کد خبر : 97887       تاریخ : 1396/12/14 11:40:08
فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی اعلام شد

فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی اعلام شد

پیغام: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: علاقه مندان به شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی که مهرماه سال آینده در بوشهر برگزار می شود، می توانند از امروز (دوشنبه) نام نویسی کنند.

به گزارش «پیغام»؛حمیده ماحوزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جشنواره ویژه بزرگسالان است و اشعار ارائه شده باید از محتوای مناسب پیرامون احادیث، مدح، ثنا و مناقب حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت معصومه(س) و احمدبن موسی (ع) باشد.
وی بیان کرد: براساس نظر هیات داوران زیبا خوانی و تسلط بر اشعار بخشی از امتیازات مشاعره کننده است و انتخاب بیت های دارای اشکال وزنی یا ضعف تالیف برای مشاعره کننده نمره منفی دارد.
ماحوزی اضافه کرد: با هدف اهمیت نقش خانواده در اشاعه فرهنگ رضوی از تمامی افرادی که بصورت خانوادگی در مشاعره رضوی حضور پیدا کنند، تقدیر می شود.
وی یادآور شد: فرایند نام نویسی از امروز در سامانه BOUSHEHR.SHAMSTOO.IR آغاز شده است و مهلت نام نویسی برای سیزدهمین دوره جشنواره ملی مشاعره رضوی 15 تیرماه و مرحله نخست داوری آثار ارسالی مردادماه سال آینده است.
ماحوزی، زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره را مهرماه سال آینده در بوشهر عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مرحله نخست جشنواره مشاعره رضوی بصورت تلفنی و مرحله دوم حضوری برگزار می شود.
وی بیان کرد: در مرحله حضوری هشت گروه هشت نفره با یکدیگر به رقابت می پردازند و از هر گروه نفر نخست راهی دور پایانی می شود.
ماحوزی افزود: نفر اول این جشنواره تندیس، لوح تقدیر و 15 میلیون ریال کمک هزینه سفر حج به وی اهدا می شود و نفرهای دوم و سوم نیز علاوه بر دریافت تندیس و لوح به ترتیب کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به میزان 12 میلیون ریال و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به میزان 11 میلیون ریال دریافت می کنند.
وی ادامه داد: نفرات چهارم تا هشتم نیز با دریافت لوح تقدیر به ترتیب 10، 9، 8، 7و 6 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه سفر زیارتی به آنان اهدا می شود.
ماحوزی بیان کرد: به هر کدام از هشت نفری که در گروه های مشاعره به عنوان دوم دست می یابند یک میلیون و 500 میلیون ریال هدیه نقدی اهدا می شود.
وی گفت: به 2 خانواده برتر رضوی جشنواره نیز به ترتیب علاوه بر اهدا لوح تقدیر چهار و سه میلیون ریال هدیه نقدی پرداخت می شود.
جشنواره ملی مشاعره رضوی از جمله برنامه های کنگزه بین المللی امام رضا(ع) است که هر ساله به میزبانی بوشهر برگزار می شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97887

نظـــرات شمـــا