کد خبر : 99097       تاریخ : 1397/02/23 13:06
سه هزار مسکن برای نیازمندان بوشهر احداث می شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر :

سه هزار مسکن برای نیازمندان بوشهر احداث می شود

پیغام: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده سه هزار واحد مسکونی روستایی برای نیازمندان زیر پوشش اینها در این استان احداث می شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، احمد لطفی در نشست با مدیران دستگاه های اجرایی افزود: از این شمار 2 هزار واحد مربوط به تفاهم نامه کمیته امداد با استانداری بوشهر است که به صورت مشارکتی و یکهزار واحد نیز با مشارکت سپاه امام صادق (ع) احداث خواهد شد.
وی اظهار کرد: با احداث این واحدهای مسکونی بخشی از مشکلات نیازمندان زیر پوشش کمیته امداد در بخش مسکن برطرف می شود.
لطفی یادآور شد: 30 درصد از خانواده های زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر مسکن مناسب ندارند که بر اساس برنامه ریزی قرار است در مدت 3 تا 5 سال آینده با کمک خیران و دستگاه های حامی مشکل مسکن این مددجویان برطرف شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای توسعه مشارکت اجتماعی و فقر زدایی است و انتظار است با استفاده از توان مردم و خیران نیاز نیازمندان برطرف شود.
لطفی افزود: طرح تامین سبد کالا، تهیه و توزیع غذای گرم بین مددجویان و گستراندن سفر افطاری ساده از جمله برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر جمع آوری زکات فطریه و تقسیم آن به صورت هدفمند در بین نیازمندان را از جمله دیگر برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.
وی افزود: درزمان حاضر 12 هزار فرزند یتیم و نیازمند در استان بوشهر زیرپوشش کمیته امداد است که هشت هزار نفر از آنان دارای حامی هستند.
وی یادآور شد: تلاش می شود با اجرای طرح اکرام ایتام زمینه جذب چهار هزار حامی در استان بوشهر فراهم شود.
لطفی یادآور شد: پارسال کمیته امداد 100میلیارد ریال از محل کمک های مردمی جذب و در برنامه های مختلف برای نیازمندان هزینه کرد و امسال نیز انتظار می رود مردم نیکوکار استان دراین مسیر گام بردارند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=99097

نظـــرات شمـــا