کد خبر : 97888       تاریخ : 1396/12/14 11:41:41
شرکت ۲۱ درصد ایرانی‌ها در فعالیت‌های ورزشی/ توسعه نشاط و سلامت
رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی مطرح کرد

شرکت ۲۱ درصد ایرانی‌ها در فعالیت‌های ورزشی/ توسعه نشاط و سلامت

پیغام:رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی آمار مشارکت ایرانی‌های در برنامه‌های ورزش همگانی را ۲۱ درصد عنوان کرد و گفت: باید به آمار مشارکت بالای ۵۰ درصد در سطح کشور برسیم.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، علی مجدآرا صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فدراسیون ورزش‌های همگانی یک فدراسیون برنامه محور است که یک سند توسعه دارد تا سال ۱۴۰۴ و چشم‌انداز آن هم حرکت به سمت ایران شاداب، فعال و سالم با شرکت حداقل ۵۰ درصد مردم تا سال ۱۴۰۴ است.

وی اضافه کرد: بر همین منوال دو جلد کتاب تدوین شده است که برای آن سه هزار نفر ساعت کار شده است و به همه نهادها و ادارات و استان‌ها ارسال شده و در شورای عالی ورزش کشور به تمام ارگان‌ها ابلاغ شده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه در استان‌ها ادارات کل ورزش و جوانان موظف به پیگیری و اجرای این سند هستند افزود: ادارات کل باید توسط ارگان‌ها و نهادها در استان خود این سند را اجرایی کنند.

وی افزود: در راستای اجرای سند تحول و آینده‌نگری ورزش‌های همگانی استاندار بوشهر به عنوان سفیر ورزش همگانی معرفی شد و مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر نیز به عنوان عضو شورای راهبردی ورزش‌های همگانی معرفی شد.

مجدآرا خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در مورد ورزش‌های همگانی که مد نظر رهبر نیز هست و از معضلات اجتماعی جلوگیری می‌کند و از این طریق نشاط و شادابی گسترش می‌یابد به استاندار بوشهر واگذار شد و تصمیمات خوبی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام استاندار بوشهر شورای عالی ورزش همگانی در استان بوشهر تشکیل و فعال خواهد شد و سند توسعه ورزش همگانی نیز تصویب و اجرایی خواهد شد و باید در سال جدید همه شهرستان‌های استان دارای پیست و جاده سلامت باشند تا مردم در آن پیاده روی و دوچرخه سواری کنند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: این تصمیم یکی از تصمیماتی است که در سطح استان بوشهر تحول عظیمی را برای مردم و برای سلامت و نشاط مردم ایجاد می‌کند. ورزش و سلامت هر دو با هم هستند و شورای سلامت و ورزش باید تلفیق شده و برنامه‌ها توسعه یابد.

وی اضافه کرد: سال آینده مردم استان بوشهر سلامتی و نشاط بیشتری را خواهند داشت و با هماهنگی اداره ورزش و جوانان امکانات توسعه خواهد یافت.

مجدآرا در مورد میزان فعالیت‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز بیان کرد: این فدراسیون بالاترین آمار سازمان یافته ورزشکاران زن را به خود اختصاص داده و تلاش می‌شود هر کسی با کمترین هزینه بدون محدودیت بتواند نیازهای حرکتی خود را پوشش دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای خودمان و سلامت خودمان ارزش قائل شویم، تصریح کرد: آمار ۲۱ درصد شرکت مردم در برنامه‌های ورزشی را داریم و باید به بالای ۵۱ درصد برسیم و باید برای نیازهای حرکتنی به این میزان برسیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97888

نظـــرات شمـــا