کد خبر : 97475       تاریخ : 1396/11/26 12:03:37
خورموج نامزد پایتخت کتاب ایران شد

خورموج نامزد پایتخت کتاب ایران شد

پیغام:سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: در نشست تقدیر از شهرداران و مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ٢٠ شهر حاضر در مرحله نهایی پایتخت کتاب ایران، شهر خورموج نامزد رسمی این عنوان شد.

به گزارش «پیغام»؛ حمید زارعی در گفت و گو با ایرنا افزود: این به میزبانی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانه برگزار شد.

وی اضافه کرد: همچنین در این نشست انتخابات شورای هماهنگی شبکه شهرهای دوستدار کتاب نیز انجام شد که 'احمد شیخیانی' شهردار خورموج با کسب آرای لازم به عضویت این شورا درآمد.

زارعی ادامه داد: طرح پایتخت کتاب توانسته کارشناسی مدیریت فرهنگی را در شهرستان‌ها و استان‌ها فعال کند و باعث شد که ظرفیت‌ها و توانایی‌ها در شهرهای کوچک به چشم بیاید و آنان مجال رقابت با شهرهای بزرگ را پیدا کنند.

وی بیان کرد: دراین نشست پیشنهادهایی نیز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد که اختصاص اعتبارات ویژه به 20 اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برتر در جشنواره پایتخت کتاب و دبیرخانه آن، حمایت از طرح های شهرهای برتر و حمایت از آثار فاخر مولفان این شهرها و افزایش اعتبارات شهرداری های شهرهای برتر از جمله این پیشنهادها بود.

شهر بوشهر در سال 1396 به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد و روستای درازی شهرستان دشتی نیز در میان 10 روستای برتر دوستدار کتاب در کشور شناخته شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97475

نظـــرات شمـــا