بر اساس نتیجه ارزیابی وسع؛
یک سوم متقاضیان پوشش بیمه ای در استان، دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می کنند
پیغام: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس نتیجه ارزیابی وسع حدود یک سوم متقاضیان پوشش بیمه ای در استان، دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می نمایند.
كدخبر: 112169
1398/11/02

پیغام: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس نتیجه ارزیابی وسع حدود یک سوم متقاضیان پوشش بیمه ای در استان،  دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می نمایند.

به گزارش «پیغام»؛ دکتر پرویز رمضانی اظهار داشت:  با توجه به بالا بودن هزینه های درمان و بمنظور جلوگیری از تحمیل هزینه های کمرشکن به خانوارها،داشتن پوشش بیمه ای یک ضرورت انکار ناپذیراست و بر اساس مصوبات مجلس و هیئت دولت، پوشش بیمه سلامت و صدور دفترچه صرفاً بر اساس ارزیابی وسع انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: افراد فاقد پوشش بیمه ای می بایست قبل از بیماری و نیاز به دفترچه بیمه، نسبت به تعیین وضعیت و دریافت دفترچه اقدام نمایند تا در زمان بیماری دچار مشکل نشوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر افزود: از آبان ماه تاکنون حدود 3 هزار و 700 نفر از افرادی که فاقد بیمه بوده اند جهت ارزیابی وسع ثبت نام شده اند و وضعیت حدود 2 هزار و 700 نفر از آنان مشخص و برای آنان پیامک ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد:  حدود 1000 نفر از متقاضیان پوشش بیمه ای بر اساس نتیجه ارزیابی وسع در سه دهک اول قرار گرفته اند و دفترچه بصورت رایگان برای آنها صادر خواهد شد و حدود 600 نفر نیز با تخفیف 50درصدی می توانند دفترچه دریافت نمایند.

رمضانی تأکیدکرد:  با توجه به فرصت باقی مانده ، افراد فاقد پوشش بیمه ای برای دریافت دفترچه اقدام نمایند و در صورتی که توان پرداخت حق بیمه نداشته باشند در سامانه جهت ارزیابی وسع ثبت نام خواهند شد و بر اساس نتیجه ارزیابی وسع که از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام می شود میزان حق بیمه تعیین و دفترچه صادر خواهد شد.

منبع: