کد خبر : 99178       تاریخ : 1397/02/26 10:00:34
 ۱۰۰ هزار قطعه پرنده به جزیره نخیلو مهاجرت می‌کنند

۱۰۰ هزار قطعه پرنده به جزیره نخیلو مهاجرت می‌کنند

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه پرندگان از اردیبهشت به سوی مناطق و جزایر استان می‌آیند گفت: با توجه به ظرفیت بالای جزیره نخیلو برای تخم‌گذاری پرندگان بیش ۱۰۰ هزار قطعه پرنده به این جزیره مهاجرت می‌کنند.

به گزارش«پیغام»به نقل از روابط عمومی، حسین دلشب در بررسی مناطق حفاظت شده استان بوشهر با گرامیداشت روز جهانی پرندگان اظهار داشت: حفظ پرندگان در محیط‌های طبیعی و مناطق مختلف  مورد توجه ویژه است که در این راستا باید فرهنگ سازی شود.

وی،نقش پرندگان را در ایجاد تعادل و زنده نگه داشتن  چرخه حیات بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مهاجرت پرندگان ممکن است در پاسخ به تغییرات آب و هوا، دسترسی به مواد غذایی و یافتن زیستگاه مناسب باشد که بدون شک حضور پرندگان در یک منطقه دارای نشانه‌هایی در عرصه  زیستگاه مناسب و چرخه طبیعت است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پارک ملی دریایی دیر- نخیلو را از مناطق مهم زیست پرندگان و زادآوری آنان دانست و خاطر نشان کرد: پارک ملی دیر - نخیلو از مهم‌ترین نقاط استان بوشهر و یکی از مناطق زاد‌آوری کلنی‌های پرستوهای دریایی است.

دلشب با اشاره به زمان تخم‌گذاری پرندگان در جزیره نخیلو در اواخر بهار و اوائل تابستان تصریح کرد:  براساس بررسی‌های انجام شده پرندگان مهاجر جوجه‌آور تابستان گذران از اردیبهشت ماه به سوی مناطق و جزایر استان  سفر و تا اواخر اردیبهشت تخم گذاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه این پرندگان مهاجر تا شهریور ماه مهمان استان بوشهر هستند افزود: سالانه حدود 100 هزار قطعه پرنده  به جزیره نخیلو برای تخم‌گذاری و زادآوری مهاجرت می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به تخم‌گذاری لاک پشت‌ها در جزیره نخیلو بیان کرد:با آغاز ماههای گرم ،لاک پشت‌های دریایی منقارعقابی درجزایر پارک ملی دریایی دیر - نخیلو تخم گذاری می‌کنند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=99178

نظـــرات شمـــا