کد خبر : 97853       تاریخ : 1396/12/13 13:11:15
اجرای طرح باسوادی
معاون سواد آموزی استان بوشهر:

اجرای طرح باسوادی "پاداش بنی" در روستاهای استان

پیغام: معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهراز اجرای طرح" پاداش محور بنی" در روستاها با محوریت باسوادی کامل افراد بی سواد خبر داد.

به گزارش«پیغام»؛غلامرضا دانش فر در جلسه بهبود کیفیت سواد آموزی با شاره به نتایج بدست آمده اجرای  این طرح اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون همزمان با 6 استان دیگر طرح بنی در روستاهای اجرا شده است که پس از راستی آزمایی مشخص گردید تعداد326 نفریا باسوادند ویا غیرقابل آموزش بوده و مشمول بهره مندی از این طرح تشویقی نمی باشند.

وی با بیان اینکه"در راستای اجرای" طرح بنی" یک میلیون تومان پاداش برای آموزش هریک از افراد بی سواد در نظر گرفته شده که پس از پایان دوره سوادآموزی به حساب آنها واریز می شود؛ گفت:تاکنون تعداد یک هزار و378 نفر در دوره سواد آموزی برای باسواد شدن تحت پوشش قرارگرفته اند.
این مقام مسئول به ذکر نحوی پرداخت پاداش یک میلیون تومانی به افراد باسواد شده پرداخت و اضافه کرد:البته اجرای طرح پاداش محور بنی در استان همچنان ادامه داد و با خاتمه زمان اجرا و دریافت کارنامه قبولی افراد در دوره سواد آموزی پاداش یک میلیون تومان آنان پرداخت خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنانش اختیاری بودن تحصیل را یکی از مهمترین چالش های سواد آموزی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: هیچ اجباری در تحصیل افراد در کشور وجود ندارد بنابراین جذب افراد برای باسواد شدن باسختی انجام می گیرد.
دانش فر با اشاره به این که در راستای به صفر رسانی بی سوادی در استان 25 تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی استان منعقد شده است، گفت: به منظور کاهش بیشتر تعداد بی سوادان در روستاها و شهرهای استان  و رسیدن به حد مطلوب رسانه ها،نهاد ها،مؤسسات و دستگاه های دولتی وغیردولتی بویژه ادرات آموزش و پرورش در مناطق هیجدگانه همکاری و تلاش مضاعف تری صورت بگیرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97853

نظـــرات شمـــا