توبیخ 5 مدیر بانکی و 2 مدیرکل به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی
پیغام:استاندار بوشهر گفت: 5 مدیر بانکی و 2 مدیر کل دستگاه اجرایی استان بوشهربه علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی کرونا توبیخ شدند.
كدخبر: 117181
1399/05/21

به گزارش «پیغام»عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به تلاش رسانه های خارجی برای زیر سوال بردن اقدامات مثبت وزارت بهداشت و آمارهای ارائه شده در مورد کرونا اظهار داشت: وزارت بهداشت ایران جز کشورهایی بوده که عملکرد مثبتی داشته است، در حالی که سه کشور در دنیا 50 درصد مبتلایان به کرونا را دارند اما جریان تحریف رسانه های خارجی به دنبال زیر سوال بردن آمارهای ارائه شده توسط وزارت بهداشت هستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد توجه به نظر متخصصان بهداشتی برای برگزاری آیین های مربوط به ماه محرم گفت: رهبر معظم انقلاب در مورد نحوه مراسم های ماه محرم حجت را بر همه تمام کردند که توجه به نظر متخصصان بهداشتی برای برگزاری مراسم های عزاداری محرم در اولویت است.

خط و نشان استاندار برای اداراتی که پروتکل بهداشتی رعایت نمی کنند

استاندار بوشهر با اشاره به گزارش کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: بر اساس اعلام کمیته بازرسی، در مجموع تمام پروتکل ها، در استان بوشهر 65 درصد پروتکل های رعایت شده و این آمارها نشان می دهد تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

گراوند افزود: در همین ارتباط بر اساس گزارش کمیته بازرسی ستاد استانی کرونا، 5 شعبه بانکی و 2 اداره کل استانی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند که با توجه به تذکرات قبلی، 5 مدیر بانکی و 2 مدیر کل مربوطه توبیخ شده و این موضوع به مدیران کشوری هم اعلام خواهد شد، ضمن اینکه اعتبار جاری دستگاه هایی هم که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند کاهش می دهیم.

امسال هیچ گونه عزاداری به شیوه سنتی در استان برگزار نخواهد شد

وی اضافه کرد: به منظور اجرای برنامه های ماه محرم با رعایت پروتکل های اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا، کارگروه عزاداری ایام محرم با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی تشکیل می شود و ملاک برگزاری آیین های عزاداری در استان، پروتکل های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با وجود شرایط آیین های سنتی عزاداری در استان، امسال هیچ گونه عزاداری به شیوه سنتی در استان بوشهر برگزار نخواهد شد و حرکت دسته جات عزاداری هم در استان ممنوع خواهد بود.

گراوند با بیان اینکه برگزاری آیین های محرم در ادارات ممنوع است، اظهار داشت: برای برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم باید از فضای مجازی و رسانه ملی نهایت استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: ابزار و تجهیزات فناوری در دنیای امروز این فرصت را فراهم آورده که بتوانیم بهره های زیادی را از فرهنگ عاشورا در شرایط شیوع کرونا ببریم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با وجود محدودیتها برای برگزاری آیین های ماه محرم، اما باید ظاهر شهرهای استان متناسب با ایام محرم باشد و شهرداری ها در این زمینه نهایت همت خود را به کار بگیرند.

منبع: