کد خبر : 97886       تاریخ : 1396/12/14 11:37:47
چهارمین کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت» برگزار می‌شود

چهارمین کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت» برگزار می‌شود

پیغام: چهارمین کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» ۱۸ اسفندماه همزمان با روز بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، دبیر کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر دارای تاریخی درخشان در مقابله با استعمار و استکبار است.

عبدالرحیم افروغ اضافه کرد: بوشهر به عنوان نماد مقاومت و پایداری و استقامت و ایستادگی در مقابل استعمار و استکبار شناخته می‌شود و مردم این دیار با همراهی و رهبری علمای دینی توانسته‌اند استعمارگران را به ذلت بکشانند.

وی به تجاوزهای استعمارگران در دو قرن اخیر اشاره کرد و ادامه داد: مردم بوشهر در مقابل آنها ایستادند و استعمار پیر انگلیس چهار بار در مقابل مردم این دیار شکست خورد.

افروغ با اشاره به فعال شدن دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار با هدایت آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: امسال چهارمین دوره برگزاری این کنگره بین‌المللی در بوشهر است.

وی از حضور شخصیت‌های ملی و بین المللی، خانواده علما و مبارزان در مقابل استعمار و همچنین رسانه های داخلی و خارجی در این کنگره خبر داد و افزود: این کنگره ساعت ۱۹ روز هجدهم اسفندماه مصادف با روز بوشهر در مقابل گورستان متجاوزین انگلیسی در بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار از پخش زنده این برنامه از صدا و سیما خبر داد و گفت: هنرمندان سینما و تلویزیون از جمله سید جواد هاشمی و خواننده مطرح کشور از جمله حامد زمانی در این برنامه حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی چهره‌های مطرح و همچنین اجرای تئاتر میدانی و تجلیل از خانواده علما و قهرمانان از دیگر برنامه‌های این کنگره است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97886

نظـــرات شمـــا