کد خبر : 97905       تاریخ : 1396/12/17 11:57:23
تولید انیمیشن اسطوره های استان بوشهر دردست اجراست

تولید انیمیشن اسطوره های استان بوشهر دردست اجراست

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: تولید انیمیشن شخصیت های مبارز و اسطوره های بیگانه ستیز این استان توسط این حوزه در دست اجراست.

به گزارش «پیغام»؛ امید پارسایی فر روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: استان بوشهر اسطوره های بزرگ تاریخی و مطرحی داشته که از خلیج نیلگون فارس به عنوان سند معتبر و ابدی سرزمین جاودان ایران در برابر بیگانگان مقابله کردند و نباید فراموش و به نسل کنونی جامعه معرفی شوند.
وی گفت: در این ارتباط تولید انیمیشن 12 اسطوره استان بوشهر که دربرابر بیگانگان دفاع کردند در دستورکار قرار گرفته که تولید شخصیت میرمهنای بندرریگی به عنوان اولین کار این حوزه انجام و در سال آینده رونمایی می شود.
رئیس حوزه هنری استان بوشهر یادآورشد: درشرایطی که کشور نیاز به اسطوره ها و بیگانه ستیز دارد بی شک معرفی شخصیتی مثل میرمهنا قابلیت ارایه بین المللی دارد.
وی افزود: باتوجه به اینکه شهرستان گناوه از قدیمی ترین دژ دفاعی در مقابله با بیگانگان بشمار می آید از مسئولان و فرهیختگان انتظار می رود همایش ملی گناوه شناسی و بزرگداشت اسطوره های این منطقه ازجمله میرمهنا برگزار کنند که می تواند در معرفی تاریخ و فرهنگ این منطقه اثربخش باشد.
میرمهنا بن نصر بن حمد زعابی سلیمی از قبیله عربی زعاب ساکن بندر ریگ بود که در زمان زندیان با هلندی‌ها در خلیج فارس جنگید و آنان را از جزیره خارگ که اشغال کرده بودند، بیرون کرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97905

نظـــرات شمـــا