معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر:
استان رتبه برتر خرید محصولات اینترنی در کشور را دارد
پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: روستاهای استان بوشهر در عرصه خرید محصولات به صورت اینترنتی رتبه برتر کشور دارد.
كدخبر: 105723
1397/10/26

پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با اشاره به تدوین و تنظیم نقشه جامع علمی کشور گفت: در این راستا برش استانی این سند در استان‌ بوشهر در حال تدوین است.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در آیین آغاز بکار فن‌بازار منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه فن‌بازار فرصت مهمی در تجاری سازی فعالیت فناوران را فراهم می‌کند اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه فناوری دارای ظرفیت بسیاری است که تاسیس فن‌بازار استان بوشهر  در تجاری سازی آنها تاثیرگذار است.

وی هدف از راه‌اندازی فن‌بازار منطقه‌ای بوشهر را کمک به جذب سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های کلی نظام در حمایت از اقتصاد دانش بنیان هدف آغاز بکار فن‌بازار منطقه‌ای بوشهر کمک به طرح‌های سرمایه‌گذاری فناورانه با فراهم شدن بسترهای لازم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر به شاخص‌های این استان در عرصه‌های اینترنتی و مخابراتی پرداخت و افزود: روستاهای استان بوشهر در عرصه خرید محصولات به صورت اینترنتی رتبه برتر کشور دارد و این در حالی است که پهنای باند اینترنت استان در 5 سال گذشته 7 برابر توسعه یافته است.

زرین‌فر، جوانان را بزرگترین سرمایه استان بوشهر دانست و تصریح کرد:  استان بوشهر در بخش‌های مختلف از جمله نیروی انسانی جوان و توانمند دارای ظرفیت‌های بالایی است که با آغاز بکار فن‌بازار می‌تواند تحول مهمی ایجاد کند.

وی، با اشاره به تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر جزء 5 استان دارای منطقه ویژه علم و فناوری کشور این مهم ظرفیت‌های علمی و فناوری استان را ارتقاء داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهربا اشاره به تدوین و تنظیم نقشه جامع علمی کشور گفت: در این راستا برش استانی این سند در استان‌ بوشهر در حال تدوین است که پس از تدوین برای تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می‌‌شود.

زرین‌فر با اشاره به تعیین شهر بوشهر به عنوان پایلوت کشوری افزود: شهر هوشمند بوشهر با همکاری دستگاه‌های ذیربط و مشاوران بین‌المللی در حال اجراء است که اولویت با شرکت‌های دانش بنیان است.

وی، با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت ویژه قرار دارند و اجرای پنل‌های خورشیدی، آب شیرین‌کن و دیگر پروژه‌های مورد تاکید قرار گرفته است.

منبع: