کد خبر : 97513       تاریخ : 1396/11/29 12:11:50
شورایاران ظرفیت ویژه برای مدیریت شهری هستند

شورایاران ظرفیت ویژه برای مدیریت شهری هستند

پیغام: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: این شورا به شورایاران به عنوان ظرفیت ویژه ای برای مدیریت شهری نگاه ویژه دارد.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی شورا، ابوذر دهدار در نشست اعضای شورا با شورایاران محلات جنوبی شهر بوشهر افزود: شورایاران بازوان اجرایی شورا در محلات هستند و براساس شواهد در چند سال گذشته شورایاری محلات بوشهر بخوبی نتیجه داده است.
وی بیان کرد: شورایاران به عنوان نماینده‌های مردم باید تلاش کنند تا مشکلات محله و اهالی را بررسی و حل کنند.
دهدار گفت: چنانچه شورایاران با یکدیگر انسجام و هماهنگی و همدلی داشته باشند، می‌توانند در اجرای بهتر امور شهری و توسعه محله و حتی شهر خود موثر باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با بیان اینکه شهر را تنها نباید در بعد کالبدی آن دید، افزود: علاوه بر کالبد شهر باید ابعاد فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و غیره شهر را نیز در نظر داشت که در این بین محلات نقش و جایگاه مهم و موثری دارند.
وی یادآور شد: در این ارتباط در بودجه سال آینده شهرداری نگاه ویژه‌ای به محله محوری شده است.
دهدار افزود: انتظار می رود دستگاه‌ها و نهادهایی که در محلات حضور فعال دارند نیز در طرح محله محوری مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان، نهاد مساجد، بسیج، اوقاف، میراث فرهنگی و غیره که مستقیم یا غیر مستقیم در محلات حضور دارند درکنار یکدیگر عناصر محلات را شکل می دهند و باید با مشارکت مدیریت شهری محلات را احیا و زنده کنند.
دهدار ادامه داد: با توجه به اینکه بودجه سال 1397 شهرداری بندر بوشهر در شورا در دست بررسی است، شورایاران پیشنهادهای خود برای سال آینده را به کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارائه دهند.
وی بیان کرد: امیدواریم با تصویب و اجرای برنامه‌های راهبردی این بودجه گام‌های موثری در ارائه خدمات بیشتر به مردم و رضایت بیش از پیش شهروندان فراهم شود و شاهد اقدامات خوبی در محلات در بخش‌های شهری، زیبا سازی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی باشیم


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97513

نظـــرات شمـــا