کد خبر : 97832       تاریخ : 1396/12/12 14:38
شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر افزایش می‌یابد
مدیرعامل آب و فاضلاب بوشهر:

شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر افزایش می‌یابد

پیغام:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با ساخت تاسیسات جدید آبشیرین‌کن، شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، کیقباد یاکیده ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تامین منابع آبی یکی از مهمترین دغدغه‌ها و اولویت‌ها در استان بوشهر است چراکه بخش عمده‌ای از اب مصرفی استان از دیگر استان‌ها تامین می‌شود.

وی توسعه تاسیسات آبشیرین‌کن را به عنوان یکی از مهمترین راهکارها برای تامین اب شرب مورد نیاز در استان دانست و اضافه کرد: در این راستا چند طرح مهم به بهره‌برداری رسیده و چند طرح مهم را در دستور کار داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به احداث آبشیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح آب دریا استحصال و پس از نمک‌زدایی و شیرین‌سازی وارد شبکه آبرسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه سرمایه‌گذاری می‌شود، اضافه کرد: در آینده نزدیک عملیات اجرای این طرح آغاز خواهد شد و به به مدت دو سال تکمیل می‌شود.

یاکیده از تامین نیمی از نیازهای آب شرب شهر بوشهر با استفاده از این تاسیسات آبشیرین‌کن خبر داد و افزود: روزانه ۳۵ هزار مترمکعب اب شیرین از این تاسیسات تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه این آبشیرین‌کن در سطح کشور بزرگترین خواهد بود، خاطرنشان کرد: ۶.۵ کیلومتر خطر انتقال نیز برای این تاسیسات آبشیرین‌کن احداث می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97832

نظـــرات شمـــا