کد خبر : 97890       تاریخ : 1396/12/14 11:44:36
آموزش مسائل محیط زیستی در مدارس استان بوشهر
مدیرکل محیط زیست بوشهر خبر داد:

آموزش مسائل محیط زیستی در مدارس استان بوشهر

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: اجرای برنامه‌های آموزشی مسائل محیط زیستی در مدارس استان بوشهر گسترش یافت.

به گزارش«پیغام» به نقل ازمهر، حسین دلشب صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزش مسائل زیست‌محیطی به اقشار مختلف به عنوان یکی از برنامه‌های مهم در دستور کار است و دانش‌آموزان در اولویت برنامه‌های آموزشی هستند.

وی از برگزاری کارگاه آشنایی با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بوشهر به مناسبت روز جهانی حیات وحش خبر داد و اضافه کرد: در این برنامه‌ها مسائل مربوط به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و راه‌های کنترل و پیشگیری از آن توسط دامپزشکان مجرب شبکه دامپزشکی استان آموزش داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از برپایی نمایشگاه عکس محیط زیست به مناسبت روز جهانی حیات وحش خبر داد و افزود: آشنایی مردم با حیات وحش استان و تشویق مخاطبان به عکاسی از طبیعت و حیات وحش از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وی با اشاره به بازدید رایگان از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: از همه علاقمندان دعوت می‌شود که از این موزه بازدید داشته باشند.

دلشب بیان کرد: موزه محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با زیربنایی بیش از ۵۰۰ متر مربع و دارا بودن بیش از ۸۰۰  قطعه تروفه جانوری و گونه‌های نادر گیاهی مهمترین و منحصر به فردترین موزه تاریخ طبیعی جنوب ایران است.

وی با اشاره به آموزش مسائل محیط زیستی در مدارس بوشهر بیان کرد: آموزش و ترویج آموزه‌های زیست محیطی بین دانش‌آموزان و معلمان مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

دلشب با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در حفاظت و صیانت از محیط زیست گفت: در این ویژه برنامه‌های طراحی و مدون شده، دانش آموزان با مشکلات و معضلاتی که امروزه محیط زیست با آن مواجه است آشنا شده و نقش مهمی در حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن ایفا می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: در این برنامه‌ها دانش آموزان با موضوعات مختلف محیط زیست نظیر آلودگی هوا، مدیریت پسماند، تنوع زیستی، مناطق تحت مدیریت سازمان و قوانین و مقررات محیط زیست آشنا می شوند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97890

نظـــرات شمـــا