راه‌اندازی مرکز موبایل‌سنتر برای معتادان بوشهر
پیغام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: برای ارائه‌ خدمات درمانی به معتادان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های پرخطر نخستین مرکز موبایل سنتر استان بوشهر در دشتستان آغاز به کار کرد.
كدخبر: 110989
1398/07/22

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم؛ ارسطو ترکمان منش در نشست جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر پیشگیری از اعتیاد را در اولویت برنامه‌های این شورا دانست و اظهار داشت: مهمترین گام برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارتقای آگاهی و نظارت بیشتر خانواده‌ها بر رفتار فرزندان است.

وی با تاکید بر توجه به خود مراقبتی جوانان در مقابل مواد مخدر افزود: اجرای برنامه‌های معنوی و مذهبی و همکاری دستگاه‌های فرهنگی و عضو شورا برای کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در شهرستانهای کمتر توسعه یافته مورد توجه است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، ایجاد حساسیت در کانون‌ اهداف پیشگیری را یاری‌گردستگاه‌های امر مبارزه کننده دانست و تاکید کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی امری مهم و ضروری است چراکه ضمن کاهش رفتارهای پرخطر در جامعه  نگرش منفی نسبت به بهبودیافتگان مواد مخدر تغییر می‌کند و اعتماد سازی افزایش می‌دهد.

ترکمان‌منش آمار مخفی مبتلایان به مواد مخدر را از مشکلات جامعه دانست و گفت: باید با ایجاد اعتمادسازی، معتادان مخفی مدیریت کنیم.

وی آثار جمع‌آوری معتادان متجاهر را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: باجمع‌آوری معتادان متجاهر در اسفند ماه سال قبل میزان وقوع سرقت‌ها در استان بوشهر کاهش یافت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، یکی از مشکلات استان را نشت متادون از برخی مراکز درمانی عنوان و تصریح کرد: فروش آزاد متادون به معنی عرضه مواد مخدر محسوب می‌شود و فروش آزاد متادون غیرمجاز و در ردیف قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌هاست.

ترکمان‌منش با بیان اینکه متادون در برخی مراکز درمانی سرپایی و بعضی از عطاری‌های استان وجود دارد و عرضه می‌شود افزود: تاکنون 2 عطاری و 2 مرکز درمانی به سبب عرضه متادون تعطیل شده‌اند.

وی از فعالیت 13 کمپ اقامتی ترک اعتیاددر استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای ارائه خدمات برای درمان معتادان 26 مرکز درمانی سرپایی، 5 مرکز دی آی سی و سه مرکز شرتر در استان بوشهر فعال شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر آغاز فعالیت مرکز موبایل سنتر در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای ارائه‌ خدمات درمانی به معتادان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و  پیشگیری از آسیب‌های پرخطر  نخستین مرکز موبایل سنتر استان بوشهر در دشتستان آغاز به کار کرد.

ترکمان‌منش با بیان اینکه این طرح در راستای دسترسی و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به معتادان پرخطر اجرا شده افزود: مرکز موبایل سنتر در زمان اضطرار همانند اورژانس اجتماعی به بیماران معتاد که دسترسی به مرکز درمانی ندارند خدمات درمانی ارائه می‌کند.

منبع: