کد خبر : 97944       تاریخ : 1396/12/19 13:04:05
ورزشکاران بوشهری با دور افتخار روز بوشهر را گرامی داشتند

ورزشکاران بوشهری با دور افتخار روز بوشهر را گرامی داشتند

ورزشکاران بوشهری با دو، دوچرخه سواری، اسکیت سواری و اسکوترسواری اطراف شهر بوشهر دور افتخار زدند و 18 اسفندماه روز این شهر را گرامی داشتند.

به گزارش «پیغام»؛ مجری و گوینده شبکه استانی بوشهر بعنوان فردی که آغازگر این حرکت فرهنگی ورزشی شده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حرکت نمادین امسال برای هفتمین سال پیاپی است که صورت می گیرد و با حمایت خوب شورا و شهرداری بوشهر سال به سال به جعمیت شرکت کننده در این آیین افزوده می شود.
حجت محمدی افزود: به منظور حمایت از این اقدام ارزشمند امسال برای نخستین بار جوایز ارزنده ای شامل یک دوچرخ و 50 کارت هدیه برای ورزشکاران پیش بینی شد.
وی ادامه داد: در هفتمین سال برگزاری این حرکت فرهنگی ورزشی با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سانحه کشتی سانچی آغاز این مسیر از مقابل شرکت ملی نفتکش صورت گرفت.
ورزشکاران در دور افتخار حرکت خود را از مقابل شرکت ملی نفتکش به سمت میدان های امام خمینی (ره)، شهید مطهری و شیلات حرکت و پس از گذر از محله صلح آباد و بافت قدیم شهر بوشهر به شرکت ملی نفتکش نقطه آغاز حرکت خود رسیدند.
محمدی یادآور شد: در صورت حمایت لازم در 10 اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس قصد دویدن مسیر دریایی بوشهر-جزیره خارگ (دویدن روی ترد میل جانمایی شده در شناور) را داریم که امید است شاهد تحقق آن باشیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز گفت: امسال دهمین سال برگزاری نکوداشت روز بوشهر است که 18 اسفندماه بعنوان اختتامیه برنامه های بزرگداشت این هفته است.
مهرزاد آسایش افزود: برگزاری دور افتخار ورزشکاران بوشهری همراه با یاد و خاطره شهدای سانحه کشتی سانچی نشانه این است که با وجود گذشت زمان بندرنشینان بوشهری این حادثه تلخ را فراموش نکردند و در روز بزرگداشت شهر خود نیز یاد شهدای این سانحه دردناک را گرامی داشتند.
وی یادآورشد: بوشهر در مسیر تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی خلیج فارس قرار گرفته و در این راستا سعی شده برنامه های برگزار شده برای هفته بزرگداشت روز بوشهر هر کدام پیام فرهنگی خود را داشته باشد.
18 اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعات بعنوان روز بوشهر نامگذاری شده و هر سال در هفته منتهی به این روز ویژه برنامه های مختلفی در شهر بوشهر برگزار می شود. 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97944

نظـــرات شمـــا