شیب تند و افزایشی بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی استان بوشهر شکسته شد
پیغام: دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: خوشبختانه اکنون در بیمارستان‌های استان بوشهر در زمینه بستری‌های کرونایی شاهد آرامش نسبی هستیم.
كدخبر: 116053
1399/05/13

به گزارش «پیغام»؛ دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد مقابله با کرونای استان بوشهر اظهار داشت: از اواخر خرداد ماه شاهد افزایش بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی بودیم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شیب تند و افزایشی بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی استان بوشهر شکسته شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این موضوع به معنای کنترل بیماری کرونا نیست بلکه نشان از مدیریت ویروس است که با همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی محقق شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: از اواخر خرداد ماه شاهد انفجار افزایش بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر بوده‌ایم که با مداخله صورت گرفته و افزایش نظارت‌ها و آگاهی‌ها این بیماری مدیریت و کاهش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از اواخر خرداد ماه که فوتی‌های استان بوشهر 50 نفر بود به 300 نفر افزایش یافت که بسیار نگران‌کننده بود.

وی با بیان اینکه افزایش چشمگیر و روند صعودی بیماری کرونا در رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک کاهش یافت افزود: هر چند هنوز کاهش چشمگیری در فوتی‌ها و بستری‌ها ایجاد نشده ولی در هفته‌های پیش‌رو با ادامه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این کاهش بیشتر نمود می‌کند.

کشمیری از شکسته شدن شیب تند و افزایشی بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: افزایش مبتلایان به کرونا منجر به افزایش بستری‌ها و فوتی‌ها می‌شود.

وی گفت: تاکنون به سبب بیماری کرونا 324 نفر در استان بوشهر فوت کرده‌اند که اکنون شدت اوج مرگ و بستری نداریم و رو به کاهش است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه برخی محلات شهرستان بوشهر شاهد افزایش بیماران کرونایی هستیم تصریح کرد: دو نقطه در شهرستان بوشهر شامل چغادک و عالی‌شهر بیشتر بیماران کرونایی ثبت کرده‌اند چراکه از دو هزار نفر بیماران کرونایی شهرستان بوشهر 10 درصد آن در عالی شهر و 10 درصد هم در چغادک ثبت‌شده که باید این موضوع بررسی شود که چرا در این دو منطقه بیماران کرونایی افزایش‌یافته است.

کشمیری، با اشاره به نظارت و بازرسی از صنوف و اماکن تصریح کرد: تاکنون 62 هزار مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و 12 هزار مورد از اماکن مختلف انجام‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از رعایت بیش از 80 درصدی پروتکل بهداشتی در مراکز و اماکن یاد شده خبر داد و بیان کرد: در این بازرسی‌ها برخی صنوف از جمله نانوائی‌ها، رستوران‌ها، مراکز عرضه مواد غذایی و آرایشگاه‌ها که پروتکل بهداشتی را رعایت نکرده‌اند تعطیل و پلمب شده است.

وی، با بیان اینکه همه مردم عاشق سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و اصحاب با وفادار آن هستند و توجه ویژه‌ای به ماه محرم دارند افزود: ماه محرم برای همه مردم مسلمان ایران اسلامی از جایگاه بالایی برخوردار است که برگزاری مراسم این ماه با عظمت بر اساس تصمیم‌های ستاد کرونا انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین مبتلایان به بیماری کرونا به سبب تجمعات بوده است گفت: در برگزاری مراسم‌ها امکان شیوع بیماری کرونا بیشتر است که بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری باید بر اساس تصمیمات کارشناسان بهداشتی برنامه ماه محرم برگزار شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه اقلیم آب و هوایی استان‌ها متفاوت است خاطرنشان کرد: در استان بوشهر به سبب گرمای شدید و شرجی، معمولا مراسم عزاداری در مکان‌های سربسته با استفاده از کولرگازی برپا می شود و  از این نظر امکان شیوع کرونا در این مکان‌ها افزایش می‌یابد.

منبع: