کد خبر : 97889       تاریخ : 1396/12/14 11:42:53
جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی اجرا شد

جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی اجرا شد

به مناسبت هفته نکو داشت بوشهر جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی با حضور هنرمندان بوشهری در کنار ساحل خلیج فارس اجراء و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

به گزارش«پیغامم به نقل از تسنیم،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای بوشهر صبح امروز در برگزاری جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی بوشهر با گرامیداشت هفته نکوداشت بوشهر از اجرای طرح‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و هنری در این هفته خبرداد و اظهار داشت: در هفته نکو داشت بوشهر بیش از 40 برنامه مهم در عرصه‌های مختلف طراحی شده که تا 18 اسفند این برنامه‌ها اجرایی می‌شود.

مهرزاد آسایش از افتتاح 3 پروژه زمین چمن مصنوعی در محلات شهر بوشهر خبرداد و گفت: آغاز عملیات پارکینگ طبقاتی در 23 هزار متر مربع و با اعتبار 23 میلیارد تومان از دیگر برنامه‌های هفته نکوداشت بوشهر است.

وی، با اشاره به الحاق 8 اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی بوشهر بیان کرد: در این هفته 8 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری بوشهر افزوده می‌شود که تعداد اتوبوس‌های این ناوگان از 32 اتوبوس به 40 دستگاه افزایش می‌یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای بوشهر  از اجرای طرح فرهنگسرا و تالار شهر خبرداد و  خاطر نشان کرد: در هفته نکوداشت بوشهر فرهنگسرا و تالار شهر بوشهر عملیاتی می‌شود که با اجرای این پروژه زمینه ضبط برنامه هنرمندان بوشهری فراهم می‌شود.

آسایش مدت ساخت این پروژه را حدود 4 سال دانست و از اجرای جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی خبرداد و تصریح کرد:به مناسبت هفته نکو داشت بوشهر جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی با حضور هنرمندان بوشهری در کنار ساحل خلیج فارس اجراء و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی بیان کرد: این جشنواره که به منظور حفظ و معرفی آواهای و نواهای اصیل موسیقایی بوشهر به عنوان گنجینه فرهنگ بومی و محلی بوشهر برگزار شد، مجموعه‌ای از آواها و نواهای اصیل بوشهر به اجرا در آمد.

در جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی نواهایی از موسیقی «نیمه خوانی»، «جشن و سرور» و موسیقی «محفلی» اجرا شد.

  اجرای پرشور موسیقی خیامی  از دیگر برنامه‌های جشنواره موسیقی آواها و نواهای محلی بود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97889

نظـــرات شمـــا