کد خبر : 97951       تاریخ : 1396/12/19 13:23:56
طرح دانش‌آموزی نجات آب در بوشهر برگزار شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

طرح دانش‌آموزی نجات آب در بوشهر برگزار شد

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح دانش‌آموزی نجات آب، گفت: مسابقه قصه آب در استان بوشهر برگزار و برگزیدگان تجلیل شدند.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، ناصر کرمی صبح شنبه در آئین تجلیل از برگزیدگان مسابقه آب استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت روز ملی آب با تبریک روز زن و مادر اظهار داشت: امیدواریم شاهد حضور گسترده‌تر بانوان در عرصه‌های مختلف باشیم.

وی به طرح دانش‌آموزی نجات آب اشاره کرد و افزود: این طرح با همت آب منطقه‌ای و آموزش و پرورش در برخی از دبیرستان‌ها برای چهارمین سال در حال برگزاری است که باید تلاش شود در سایر مدارس انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: در همه جای کشور با مشکل کمبود آب روبرو هستیم و این طرح ابتدا در شهرستان‌هایی که مشکل آب بیشتری داشتند اجرایی شد و در پنج شهرستان آغاز شد و در زمینه‌های مقاله، انشا، عکس، نقاشی و دیگر بخش‌های هنری برگزار شد.

وی ادامه داد: شرایط آب و بحث نیاز به آب و کمبود آب یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که باید فرهنگ‌سازی مناسبی در استفاده بهینه از منابع آبی انجام شود و هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای این مهم نداریم.

کرمی خاطرنشان کرد: اگر دانش‌آموز به این باور برسد به این معنا است که یک خانواده به باور رسیده است که باید استفاده بهتر و مفیدتری از منابع آبی داشته باشد و این گامی بسیار مهم است.

وی بیان کرد: پس از سه سال از اجرای این طرح امسال نیز این طرح اجرا می‌شود که تحت عنوان قصه آب در مدارس استان و به ویژه مدارس استعدادهای درخشان این برنامه دنبال شده است و امروز هم تقدیر و تشکری از تلاش گران این عرصه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در شهرستان بوشهر هم مشکل آب داریم و بیشترین تعداد دانش‌اموز را داریم و رفتار این افراد می‌تواند الگویی برای دیگر نقاط استان باشد.

وی ادامه داد: باید برنامه به صورت جدی‌تری دنبال شود و در همه پایه‌ها این طرح اجرا شود تا شاهد اثرات بیشتر این طرح و برنامه در مدارس و در زمینه آب باشیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97951

نظـــرات شمـــا