امسال هیچ پرونده‌ای از تخلف مرغداری‌ها به تعزیرات ارسال نشده است
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: با توجه به افزایش خودسرانه قیمت مرغ، بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت که وظیفه نظارت و تشکیل پرونده تخلف را دارد، امسال هیچ پرونده‌ای را برای رسیدگی به ما ارجاع نداده است.
كدخبر: 117170
1399/05/21

به گزارش «پیغام»؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر در گفت‌وگو با صداوسیما گفت: تخلف اصلی در افزایش قیمت مرغ از مرغداری‌ها و کشتارگاه‌های کشور و استان است.

 زهرا افضل‌نیا افزود: مرغداری‌ها این‌گونه توجیه می‌کنند که، چون نهاده‌های دامی را با قیمت مصوب دولتی دریافت نمی‌کنند پس مرغ را باید گران‌تر بفروشند؛ درحالی‌که بر پایه بخشنامه سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به وزارت جهاد کشاورزی، نهاده‌های دامی در تارنمای «بازارگاه» شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت مصوب دولتی از در حال پخش میان مرغداری‌هاست و نباید بهانه‌ای در این باره باشد.

 او تأکید کرد که وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت با اطلاعاتی که از مرغداری‌ها، میزان جوجه‌ریزی‌ها و میزان نهاده‌های دامی دارد باید افزایش خودسرانه قیمت مرغ را بررسی و بازرسی کند و مرغداری‌های متخلف را برای انجام امور قضایی به تعزیرات حکومتی ارجاع دهند.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر در پاسخ به پرسش خبرنگار ما که پرسیده بود آیا به‌تازگی پرونده‌ای در این باره به شما معرفی شده است هم گفت: «خیر؛ به تازگی و حتی امسال هیچ پرونده‌ای از مرغداری‌ها نداریم و ما هم‌چنان آماده پیگیری این موضوع هستیم.»

منبع: