کد خبر : 97850       تاریخ : 1396/12/13 12:43:27
حمایت شورا وشهرداری از تولید  فیلم در مورد بوشهر+عکس
رییس شورای شهر بوشهر :

حمایت شورا وشهرداری از تولید فیلم در مورد بوشهر+عکس

پیغام: رییس شورای شهر بوشهر از حمایت شورا و شهرداری در سال از تهیه یک فیلم یا مستند در بوشهر خبر داد .

به گزارش«پیغام»،ابوذر دهدار درمراسم افتتاح آیین هفته فیلم بوشهر با تبریک آغاز هفته بوشهر گفت:  هنرمندان بوشهری در عرصه تولید فیلم‌های سینمایی و مستند از جایگاه مهمی در کشور برخوردارند که توانمندی آنان در جشنواره‌ها ارائه شده است و شاهد موفقیت های بسیار خوب آنها و کسب عناوین برتردر  جشواره ها هستیم .
وی با بیان اینکه  در شورای پنجم برای اولین بار جشنواره هفته فیلم بوشهر در برنامه نکوداشت روز بوشهر دیده شد و به طور قطع  برگزاری این گونه جشنواره های فرهنگی باعث رشد فضای فرهنگی و هنری در شهر می شود.

دهدار تصریح کرد: گردشگری و هنر از محورهای توسعه هستند  که هنرمندان روی این دو محور می توانند مانور بسیاری دهند چرا که با توجه به پتانسیلهای استان جای کار بسیاری در این دو محور وجود دارد.
رییس شورا در ادامه با بیان اینکه دربوشهر فیلم سازان بسیار توانمندی داریم که شاهد درخشش آثار آنها در جشنواره های  ملی و بین المللی هستیم و در نظر داریم  با تخصیص مبلغی در بودجه هر سال شهرداری  از تولید یک فیلم یا مستند در مورد بوشهر حمایت کنیم  همچنین انتظار داریم دیگر دستگاه های اجرایی استان نیز از این فیلمسازان بوشهری حمایت کنند .
دهدار خاطر نشان کرد: به جهت نیاز شهر، استقبال پرشور شهروندان و با توجه به این‌که یکی از مأموریت‌های بخش مدیریت شهری افزایش نشاط و شادابی در جامعه است و  نقش و تأثیرگذاری فیلم  که با بسیاری از برنامه‌ها قابل مقایسه نیست، از جمله وظایف و رسالت خود می‌دانیم که از برگزاری این جشنواره‌ها حمایت کنیم.

وی با تأکید بر حمایت شورای پنجم از برنامه‌های فرهنگی هنری افزود: هنر و به‌خصوص هنر هفتم یعنی سینما می‌تواند در زمینه بازنمایی مشکلات، چالش‌ها و دغدغه‌های جامعه به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و قراردادن آنها در پیش روی تصمیم‌گیرندگان و مدیران مختلف حوزه مسؤلیت‌های اجتماعی نقش مؤثری ایفا کند و از آن سو در نهادینه‌سازی هنجارهای درست، ارزشمند و پذیرفته شده در بین عموم طبقات جامعه نیز سهم عمده‌‌ای دارد.
دهدار در ادامه گفت تمام تلاش ها صورت گرفته که برنامه های متنوع فرهنگی و تفریحی برای در این هفته تدوین شود و چهل برنامه متنوع فرهنگی ، تفریحی تدوین شده است  که همه این برنامه ها در راستای ایجاد نشاط و امید در شهر است.
در آیین افتتاح هفته فیلم بوشهر از تمبر پوستر هفته فیلم بوشهر با حضور رییس شورای شهر بوشهر رو نمایی شد .

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97850

نظـــرات شمـــا