برخی مسؤولان بگیرد و به آنها توصیه کند که در مکان‌های عمومی و نشست‌های زیر سقف، ماسک بزنند و بهانه نیاورند.

به نظرم ستاد ملی کرونا برای فرهنگ سازی ماسک زدن، حاج آقا نماینده را 50 هزار تومان جریمه کند تا حساب کار دست دیگران بیاید.

برای شکست کرونا احتیاج داریم همه ماسک بزینم. عقل سلیم می‌گوید زیر دیواری که ترک دارد، نخوابیم و اگر خوابیدیم با عواقب کارمان را هم به عهده بگیریم.

هیچ بهانه‌ای برای ماسک نزدن وجود ندارد. همانطور که می‌بینیم عالی‌ترین مقام‌های مذهبی و سیاسی ایران از ماسک استفاده می‌کنند و حتی مقام معظم رهبری جلسات عمومی خود از جمله عزاداری دسته جمعی برای اباعبدالله الحسین را به خاطر کرونا تعطیل کردند.

فعلا تنها راه شکست کرونا، ماسک زدن است. اگر ماسک بزنیم وضعیت بهتری در مقابل کرونا خواهیم داشت و اگر این کار را نکنیم باید همچنان شاهد پرپر شدن مردم به خاطر کرونا هستیم.  

منبع: