کد خبر : 97947       تاریخ : 1396/12/19 13:13:15
جشنواره فرهنگی اجتماعی مادرانه در گناوه اجرا شد

جشنواره فرهنگی اجتماعی مادرانه در گناوه اجرا شد

معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: در راستای تجلیل از بانوان در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری نخستین جشنواره فرهنگی اجتماعی مادرانه در گناوه اجرا شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از تسنیم، محمد مظفری در آیین تجلیل از خادمان بانوی مساجد شهرستان گناوه با بیان اینکه در این مراسم  از 7 بانوی خادم مساجد و حسینیه‌های شهر گناوه تجلیل شد اظهار داشت: با تلاش و همکاری موسسه نیمدری سبز در نخستین جشنواره فرهنگی اجتماعی مادرانه  از هفت بانوی خادم مساجد و تکایای  شهر گناوه تجلیل شد.

وی، مادران را بهترین و مهمترین رابط بین فرزندان و فضاهای فرهنگی ومذهبی عنوان کرد وافزود: یکی از دلایل حضور جوانان و نوجوانان در فضاهای فرهنگی و مذهبی  برنامه ریزی و اصرار مادران است.

مظفری با اشاره به اینکه یکی از بسترهای  مهم فعالیت‌های اجتماعی بانوان مراسم، برنامه‌ها و فضاهای مذهبی است خاطر نشان کرد: مساجد و تکایا و حسینیه‌ها به غیر از کارکرد مذهبی خود باید به عنوان فضاهای آموزشی، اجتماعی ، فرهنگی و هنری در خدمت خانواده باشند.

معاون دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر با بیان اینکه  بانوان بسیاری در حوزه‌های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در شهرها و روستا ها مشغول به فعالیت هستند خواستار تجلیل و تقدیر از فعالیت‌های این بانوان شد.

وی تقدیر از هفت بانوی خادم مساجد و تکایای شهر گناوه را تجلیل از مقام مادر و زن دانست و خواستار گسترش این فرهنگ در جامعه شد.

مظفری با اشاره به برگزاری  نخستین جشنواره فرهنگی هنری مادرانه در استان بوشهر، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی اجتماعی  و هنری را موقعیت مناسبی برای بروز خلاقیت‌ها و توانمندی‌های آنها در حوزه اجتماعی دانست.

در اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی اجتماعی مادرانه شهرستان گناوه از آمنه احمدیان ، فرنگیس خادم‌زاده، کفایت زیارت‌زاده، طاهره خلیلی، طلا رستمی و  نرگس مظفری تجلیل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97947

نظـــرات شمـــا