کد خبر : 97906       تاریخ : 1396/12/17 11:58:23
طرح کتابخانه گردی در استان بوشهر آغاز شد

طرح کتابخانه گردی در استان بوشهر آغاز شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهرگفت:به مناسبت هفدهم اسفندماه سالروز تاسیس نهاد کتابخانه عمومی ، همه کتابخانه های عمومی استان میزبان مردم فرهنگ دوست و دوستداران کتاب در طرح کتابخانه گردی است.

به گزارش «پیغام»؛ سید علی هاشمی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: کتابخانه گردی یک طرح ملی در راستای شناسایی دستاوردها و آشنایی مردم با خدمات کتابخانه ها و استفاده از طرح های فرهنگ دوستان و تجلیل و تکریم از کارمندان و همکاری فرهنگی است.
وی یادآورشد:علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و کسانی که فرصت کمتری برای مطالعه کتاب دارند، می‌توانند با مراجعه به این کتابخانه‌‌ها از نزدیک با این فضای فرهنگی آشنا شوند.
هاشمی اظهارداشت:همزمان بااجرای طرح کتابخانه گردی، برای همه کسانی که علاقه‌مند به عضویت در کتابخانه‌ها باشند کارت عضویت رایگان صادر می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: 10کتابخانه عمومی مراکز شهرستان های استان از ساعت 8 صبح الی 18 به مدت 10 ساعت با برنامه های متنوع آماده استقبال از این طرح فرهنگی هستند.
وی افزود: هدف از اجرای این طرح بازشناسی رسالت عظیم کتابخانه های عمومی در تامین نیازهای فرهنگی، اطلاعاتی اقشار مختلف جامعه و خدمات و فعالیت کتابخانه ها در برگزاری ساسله نشست کتابخانه، جشنواره کتابخانه رضوی، مسابقات متعدد کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب و ثبت نام رایگان است.
هاشمی یادآورشد: کتابخانه ها نسبت به گذشته خیلی توانمند و تخصصی شده اند و می توانند نیازهای فرهنگی جوانان و نوجوانان را برطرف کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97906

نظـــرات شمـــا