کد خبر : 97403       تاریخ : 1396/11/24 14
اعزام هیات تجاری استان بوشهر به عراق

اعزام هیات تجاری استان بوشهر به عراق

پیغام: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: هیات تجاری و بازایابی این استان متشکل از نمایندگان 20بنگاه اقتصادی به عراق اعزام شدند.

به گزارش «پیغام»؛ سید حسین حسینی محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعزام هیات تجاری بازاریابی از استان بوشهر فرصتی برای بدست آوردن بازار کشور عراق و رونق بخشیدن به صادرات است.

وی بیان کرد: تنها راه اصلی خروج از رکود اقتصادی، توسعه صادرات غیر نفتی است که بجد در برنامه ها و تدابیر دولت دنبال می شود.
حسینی محمدی ادامه داد: انتظار داریم هیات تجاری اعزامی استان بوشهر به کشور عراق با شناخت کامل بازار و رقبا بتواند گفت وگوهای مفید و ثمر بخشی را با تیم های اقتصادی در شهرهای بغداد، بصره، ام اقصر و فاو عراق داشته باشد و سهم بازار صادراتی کشور را به این کشور افزایش دهد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: دیدار با سفیر و رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، سرکنسول و رایزن بازرگانی در کنسولگری بصره، حضور در نمایشگاه ایران در بغداد و دیدار با هیات تجاری بازدیدکننده، اعضای اتاق‌های بازرگانی و نهادهای اقتصادی در بغداد، بصره، ام‌القصر و فاو و بازدید و مطالعه میدانی شهرهای هدف از جمله برنامه های هیات تجاری بازاریابی استان بوشهر در سفر به عراق است.
ابوالقاسم محمدزاده بیان کرد: با پایان داعش و تغییر شرایط سیاسی و اقتدار دولت عراق طرح گسترده بازسازی این کشور با تکیه بر افزایش صادرات و درآمدهای نفتی در دستور قرار گرفته است.
وی ادامه داد: کشور عراق با برخورداری از دومین حجم ذخایر نفتی جهان و با نزدیک به 100 میلیارد دلار واردات سالانه، بازار بالقوه‌ای برای کشور ما محسوب می‌شود.
محمدزاده اظهار داشت: مرز طولانی بین 2 کشور ایران و عراق و نزدیکی ایران به شهرهای بزرگ عراق، عاملی مهم برای کاهش هزینه تمام‌شده کالاهای صادراتی به این کشور است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: اکنون میزان صادرات ایران به عراق بین 5 تا 7 درصد حجم واردات آن کشور است که با توجه به ظرفیت های موجود این میزان تا حد زیادی قابل افزایش است.
وی یادآور شد: موادمعدنی مانند کلینکر، سیمان، محصولات آبزی‌پروری، مرغ، محصولات کشاورزی از جمله گوجه، هندوانه و خربزه از جمله ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر به کشور عراق است.
محمدزاده افزود: با توجه به ظرفیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی در کشور عراق، سرمایه‌گذاری در این ظرفیت‌ها از دیگر مزیت‌های این کشور برای ایران و بویژه استان بوشهر است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97403

نظـــرات شمـــا