کد خبر : 97478       تاریخ : 1396/11/26 12:12:31
استان بوشهر میزبان 12 نام آور گمنام سالهای دفاع مقدس

استان بوشهر میزبان 12 نام آور گمنام سالهای دفاع مقدس

پیغام: استان بوشهر صبح یکشنبه آینده میزبان پیکر پاک 12 شهید گمنام سالهای حماسه و ایثار است.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، پیکر پاک 8 شهید ساعت 8 و 30 دقیقه صبح یکشنبه از فرودگاه بین المللی بوشهر وارد استان می شود و پیکرمقدس 4 شهید نیز در همین تاریخ از فرودگاه عسلویه به استان منتقل می شود.

مراسم وداع با این حماسه آفرینان  ساعت 19 دوشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، گلزار شهدای خورموج،مسجد حضرت فاطمه زهرای برازجان و ساعت 20 در حسینیه یادگار امام بیدخون برگزار می شود. 
پیکر پاک این شهدای والامقام نیز روز سه شنبه اول اسفند همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در بوشهر، خورموج، برازجان، نخل تقی و بیدخون تشییع  و خاکسپاری می شوند.
از این تعداد شهدای والامقام 5 شهید در بوشهر، دو شهید در خورموج، یک شهید در برازجان، یک شهید در نخل تقی و یک شهید در بیدخون خاکسپاری می شوند.
5 شهیدی که در بوشهر به خاک سپرده می شوند به ترتیب 27، 23، 24، 25 و 19 ساله هستند که در عملیات های کربلای 4، رمضان، والفجر 8 و تک دشمن در ام الرصاص ،شرق بصره، فاو و زبیدات به شهادت نائل آمده اند.
دو شهیدی که در خورموج آرام خواهند گرفت 24 و 29 ساله هستند و در عملیات های رمضان و خیبر در شرق بصره و مجنون به شهادت رسیده اند.
یک شهیدی که در برازجان به خاک سپرده می شود 17 ساله است و سال 65 در عملیات کربلای 4 در ام الرصاص به درجه رفیع شهادت نائل شده است.
دو شهیدی که در بیدخون تشییع و خاکسپاری می شوند 20 و 26 ساله اند و در تک دشمن و عملیات رمضان در زبیدات و شرق بصره شهید شده اند.
دو شهیدی که مردم نخل تقی میزبان آنان هستند نیز 30 و 26 ساله اند و در عملیات های رمضان و خیبر در شرق بصره و مجنون  به شهادت رسیده اند.

با تشییع و خاکسپاری این شهدا تعداد شهدای گمنام مدفون در استان بوشهر به 150 شهید می رسد.  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97478

نظـــرات شمـــا